Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Druga sonda, zwarcie do plusa
Autor Wiadomość
neo2339

Mój samochód: Citroen C5 2009
Poj. silnika (cm3): 1.8
Paliwo: Benzyna LPG
Wersja:: Sedan
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 14 Maj 2021
Posty: 12
Skąd: Rzyki
  Wysłany: 1 Czerwiec 2021, 06:08   Druga sonda, zwarcie do plusa

Witam, kolejny nurtujący mnie problem,
A mianowicie chodzi o drugą sondę , co jakiś czas wywala mi zwarcie do plusa, zauważyłem że gdy samochód jest zimny napięcie na sondzie sięga prawie 3v potem spada i utrzymuje się około 0.8 - 1v
Sonda jest w emulatorze,
Samochód jedzie normalnie.
Tylko co jakiś czas muszę kasować błąd.
Macie jakieś pomysły ? Sonda była jakiś czas temu wymieniana bo wywalało taki sam błąd tylko że stały a nie przerywany jak teraz.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 1 Czerwiec 2021, 08:20   

Ewidentnie co jakis czas nastepuje przerwa w polaczeniu sondy ze sterownikiem silnika. Usterka moze dotyczyc okablowania, wtyczki, jak i samej sondy oraz sterownika. Nie bardzo rozumiem po co emulator (moze to z nim ten ptoblem?) ? Przeciez te silniki bardzo dobrze pracuja na gazie i nigdy nie bylo problemow z poprawna praca sond. Sam jezdze takim autem , ma prawie 300 tys. km i nigdy nie bylo problemow z praca sond. Wyglada mi to na bardzo zly stan instalacji gazowej i bardzo wielki geniusz tego, kto montowal emulator. Posprawdzaj , albo popros elektryka o to, stan wtyczki, przejscie do sterownika po kablach , ewentualnie podmien sonde na inna, chociaz mam przeczucie , ze to emulator jest powodem tej usterki. Nastepnie zapoznaj sie z opisami na forum o pracy silnika na LPG , dokonaj reset adaptacji map , pojezdzij tylko na benzynie i zrob porzadna diagnostyke gazu z wymiana filtrow i ustawieniem prawidlowej mieszanki gazowej. Oczywiscie emulator wywalic (on jest niepotrzebny w tym silniku ) i cieszyc sie dluga jazda na gazie.
Prawidlowe napiecie na sondzie powinno oscylowac w granicach 0.4 - 0.5 V na drugiej sondzie , na pierwszej powinno skakac od 0.1 - 0. 8 V . Stosowanie emulatora powoduje rozjechanie map benzynowych i grozi zniszczeniem silnika. Czesto stosowalo sie to w starych instalacjach gazowych I i II generacji. W zasadzie nie stosuje sie przy wtrysku sekwencyjnym LPG.

 
 
neo2339

Mój samochód: Citroen C5 2009
Poj. silnika (cm3): 1.8
Paliwo: Benzyna LPG
Wersja:: Sedan
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 14 Maj 2021
Posty: 12
Skąd: Rzyki
Wysłany: 1 Czerwiec 2021, 09:13   

Dziękuję, ostatnio instalacja miała przegląd i był wymieniany reduktor i była od nowa regulacja , co do emulatora to zdemontuje i posprawdzam resztę,dziękuję za pomoc , jak do czegoś dojdę to dam znać

 
 
neo2339

Mój samochód: Citroen C5 2009
Poj. silnika (cm3): 1.8
Paliwo: Benzyna LPG
Wersja:: Sedan
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 14 Maj 2021
Posty: 12
Skąd: Rzyki
Wysłany: 7 Czerwiec 2021, 19:25   

Więc tak , po demontażu " emulatora" jak narazie jest wszystko dobrze , od tego czasu przejechałem około 900 km
Normalnie by już wy wywaliło po przejechaniu 150 km.
Mam nadzieję że problem już nie powróci , dziękuję bardzo za pomoc.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA