Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
C4 Picasso - Nie działa przycisk od komputera
Autor Wiadomość
Parabol

Mój samochód: Citroen C4 Picasso
Poj. silnika (cm3): 1560
Paliwo: Olej napędowy
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 24 Cze 2021
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Czerwiec 2021, 07:45   C4 Picasso - Nie działa przycisk od komputera

Niedawno kupiłem C4 Picasso 1.6HDI z 2011r wersja Exclusive. Niestety po wciśnięciu przycisku na manetce od wycieraczek nic się nie dzieje, więc nie jestem w stanie wyświetlić spalania itp. Są na niej dwie strzałki, więc powinna do czegoś służyć ale jej naciśnięcie nic nie zmienia. Sprawdziłem wersję softu i jest rneg_D_R29a_R29.01. Samo radio to MyWay. W ustawieniach w radiu nie widzę nigdzie opcji włączenia tej funkcji. Ogólnie niewiele się da tam ustawić. Reset systemu w ustawieniach nic nie dał. Czy mogę coś zrobić w tej kwestii? Jaka może być przyczyna? Czy jak kupię Lexię to będę w stanie to zdiagnozować?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 25 Czerwiec 2021, 08:13   

Parabol, Może być wina tej manetki...albo samego przycisku. Rzadkość bo musiałby kto nonstop to męczyć;) Warto żeby zobaczył to jaki elektronik-może błahostka bo słyszałem że czasem winna jest jakaś blaszka

 
 
Parabol

Mój samochód: Citroen C4 Picasso
Poj. silnika (cm3): 1560
Paliwo: Olej napędowy
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 24 Cze 2021
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Czerwiec 2021, 08:23   

Czytałem o blaszce i wyjąłem swój przycisk. Jednak w środku wygląda to inaczej i jednak zupełnie w porządku. Mam wrażenie że problem blaszki dotyczy C4 a w C4 Picasso jest to inaczej rozwiązane. Czy Lexią zdiagnozuję właśnie chociażby samo działanie przycisku? Że zamyka obwód po wciśnięciu?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 25 Czerwiec 2021, 17:53   

Parabol, Nie miałem do czynienia z Lexią(poza patrzeniem u mechanika)..może Kto inny pomoże..

 
 
Parabol

Mój samochód: Citroen C4 Picasso
Poj. silnika (cm3): 1560
Paliwo: Olej napędowy
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 24 Cze 2021
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Czerwiec 2021, 23:33   

Wczoraj odkryłem, że nie działa jedno z czterech pokręteł na froncie kierownicy w prawym dolnym rogu.
Zastanawiam się czy to pokrętło i przycisk komputera mają ze sobą coś wspólnego typu wspólne złącze czy coś w tym stylu gdzie ewentualnie coś może nie łączyć.

 
 
Parabol

Mój samochód: Citroen C4 Picasso
Poj. silnika (cm3): 1560
Paliwo: Olej napędowy
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 24 Cze 2021
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Sierpień 2021, 19:46   

Mam już interfejs i udało mi się sprawdzić, że prawe dolne pokrętło działa, bo kręcąc nim widziałem zmianę wartości na ekranie komputera po wybraniu odpowiedniej opcji diagnostycznej. Natomiast nadal nie wiem czemu nie działa ono do sterowania nawigacją.

Druga sprawa to, że nie udało mi się znaleźć podobnego testu do przycisku na manetce od wycieraczek więc dalej nie wiem czy jest sprawny czy nie. Nie wiem też jak dalej szukać problemu z użyciem Diagbox/Lexii. Chciałbym np. sprawdzić czy komputer pokładowy nie jest wyłączony, bo chyba jest taka możliwość. Gdzie mogę to sprawdzić?

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA