Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
dziwne zachowanie świateł w trybie Auto
Autor Wiadomość
michal1981g

Mój samochód: c4 Grand Picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: grand picasso
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 29 Sie 2021
Posty: 3
Skąd: Świdnik
Wysłany: 5 Październik 2021, 17:43   dziwne zachowanie świateł w trybie Auto

Witam
mam mojego Citroena od niecałego miesiąca i dopiero się go uczę
Dzisiaj moją uwagę zwróciło dziwne zachowanie świateł w trybie Auto
Na codzień zawsze wsiadam odpalam silnik włączam manetkę na światła mijania i jadę, nie ustawiam na auto bo nie świecą w dzień więc ta pozycja jest u nas niestety bezużyteczna

dzisiaj nawet nie zwróciłem uwagi i przekręciłem przełącznik w tryb Auto światła sie zapaliły, dojechałem do pracy, zgasiłem silnik i dopiero cofnąłem przełącznik na manetkę w pozycję 0 lecz światła mijania nadal zostały zapalone, dopiero po przekręceniu na pozycyjne i z powrotem na zero zgasły

z ciekawości odpaliłem jeszcze raz silnik, tryb świateł Auto, zapaliły się pomimo że był jasny dzień, zgasiłem silnik i światła pozostaly włączone, i znowu pomogło przekręcenie na światła pozycyjne i na 0


natomiast jeśli przy pracującym silniku wylączam pokrętłem na 0 i dopiero gaszę silnik to wszystko jest w porządku

czyli nie wiadomo czemu zaczęły mi świecić światła w trybie Auto w ciągu dnia, i po zgaszeniu silnika żeby je zgasić muszę przeręcić na pozycyjne bądz mijania, i dopiero na 0
samo przekręcenie na 0 z trybu Auto nie powoduje zgaszenie świateł

pytanie czy to problem z czujnikiem zmierzchu czy z czymś innym

Pozdrawiam

 
 
michal1981g

Mój samochód: c4 Grand Picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: grand picasso
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 29 Sie 2021
Posty: 3
Skąd: Świdnik
Wysłany: 5 Październik 2021, 19:56   

Czytałem jeszcze przed chwilą że takie objawy może dać padający moduł świateł, czy dobrze kojarzę że on jest obok skrzynki bezpieczników pod maską?
A dokładnie pomiędzy skrzynka, a błotnikiem?

 
 
michal1981g

Mój samochód: c4 Grand Picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: grand picasso
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 29 Sie 2021
Posty: 3
Skąd: Świdnik
Wysłany: 6 Październik 2021, 06:35   

Dzisiaj rano już nie było tego objawu, odpaliłem samochód i światła w trybie Auto się nie zapaliły, dopiero po przekręceniu pokrętła na światła mijania, się zapaliły, czyli pewnie albo czujnik zmierzchu się kończy, albo ten moduł świateł

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 6 Październik 2021, 22:32   

W mojej żony C4 też światła żyją swoim życiem. Po zgaszeniu auta i zamknięciu - po kiku sekundach zapalają sie. Nie zawsze ale kilka razy się tak zdarzyło. Po przyciśnięciu włączania świateł na pilocie - wyłączają się, jednak po chwili znów się załączają. Jakoby 0 logiczne pomyliło się sterownikowi z 1.
Pomaga w tym przypadku tylko odłączenie akumulatora na dłuższy czas. Najlepiej do rana. Odłączenie na chwilę nie pomaga. Po podłączeniu akku zapalają się światła od razu.... Zdaje się, że kończy się chyba BSI....

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA