Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citroen c4 grand picasso 1.6 hdi 2015r.
Autor Wiadomość
utrajcp

Mój samochód: Citroen c4 grand picasso
Poj. silnika (cm3): 1.6 hdi
Paliwo: diesel
Wersja:: Ambilait
Rok prod.:: 2015
Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 6
Skąd: Góra
Wysłany: 28 Grudzień 2021, 19:04   Citroen c4 grand picasso 1.6 hdi 2015r.

Witam!!!
Proszę o pomoc. od jakiegoś czasu w moim citroenie c4 grand picasso II z 2015 roku nie grzeje i prawa strona, lewa działa bez zarzutów. Wcześniej dostałem informacje że to uszkodzone łopatki mieszalnika. Niestety okazała się że wszyscy którzy zajmują się ich naprawą nie naprawiają akurat citroena GP II. Zadzwoniłem do serwisu citroena a Pan w serwisie powiedział mi że w Citroenach GP II nie występował problem z klapami. Natomiast jeżeli tam coś się zadział to trzeba wymienić jakiś cały moduł którego koszt przekracza 3 tyś bez kosztów robocizny. jednak zasugerował żeby sprawdzić klimatronik lub elementy odpowiedzialne za grzanie bo tam może leżeć problem. Proszę o pomoc może ktoś borykała się z podobnym problemem i udało mu sie go rozwiązać.
Pozdrawiam
P.U.

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 28 Grudzień 2021, 19:17   

Kurde, im nowsze tym szybciej się psują....
Najlepiej, jakoby podłączyć jakiś przyrząd diagnostyczny. Powinny być jakieś błędy w klimatroniku.
Bez tego, to chodzenie po omacku, w ciemnościach...
To co można zrobić bez tego? Jedyne wyjście to rozebrać elementy pod nogami pasażera. Trzeba zobaczyć czy fizycznie one pracują. Może to być problem z nagrzewnicą. Słaby przepływ może powodować, że drugi koniec nagrzewnicy jest zimny i dlatego leci chłodniejsze powietrze. Trzeba sprawdzić czy na powrocie jest nadal ciepły przewód. Druga sprawa, to może padł zwykły czujnik, który kontroluje temperaturę nawiewu. Można spróbować podmienić stronami - lewy z prawym.

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA