Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Bsm wymiana na inny
Autor Wiadomość
alvarinio

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 2.2
Paliwo: Diesel
Wersja:: Sedan
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 40
Skąd: lubin
Wysłany: 30 Październik 2021, 12:15   Bsm wymiana na inny

Po podmianie bsm na inny wyskoczył komunikat immo fault czyli błąd immo musiałem zmienić skrzynke na inną ponieważ moja stara ma spalone przekaźniki od pompy paliwa no i została opcja odpalania auta na kabelki i pod gdniazdo zapalniczki ma ktoś jakiś pomysł jak ogarnąć

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 30 Październik 2021, 12:47   

Jesli podmieniles na identyczny numer nie powinno byc zadnych problemow. Ewentualne bledy trzeba wykasowac i powinno byc ok. Zmienialem w C5 2001 rok i nie bylo zadnych bledow.
Jesli jednak po podlaczeniu akumulatora probowales natychmiast odpalic, to wlasnie taki blad sie pojawi (pojawia sie rowniez, gdy jest slaba bateria , przy starcie z rozrusznika). C5 ma jedna wazna ceche : po podlaczeniu akumulatora nalezy odczekac ponad jedna minute na wylaczonym zaplonie i dopiero po aktywacji pilota mozna startowac. Jesli nie stanie sie tak samoczynnie aktywujemy pilota naciskajac dowolny przycisk na wlaczonym zaplonie na okolo 10 sekund - po tym czasie pilot powinien dzialac. Zbyt szybkie wlaczanie zaplonu po podlaczeniu aku daje blokade immo. Kto o tym nie wie, mysli ze elektronika glupieje i szuka dalej przyczyny. Tak odplaca sie nie czytanie instrukcji obslugi albo brak wiedzy. Powodzenia

 
 
alvarinio

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 2.2
Paliwo: Diesel
Wersja:: Sedan
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 40
Skąd: lubin
Wysłany: 30 Październik 2021, 15:47   

Problem pojawił się mi jakiś tydzień temu podczas wykonywania manewru auto zgasło na środku drogi. Doczytałem tylko tyle że jeśli miałem bsm B3 to mam wziasc włożyć B3 lub wyżej więc taki zakupiłem z numerem B3 Siemens dzisiaj rano przyszedł do mnie po podłączeniu wszystkiego miałem drzwi od auta otwarte więc wsiadłem włożyłem kluczyk przekręciłem i komunikat immo fault code. No a dlaczego postanowiłem wymienić te skrzynkę ? Ponieważ po ponownym kręceniu silnikiem nie słyszałem pracy pompki paliwa w zbiorniku a że ja na krótko podłączam to działa auto odpala od strzała więc doczytałem że przekaźnik pompy paliwa znajduje się w tym ustrojstwie. Ode zaraz się ubiorę zamontuje znowu może teraz się uda XD 🤣

 
 
alvarinio

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 2.2
Paliwo: Diesel
Wersja:: Sedan
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 40
Skąd: lubin
Wysłany: 30 Październik 2021, 16:32   

dejnekomirek napisał/a:
Jesli podmieniles na identyczny numer nie powinno byc zadnych problemow. Ewentualne bledy trzeba wykasowac i powinno byc ok. Zmienialem w C5 2001 rok i nie bylo zadnych bledow.
Jesli jednak po podlaczeniu akumulatora probowales natychmiast odpalic, to wlasnie taki blad sie pojawi (pojawia sie rowniez, gdy jest slaba bateria , przy starcie z rozrusznika). C5 ma jedna wazna ceche : po podlaczeniu akumulatora nalezy odczekac ponad jedna minute na wylaczonym zaplonie i dopiero po aktywacji pilota mozna startowac. Jesli nie stanie sie tak samoczynnie aktywujemy pilota naciskajac dowolny przycisk na wlaczonym zaplonie na okolo 10 sekund - po tym czasie pilot powinien dzialac. Zbyt szybkie wlaczanie zaplonu po podlaczeniu aku daje blokade immo. Kto o tym nie wie, mysli ze elektronika glupieje i szuka dalej przyczyny. Tak odplaca sie nie czytanie instrukcji obslugi albo brak wiedzy. Powodzenia
niestety opis twój nie pomógł dalej jest immo fault

 
 
alvarinio

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 2.2
Paliwo: Diesel
Wersja:: Sedan
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 40
Skąd: lubin
Wysłany: 30 Październik 2021, 17:32   

Temat mogę zamknąć. Jako że lubię grzebać i rozwalać różne części rzeczy na elementy pierwsze tknęło mnie żeby otworzyc bsm i znalazłem zimny lut

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 30 Październik 2021, 20:20   

alvarinio, Jak wymieniałem BSI w xsarze na takie samo to trzeba było przypisać IMO-robił to elektronik ,tak że masz teraz dwa BSM;) Dodam że jak do punto kupowałem sterownik silnika to wyzerowany z IMO,po wpięciu silnik odpalił a sterownik przypisał sobie IMO albo nie wołał o IMO;)zostały aby skasowane błędy w historii..

 
 
alvarinio

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 2.2
Paliwo: Diesel
Wersja:: Sedan
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 40
Skąd: lubin
Wysłany: 31 Październik 2021, 01:00   

Dokładnie tak będę miał drugi bsm do nauki flashowania a w razie czego jak go uwale wylutuje przekaźniki XD 🤣🤣🤣

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 31 Październik 2021, 11:58   

BSM nie jest programowany. To zwykla skrzynka bezpiecznikow dostaczajaca prad do silnika i elementow pod maska . Ma oczywiscie elektronike, ale nie jest chroniona immo. Istotny jest numer typu.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 31 Październik 2021, 14:30   

dejnekomirek, Można się w tych skrótach pogubić :mrgreen: czyli definitywnie zimny lut jak to skrzynka bezpieczników..

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA