Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdalne odpalenie silnika
Autor Wiadomość
mariusz1975

Mój samochód: c4 picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: 1
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 06 Paź 2021
Posty: 10
Skąd: chechło
Wysłany: 9 Grudzień 2021, 20:46   

To proszę sobie napisac w tej sprawie do prokuratury zapytanie, otrzymacie taka sama odpowiedz jak ja. Po rozpoznaniu sprawy nie stwierdsza sie znamion wykroczenia. Poza tym nigdzie żaden kodeks nie zakazuje posiadania takiego modułu do zdalnego odpalenia silnika.Kolejna sprawa, co w przypadku gdy samochód posiada webasto ?? Każda cięzarówka go ma i używa, osobówki tez maja i jest ich sporo.

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 11 Grudzień 2021, 12:25   

Ja swego czasu miałem takie ustrojstwo zamontowane w srebrnym XM. Fajna sprawa. Jeszcze lepsza, że można było sobie zaprogramować godzinę odpalenia i zgaszenia. Jak miałem wyjechać o 5:00 to programowałem odpalenie o 4:00 do 4:30. Mimo, że jak wchodziłem, to auto było zgaszone - było cieplutko w środku i wszystko się odszroniło.

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
safran65
szafka

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 241
Skąd: Gdynia
Wysłany: 11 Grudzień 2021, 15:07   

Panowie szkoda czasu na roztrząsanie.
mariusz1975n ma wiedzę z sądu i po co pyta.
Montuj w swojej cytrynce, to co chcesz, na swoim placu i "z glowy" Twój wybór Twój samochód. Twój teren.
I Twoja odpowiedzialność :-)

 
 
mariusz1975

Mój samochód: c4 picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: 1
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 06 Paź 2021
Posty: 10
Skąd: chechło
Wysłany: 11 Grudzień 2021, 19:28   

I właśnie o to pytam, nie czy wolno czy nie. Widzę że tu każdy mądry ale nie do tego co trzeba. Nie ma sensu dalej dyskutować bo każdy wie tylko to co nie trzeba. Zamykam temat, cześć.

 
 
safran65
szafka

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 241
Skąd: Gdynia
Wysłany: 11 Grudzień 2021, 21:21   

Powiem szczerze, że sam nie wiesz czego chcesz/oczekujesz? :shock: Jak panna na wydaniu. Moja ocena. Zadajesz pytania, otrzymujesz odpowiedzi, ktore podważasz. Zatem w czym rzecz???

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 12 Grudzień 2021, 13:26   

Z prostego pytania zrobilo sie kilkanascie postow i na koniec jeszcze brzydkie podsumowanie. Gdyby nikt sie nie odezwal, kolega bylby obrazony, ze nikt nie chce mu pomoc. Jest rowniez obrazony, ze ludzie odezwali sie; nie rozumiem intencji zadajacego pytanie.
Swoja droga to zaczyna brakowac mi konkretnych pytan o szczegoly napraw naszych cytrynek. Mnostwo pytan jest praktycznie o sprawy wyrwane gdzies z oblokow, mnostwo jest tez takich, ktore buchaja wrecz agresja. Zastanawiam sie gdzie podziala sie ta aura pomocy potrzebujacym wraz z szacunkiem i pokora. Gdy wstepowalem na to forum, atmosfera byla calkiem inna tutaj niz na innych forach. Dzisiaj tez juz jakos tak stalo sie to bardziej spolecznosciowe niz fachowe. Czytam codziennie wszystkie posty i odkrylem, ze coraz wiecej tu jest polemiki, niz konkretnej wiedzy o samochodach. Musze sie przyznac, ze zaczyna to byc nuzace. Moze po prostu nie ogarniam, albo sie zbyt zestarzalem?

P.S. Probowalem dolaczyc na Citroen C5 FB i zostalem wrecz znokautowany przez moderatora. Kiedys mialem przygode z Kaska na innym forum i stadem klakierow. Nie chcialbym dozyc podobnego traktowania na tym forum. Pozdrawiam wszystkich i zycze wielu milych chwil z cytrynka .

 
 
safran65
szafka

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 241
Skąd: Gdynia
Wysłany: 12 Grudzień 2021, 15:30   

dejnekomirek
Liczę, że mimo wszystko pozastaniesz. I nadal będziesz się dzielił swoją wiedzą i doświadczeniem. Nadal będziesz udzielal porad. To jest potrzebne dla wielu z Nas laikow na tym forum :)))

 
 
audikom
Mechanik


Mój samochód: Xsara Picasso/XantiII /Citroeny XM,ZX,
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: B / B , G
Wersja:: van,AL4
Rok prod.:: 2004
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 1223
Skąd: Puławy
Wysłany: 12 Grudzień 2021, 19:32   

dejnekomirek
Nie przejmuj się Facebook-ową gimbazą która łazi po forach i próbuje je dostosować do swego dennego poziomu
Tam to jest dopiero kupa idiotyzmu i sieczki
Faktem że przez to fora mocno podupadły,ludzi z wiedzą coraz mniej
Jest bratnie forum klubu cytrynki,ono też dennie podupadło
Plus/minus dziesięć lat temu była tam encyklopedia wiedzy technicznej w cytrynach,nasze wtedy raczkowało
Jednak chyba ktoś z adminów tę bazę po prostu zajumał z jakichś szubrawych powodów
Pytałem,mówią że lepiej nie dochodzić co się stało
Dziś to bratnie forum też czuć słabizną
Cóż,chamstwo wypłynęło do wierzchu z tego dzisiejszego bagna
Napisze taki 4-5 postów o niczym,wyzywając resztę forumowiczów
Takiemu trzeba po prostu powiedzieć,w y p i e r d a l a j
Warto jednak podtrzymać chęć pomocy innym,dzielenie się swą wiedzą ,by ten świat nie zeszedł całkiem na psy
Fachowe fora mnóstwa marek,i wiedza sporej części ich uczestników warta jest zachowania dla porządnych ludzi
Wielu ludziom pomogłeś,rób to dalej
Debilstwo olewaj

_________________
KK
 
 
mariusz1975

Mój samochód: c4 picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: 1
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 06 Paź 2021
Posty: 10
Skąd: chechło
Wysłany: 12 Grudzień 2021, 20:17   

Niewiem czy to mnie sie tyczy, ale chyba tak, skoro piszecie pod moim postem więc. Nikomu nie ublizam a zadałem proste pytanie i to nie ja pisze nie na temat, a staram sie tylko powrócić do swojego pytanie odpowiadając innym.Nie wiem kto tu ma problem i z czym, bo ja napisałem w temacie o co mi chodzi a także w opisie czego oczekuja. No moze ja nie potrafie pisać i nikt mnie nie rozumie lub nie piszę po Polsku.Więc jak skoro sobie tego niektórzy życza to wypier.....am

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 12 Grudzień 2021, 20:25   

Bardzo to mile uslyszec Wasze uznanie. Mam duzo lat za soba , rowniez duzo lat przy naprawach , wielu spraw jeszcze nie znam, ale ciagle staram sie rozwijac, chociaz jestem juz na emeryturze.
Nie bojcie sie, nie opuszcze Was , zawsze chetnie pomoge w miare wiedzy i umiejetnosci. Pozdrawiam jeszcze raz Wszystkich.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 13 Grudzień 2021, 16:08   

dejnekomirek, Byś tylko spróbował :-P :-D 8-)

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 17 Grudzień 2021, 01:32   Re: Zdalne odpalenie silnika

Wróćmy do tematu....
mariusz1975 napisał/a:
Siema, mam pytanie, czy ktoś ma zamontowane zdalne odpalenie siolnika za pomocą np pilota? Może ktoś się tym zajmuje ?

Tylko ja odpisałem na Twoje pytanie ;) Miałem zainstalowane jak pisałem wyżej i byłem zadowolony. Co z tym zrobisz? Twoja sprawa. Pisz jak zainstalujesz. Pewnie na ALi jest mnóstwo takich gadżetów. Wystarczy... :595:

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
audikom
Mechanik


Mój samochód: Xsara Picasso/XantiII /Citroeny XM,ZX,
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: B / B , G
Wersja:: van,AL4
Rok prod.:: 2004
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 1223
Skąd: Puławy
Wysłany: 17 Grudzień 2021, 10:54   Re: Zdalne odpalenie silnika

robson napisał/a:
Wróćmy do tematu....
mariusz1975 napisał/a:
Siema, mam pytanie, czy ktoś ma zamontowane zdalne odpalenie siolnika za pomocą np pilota? Może ktoś się tym zajmuje ?

Tylko ja odpisałem na Twoje pytanie ;) Miałem zainstalowane jak pisałem wyżej i byłem zadowolony. Co z tym zrobisz? Twoja sprawa. Pisz jak zainstalujesz. Pewnie na ALi jest mnóstwo takich gadżetów. Wystarczy... :595:

Z tego co przeczytałem ,zrozumiałem że miałeś zamontowane tzw "webasto" inaczej mówiąc ogrzewanie postojowe
Więc nie jest to odpowiedź na pytanie "zdalne odpalenie siolnika za pomocą np pilota"

_________________
KK
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA