Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektryczny problem
Autor Wiadomość
Rafalha22

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: 2.0 HDI TENDANCE
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 29
Skąd: Ustroń
Wysłany: 16 Listopad 2021, 23:52   

dejnekomirek, prądu we wnętrzu nie ma przed stacyjka i po stacyjce. Bo nie działa centralny zamek z pilota i z kluczyka, nie zapala się oswietlenie wnetrza po otwarciu drzwi i nie wybudza się licznik od kilometrów ten nad kierownicą. Po przekręceniu kluczyka na zapłon dalej nic nie wyświetla licznik nad kierownica i wskaźnik paliwa.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2729
Skąd: Duisburg
Wysłany: 17 Listopad 2021, 08:21   

Kochany kolego, piszesz do mnie w taki sposob, jakbym byl winny, ze ciagle jeszcze nie masz postepu! Po pierwsze : na odleglosc to mozna tylko marzyc, a po drugie do takich awarii potrzebni sa elektronicy, a ci wola naprawiac komputery niz meczyc sie z samochodami , do tego w chlodzie i wilgoci. Serwis wymienia wszystko po kolei , klient placi a co! Probuje podpowiedziec , a Ty myslisz, ze znam Twoje auto lepiej niz wlasciciel. To wszystko o czym piszesz zwiazane jest z BSI. Jesli myslisz, ze dasz rade znalesc blad w BSI to naprawde szacun, bo niejeden elektronik polegl na tym polu. W tym momencie powinienes wymienic BSI, nowe, albo uzywane- tez mozna ryzykowac. Mozesz dalej narzekac, ale jesli chcesz jeszcze jezdzic tym samochodem, koniecznie trzeba zainwestowac i nie wazne, ze boli. C8 jest moze juz stara, ale stopien zaawansowania przekracza kompetencje wielu mechanikow i wielu wlascicieli amatorow. Ja sam czesto korzystam z pomocy innych specjalistow, chociaz mam pojecie o wielu sprawach i lubie zdobywac wiedze. Zycze powodzenia i wiary, ze uda sie cytrynce przywrocic zycie.

 
 
Rafalha22

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: 2.0 HDI TENDANCE
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 29
Skąd: Ustroń
Wysłany: 17 Listopad 2021, 08:56   

dejnekomirek, nie mam do Ciebie żadnej pretensji ani tym bardziej nie jesteś winny temu że moje auto jest dalej unieruchomione. Ale dzięki Tobie jest postęp bo wykluczone są kolejne nie wiadome. Tak że spokojnie, bez emocji, już jest tyle sprawdzone że faktycznie zostaję elektromechanik/elektronik i będzie dobrze. A na twoim doświadczeniu można polegać. A to co opisuje zostaje dla potomnych

 
 
Rafalha22

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: 2.0 HDI TENDANCE
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 29
Skąd: Ustroń
Wysłany: 18 Listopad 2021, 10:30   

Zrobiłem telekodowanie BSI i okazało się że BSI jest uszkodzone, ma zwarcie, nie ma możliwości zakodować innych funkcji jak radio
i klimatyzacja, szyby, wycieraczka tylna przy włączaniu wstecznego biegu. Silnik kreci nie odpala. BSI wchodzi w ECONOMY MODE . Zostaje krecenie przy bsi lub zakup używanego z kluczykiem.

 
 
Rafalha22

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: 2.0 HDI TENDANCE
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 29
Skąd: Ustroń
Wysłany: 18 Listopad 2021, 10:32   

dejnekomirek, takich forumowiczów trzeba jak najwięcej leci punkcik za mobilizację mojej osoby dzięki wielkie

 
 
Rafalha22

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: 2.0 HDI TENDANCE
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 29
Skąd: Ustroń
Wysłany: 26 Listopad 2021, 20:34   

Skończyło się na tym że BSI, po wpisaniu kodu immo odżyło. Kod immobilizera w ASO kosztowało mnie 80 zł. Telekodowanie ręczne i autko śmiga aż miło. Economy mode zmieniłem na kilka godzin żeby już takich akcji nie było.
Pozdrawiam wszystkich

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4227
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 26 Listopad 2021, 20:38   

Rafalha22, ZUCH :mrgreen:

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA