Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
problem ze skrzynia biegów (MPC) kangurzy i znikaja biegi
Autor Wiadomość
habali

Mój samochód: Citroen C4
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: diesel
Wersja:: GRAND PICASSO
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 13 Cze 2021
Posty: 1
Skąd: Małopolska
Wysłany: 13 Czerwiec 2021, 17:49   problem ze skrzynia biegów (MPC) kangurzy i znikaja biegi

Witajcie. Mam C4 GP ze skrzynia MCP. Jakiś czas temu miałem problem mianowicie auto kangurzyło przy ruszaniu i znikały biegi. Zawlokłem auto do mechanika ten stwierdził że sprzęgło do wymiany. Po wymianie sprzęgła wszystko śmigało do póki nie wybrałem się w dłuższa trase. Pojawił się znowu problem z kangurzeniem. Na tą chwilę wygląda to tak że auto zimne po nocy działa bez problemu biegi zmieniają sie płynnie nic nie szarpie natomiast po przejechaniu około 10 km biegi z trybu AUTOMAT przechodzą w tryb MANUAL bez dotykania manetki a po chwili wchodzi w NEUTRAL i koniec jazdy. Po paru godzinach cytryna znowu jeżdzi pod warynkiem że nie przekrocze magicznego limitu 10 km. Macie jakies pomysły lub doświadczenia co mogło by to byc.

Pozdrawiam

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 29 Czerwiec 2021, 21:53   

Witam. Dwie sprawy : zle zamontowany docisk sprzegla (jest typu SAC i wymaga przyrzadu montazowego), oraz zle, albo wcale nie wykonane przyuczanie sprzegla i skrzyni biegow. Rowniez zuzyte (uszkodzone kolo dwumasowe), a nie wymienione przy naprawie.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA