Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
[Citroen Nemo][1.4 HDI] Problem z przepływomierzem
Autor Wiadomość
psajtex

Mój samochód: Citroen Nemo
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Diesel
Wersja:: Van
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 26 Sie 2021
Posty: 1
Skąd: Głogówek
  Wysłany: 2 Wrzesień 2021, 20:28   [Citroen Nemo][1.4 HDI] Problem z przepływomierzem

Witam serdecznie,

jako że to mój pierwszy Citroen i pierwszy post - to wszystkich serdecznie witam.
Do rzeczy. 2 tygodnie temu zakupiłem Nemo - 1.4 HDI 50 kW 68 KM. Kupiłem go z błędami przepływomierza P0100 + P0103 + P0104. Oczywiście - chciałem być chytry - więc po przestudiowaniu internetu diagnoza - przepływomierz do wymiany. No i kupiłem z Continentala - założyłem, skasowałem błędy i test. Chwilę było ok i po jakiś kilku kilometrach - znowu check engine + trójkąt... Podłączam i tu błąd P0104... I tak cały czas.
W końcu poszedłem po rozum do głowy i oddałem samochód do zaufanego specjalisty.

Po dwóch dniach jego walki diagnoza:
- uszkodzony sterownik przepływki. Wynik: moja nowa przepływka spalona, nowa przepływka mechanika spalona.

Powiedzcie mi proszę, który sterownik odpowiada za obsługę przepływomierza?
Bo mechanik dał do naprawy, ale chcę się przygotować na ewentualną wymianę sterownika.
Czy jest możliwe żeby sterownik uszkadzał trwale przepływomierz?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam Michał

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 3 Październik 2021, 23:29   

Hmmm. Raczej nie ma osobnego modułu. Wszystko idzie wprost ze sterownika silnika. Nie wiem jak może spalić przepływkę. Dać więcej jak 12V? Tam są 4 piny. Dwa to masa i +12V. Piny 3 i 4. Pozostałe to wyjście rezystancji w funkcji temperatury. Piny 1 i 2. No chyba, że jest tu jakieś zwarcie i pali ten element. Tam powinno być max 5V. Trzeba to sprawdzić przed podłączeniem przepływki.

P.S.

Jaki masz sterownik silnika?

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA