Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z modułem sterownia Citroen C5 2,0HDI 2005 rok
Autor Wiadomość
201220

Mój samochód: citroen c5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 21 Sty 2022
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Styczeń 2022, 13:16   Problem z modułem sterownia Citroen C5 2,0HDI 2005 rok

Po pojawieniu się błedów o problemie z DPF-em mechanik zawyrokował, że jest to awairia modułyu sterowania. z jakis dodatkowy oznaceniem 'L ' ? Moze ktoś mógłby przybliżyć mi temat - co to jest, jakie oznaczenioe, gdzie można kupić lub naprawić taki moduł ?

_________________
201220
 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 24 Styczeń 2022, 20:17   

Pewnie teraz bedzie namawial na wyciecie fapa i zmiane softu. Duzo siedze w dieslach, ale nigdy nie slyszalem o jakis oznaczeniach L . Generalnie w pierwszych wersjach z fapem byl dodatkowy sterownik filtra wspolpracujacy z glownym sterownikiem silnika. Od bodajze roku 2003, 2004 zrezygnowano z tego rozwiazania i wprowadzono sterowanie fapem ze sterownika silnika. EOLYS DPX42 Stosujemy w pojazdach do nr ORGA 9492. Złączka zatrzaskowa zielona / brązowa: EOLYS 176 lub INFINEUM F7995. Złączka zatrzaskowa niebieska: EOLYS POWERFLEX.
Generalnie wszystkie systemy pracuja dobrze przy zachowaniu minimum odpowiedniego serwisu, tj. dbaniu o odpowiedni poziom dodatku i jazda z normalnymi odleglosciami bez ciaglej jazdy na zimnym silniku. Po okolo 150 tys. przebiegu zalecane plukanie filtra zwykla czysta woda ze wzgledu na wypelnienie filtra resztkami po spalonym dodatku. Wycinanie sprawia wiecej problemow w dalszej eksploatacji.

 
 
201220

Mój samochód: citroen c5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 21 Sty 2022
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Styczeń 2022, 08:01   

dzięki za info. Mechanik nie proponował wycięcia fapa i zmiany softu, zbiorniczek jest pełny, wczęsniej pokazywał błąd niskiego poziomu płynu w zbiorniku. Wg mechanik coś siadło w module sterowani i chce go zmienićgo w całości, ale obecnie nie ściaga się z Anglii samochodów na części i jmodułow nie ma. Dlatego próbuję coś zroganizowac na własną rękę

_________________
201220
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA