Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup C5
Autor Wiadomość
JarekCieszyn

Mój samochód: Mercedes W126
Poj. silnika (cm3): 2600
Paliwo: benzyna
Wersja:: SE
Rok prod.:: 1987
Wysłany: 11 Luty 2021, 19:46   Zakup C5

Cześć wszystkim,
noszę się z zamiarem zakupu C5, roczniki 2015 w górę, czy ktoś ma jakieś wskazówki o co pytać, czego się wystrzegać?

JarekCieszyn

Mój samochód: Mercedes W126
Poj. silnika (cm3): 2600
Paliwo: benzyna
Wersja:: SE
Rok prod.:: 1987
Wysłany: 22 Luty 2021, 22:26   

Nikt, nic?

kalisz77

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Benzyna plus gaz
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2007
Wysłany: 7 Marzec 2021, 10:45   

Witaj
Tak właśnie działa forum francuskich aut, dlatego też lepiej pozostań przy Niemcu tam Ci nie dość że doradzą to jeszcze jest więcej specjalistów od Niemców a z tymi Francuzami to bywa różnie
Pozdrawiam

sasun71
Mechanik
Krzysztof:)

Mój samochód: citroen xsara 2Hdi/Citroen c4 16HDI
Poj. silnika (cm3): 2.0/1.6
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2000
Wysłany: 7 Marzec 2021, 12:50   

JarekCieszyn, Ciężko doradzić,ja się kieruję tym że auto ma pracować równo ,nie dymić i się zbierać no i nie ma być z trzech kawałków :-D I nie wiem czy roczniki od 2015 nadal na hydro bo już żegnano to zawieszenie..Najlepiej w kilka osób na oględziny,zawsze ktoś coś zauważy..

sasun71
Mechanik
Krzysztof:)

Mój samochód: citroen xsara 2Hdi/Citroen c4 16HDI
Poj. silnika (cm3): 2.0/1.6
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2000
Wysłany: 7 Marzec 2021, 12:56   

kalisz77, Masz C5 to czemu nie doradzisz? A na ,,niemcach'' to często piszą aby pisać ,potem gość goni od warsztatu do warsztatu.TU zaś się pisze jak się miało taki defekt czy problem i się go rozwiązało albo ma się wiedzę,ale Ci z wiedzą bywają gościnnie a nie co dzień jak na portalach typu tiktok..Sam posiłkuje się innym forum citroena mimo że nie mam tam konta,a nawet na forach poza francuskimi też nie znalazłem odpowiedzi na problemy jakie występują w każdej marce..

Marek_Spy
Marek S

Mój samochód: C5 3v6 exlusive
Poj. silnika (cm3): 3000
Paliwo: pb/lpg
Wersja:: sedan
Rok prod.:: 2001
Wysłany: 26 Kwiecień 2021, 20:51   

A co doradzić kup dobry

dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy

Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna + LPG
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Wysłany: 29 Kwiecień 2021, 21:15   

kalisz77 napisał/a:
Tak właśnie działa forum francuskich aut

No pieknie, naprawde. Po pierwsze forum to dzialalnosc dobrowolna, czasami z nudow udzielamy odpowiedzi, obowiazku przeciez nie ma. A po drugie , to kolega kalisz jakis taki w bardzo goracej wodzie kapany i pamietliwy, bo jakos nikt nie odpowiedzial na jego pytanie w ciagu paru minut, czy tez godziny.

odnosnie tego pytania o C5 od 2015 : wydaje mi sie, ze niewielu ludzi tutaj ma do czynienia z tak mlodym autem, pomijajac fakt, ze to zwykly resorak. My tutaj zajmujemy sie starszymi autami, ktore mozna smialo samemu ogarnac, bo nawet i wartosc mniejsza, a w zwiazku z tym i szkody mniejsze, jak cos sie samemu zepsuje. Szczerze, to jestem mechanikiem czynnym a nie mialem jeszcze okazji zajrzec pod maske tak mlodej C5, chociaz pracuje w dobrym niemieckim warsztacie. Prawda jest, ze przewazaja marki niemieckie, ale przeciez to wcale nie znaczy, ze francuskie sa takie niedobre. Prawda jest, ze jednak na tle C5 drugiej generacji (x7) te nowe sa bardziej awaryjne, ale przeciez wszystkie te pojazdy przerazaja swoja jakoscia, niemieckie tez. No coz, co mozna powiedziec o czyms , czego sie nie zna. Przeciez powtarzanie sloganow reklamowych nie wchodzi w rachube, a dopiero poznanie typowych usterek moze dac jakis obraz calosci. Od wielu lat uzywam tylko Cytrynki i moge smialo powiedziec, ze wcale nie odstaja jakoscia od niemieckich (czesto je przewyzszaja), a daja duze wiecej komfortu za mniejsze pieniadze. Dla kogos, kto umie sobie poradzic z serwisem sa duza mila przygoda z samochodami.
Jedno co zauwazylem to coraz wieksze problemy z eksploatacja diesla (systemy AdBlue ) i coraz mniej trwale uklady wtryskowe. Wiele nowych rozwiazan w dieslach jest tragiczne pod wzgledem trwalosci. Rowniez rozrzady lancuchowe we wszystkich silnikach. Z tym, ze jest to nagminne we wszystkich markach, wiec Citroen po prostu nie odstaje. Pozdrawiam
P.S. Pisze to z wlasnej woli, bo juz mam dosyc takich stwierdzen oburzonych forumowiczow typu kalisz77.

Odpowiedz do tematu