Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citroen C5 2,0HDI RHR 136km, klekotanie, szarpanie
Autor Wiadomość
stanio87

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: diesel
Wersja:: C5 Tendance RHR
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 27 Cze 2021
Posty: 2
Skąd: Siedlce
Wysłany: 28 Czerwiec 2021, 21:48   Citroen C5 2,0HDI RHR 136km, klekotanie, szarpanie

Witam,

Mam problem ze swoim autem mianowicie auto od dłuższego czasu szarpie przy jednostajnej jeździe i efekt ciągle się nasila, robi jakby delikatną żabkę. Efekt wzmaga się po załączeniu klimatyzacji oraz na tempomacie gdy auto podjeżdża pod górkę. Występuje również głośna praca silnika (klekotanie) powyżej 1800 obrotów. Dźwięku nie idzie zlokalizować nigdzie indziej jak centralnie nad silnikiem w rejonie wtryskiwaczy. Na wolnych obrotach samochód pracuje normalnie, odpala normalnie. Zauważyłem w ostatnim czasie częstsze zapalanie się diody wypalania filtra, którą mam zrobioną pod ogrzewanie lusterka.
Z tego co udało mi się dotychczas ustalić i wyczytać nie tylko na tym forum to to, że może chodzić o zawór VCV pompy wtryskowej. Gdzieś znalazłem nagrany film z identycznym klekotaniem silnika jak u mnie i podobnymi objawami i wymiana tego zaworu pomogła. Wstrzymuje mnie jedynie cena tego "ustrojstwa" (ok 700zł) i obawa, że to może nie być to i wymiana nic mi nie da. Nie mam interfejsu diagnostycznego, komputer nie pokazuje żadnych błędów.
Ustaliłem, że mam układ wtryskowy Siemens, pompa 5WS40019 PSA 9658193980. Silnik RHR.
Gdzieś czytałem żeby na włączonym silniku wyciągnąć wtyczkę od tego zaworu VCV i sprawdzić czy silnik zgaśnie. Brak reakcji na wyciągniecie wtyczki może wskazywać na ten zawór? W pierwszej kolejności powinienem jednak zwrócić uwagę na pęcherzyki powietrza w przewodzie idącym od puszki filtra paliwa do pompy? Wydaje mi się że widziałem tam te pęcherzyki ale czy one mogą powodować aż takie efekty jak się u mnie dzieją?
Kilka tygodni temu wymieniany był olej i filtr paliwa.

 
 
pedro
Aktywny
Citroen Kalisz



Mój samochód: Citroen C5 X7 2.0HDi, C4 3D 1.6HDi
Poj. silnika (cm3): 2000;1600
Paliwo: Diesel
Wersja:: 163KM Sedan , VTR-3D
Rok prod.:: 20102005
SKYPE - login: pedro-kalisz
Pomógł: 71 razy
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 2346
Skąd: Kalisz
Wysłany: 28 Czerwiec 2021, 22:51   

Według mnie egr się kończy. Pewnie niedługo auto przestanie odpalać bo grzybek się urwie.
Ale to moje domysły.

_________________
LEXIA/PP2000
C5 X7 2.0HDi FAP 163KM na hydro
C4 3D 1.6 HDi
kiedyś:
GSA,BX 1.4, ZX 1.8i, ZX 1.4, BX 1.9D, XM 3.0V6 ,Xantia 1.8i, Xantia 2.1TD,Xantia 1.8i+gaz,C5 2.2HDi EXCLUSIVE HB, Xsara VTS 2.0 HDi, C4 Picasso 1.6 HDi, C5 FL 2.0HDi
Kliknij"POMÓGŁ"jak tak się stało
 
 
stanio87

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: diesel
Wersja:: C5 Tendance RHR
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 27 Cze 2021
Posty: 2
Skąd: Siedlce
Wysłany: 10 Lipiec 2021, 21:48   

Witam,

Problem wygląda na rozwiązany. Dzisiaj po przejechaniu ponad 100km trasy załączyło się wypalanie filtra i wygląda na to że tym razem skuteczne. Do tego wiele razy poprzeciągałem na biegach do 4000 obrotów aż była chmura za samochodem i auto ożyło!. Nie ma już "żabki" o której pisałem wcześniej, samochód ma o wiele więcej mocy niż wcześniej. Zatem wszystko wskazuje na to, że moje problemy były związane własnie z filterm FAP, który najwidoczniej nie wypalił się od jakiegoś długiego czasu w sposób należyty. Zdaję sobie sprawę, że podobne objawy mogą wrócić i wtedy skłonię się ku regeneracji filtra bo pewnie jest już w nie najlepszej kondycji skoro mam takie historie. Odkąd samochód jest w moim posiadaniu czyli od 2017 roku nic nie było przy filtrze robione.
Ile może kosztować regeneracja filtra? Czy w zakładach jak się ogłaszają na temat regeneracji filtrów DPF ogarną temat bez problemu czy trzeba szukać jakiegoś speca?

 
 
zenon_wp

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2200
Paliwo: ON
Wersja:: Break
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 29
Skąd: KTA
Wysłany: 11 Lipiec 2021, 14:40   

Sam wypłukać DPF-a jesteś w stanie i bez kosztów. Powodzenia!

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA