Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przypisanie pompy ABS z innego pojazdu
Autor Wiadomość
MikeTree
MikeTree

Mój samochód: Citroen C4
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Hatchback 5D
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 16 Lut 2022
Posty: 9
Skąd: Krośniewice
Wysłany: 28 Luty 2022, 16:58   Przypisanie pompy ABS z innego pojazdu

Witajcie. Mam Citroena C4 2007 1.4 16v I musiałem wymienić pompę ABS. Kupiłem pompę z odpowiednim gniazdem z Peugeota 308 SW. Oczywiście wywala błąd na wyświetlaczu A w Diagboxie Kalkulator nieznany. Gdy uruchomię Diagboxa na Peugeota 308 to znajduje ten kalkulator jako ABS81 (??). Czy można jakoś przypisać tą pompę do mojego Citryna?
Aha, jest jeszcze informacja, że błąd zwarcie do plusa lub do masy albo przerwany obwód....

 
 
MikeTree
MikeTree

Mój samochód: Citroen C4
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Hatchback 5D
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 16 Lut 2022
Posty: 9
Skąd: Krośniewice
Wysłany: 28 Luty 2022, 17:30   

A, dodam jeszcze że przekaźnik ten co idzie na obudowę BSM też jest z jakiegoś innego modelu. Czy to też ma jakiś wpływ? Bo zauważyłem że błękitny, nieco grubszy przewód w wiązce do pompy abs idzie do tego przekaźnika...

 
 
MikeTree
MikeTree

Mój samochód: Citroen C4
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Hatchback 5D
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 16 Lut 2022
Posty: 9
Skąd: Krośniewice
Wysłany: 3 Marzec 2022, 15:57   

Już ogarnąłem temat i śmiga wszystko jak trzeba. Miałem nie pisać z racji braku odzewu na mój post Ale zostawię dla potomności wiedze którą zdobyłem.
Pompa, która była założona od Peugeota 308 dawała się tylko odczytać gdy ustawiłem w Diagboxie Peugeota 308 I dawała błąd C1381- usterka zasilania. Wyczytałem na zagranicznym forum że może to być przyczyna spalonych diod w przekaźniku błędnie zanywanym przekaznikiem pompy paliwa chociaż jest to przekaźnik dwufunkcyjny- jedną cewka za pompe paliwa, druga za abs. Kupiłem nowy przekaznik, zakładam i... nic. Wkurzony stanem rzeczy kupiłem drugą pompe abs tym razem konkretnie do mojego. Odpalam Diagbox- widzi. Myślałem że sukces. Tylko polowiczny jak się okazało bo już widział pompę normalnie Ale po testach zespołów wykonawczych dalej ten sam błąd- nie zasila. Przetestowana p9mpa na sucho z akumulatorem- kręci pięknie. Miernik w dłoń i co.... i nie "masuje". Znalazłem miejsce masowienia pompy na podluznicy zaraz koło BSM. Wyczyszczone z nalotu. Już wszystko działa. Nawet bez kasowania błędu kontrolka nie świeci i abs pracuje

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 3 Marzec 2022, 16:40   

MikeTree, ZUCH :-D ..A pisać by tylko pisać co do odzewu to każdy potrafi ;) Czytamy;) Brawo za naprawę i ,,potomność'' :-)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA