Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
lokalizazja czujnika temperatury powietrza dolotowego
Autor Wiadomość
sonar

Mój samochód: Citroen Berlingo First
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: PB+LPG
Wersja:: Kombi
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 26 Gru 2020
Posty: 8
Skąd: Pomorze
Wysłany: 9 Lipiec 2022, 13:13   lokalizazja czujnika temperatury powietrza dolotowego

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, gdzie znajduje się czujnik powietrza dolotowego w silniku 1,4 kFW? Obmacałem i obejrzałem cały dolot i nijak nie mogę znaleźć czujnika. Dajcie znać proszę

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4272
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 9 Lipiec 2022, 16:09   

Allegro pokazuje czujniki dolotu ale tylko dla diesla..nie jestem mechanikiem z zawodu...tu raczej mapsensor i nie musi być przy dolocie bo w taki peugocie 207 poszedłem zobaczyć i jest daleko za filtrem powietrza ,nawet za przepustnicą-dopiero na plastykowej obudowie..raczej coś jak TO Używki od 60zł a w pugu mam zielony kolor naklejki;)

 
 
sonar

Mój samochód: Citroen Berlingo First
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: PB+LPG
Wersja:: Kombi
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 26 Gru 2020
Posty: 8
Skąd: Pomorze
Wysłany: 9 Lipiec 2022, 17:46   

sasun71 dięki za szybką reakcję)
To co pokazujesz to jest czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym. Szukam miejsca, gdzie miałbybyć zamontowany czujnik temperatury powietrza w dolocie, bo taki błąd zgłasza program diagnostyczny (P0100). Żeby było śmieszniej, niby można taki czujnik kupić https://autowanda.pl/czesci-do-auta/citroen/berlingo-1996,1gv/1-4-i-75km,5in/dolot-powietrza-elementy,be
Mimo wszystko na wszelki wypadek wymienię tęz czujnik ćiśnienia który wskazałeś.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4272
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 9 Lipiec 2022, 18:27   

sonar, Ja Ci nie mówię że masz to wymienić ..a to co zapodałeś link jest podobnie wkładany jak mapsensor,być może jest także za przepustnicą bo i w Peugocie jeszcze coś dochodzi do tego,może za silnikem trzeba się posłużyć lusterkiem;) bo Punto czujnik stukowy miało za silnikiem całkowicie :mrgreen: Dodam że poszukiwania tego w Peugeot 207 zakończone fiaskiem chodż mam podejrzenia na zderzak bo też podłączenie zabudowane..

 
 
sonar

Mój samochód: Citroen Berlingo First
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: PB+LPG
Wersja:: Kombi
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 26 Gru 2020
Posty: 8
Skąd: Pomorze
Wysłany: 9 Lipiec 2022, 18:54   

spoko, wymieniam na własną odpowiedzilność:)
dałem linka do strony, żeby można zaobaczyć, że takie czujniki istnieją, bo przypuszczałem, że rpogram zgłasza błąd P0100 jako usterkę w obwodzie czujnika temperatury powietrza w dolocie zamiast, jak jest powszechnie opisane dla citroena "Czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza". No więc zdziwiłem się, że u mnie tego czujnika temperatury nie ma, chociaż w sklepie jest, hehe. Co się dało to zdemontowałem, żeby obmacać dolot, prawie zapadła decyzja o demontażu samego dolotu, ale odpuściłem, bo przecież widzę i czuję łapskami, że nic tam nie ma, nie ma też zadnej wiązki która mogłaby naprowadzić mnie na ten czujnik.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4272
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 9 Lipiec 2022, 19:03   

sonar, Właśnie dla peugota 207 przeczytałem że mapsensor ma wbudowany termometr powietrza więc przestałem szukać po zakamarkach :-D Czyli 2w1 :-) A dodam że też mnie mylił Twój czujnik ze strony sklepu..i kosztuje 30zł w tym do berlingo.Zresztąsprawdź

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 9 Lipiec 2022, 19:45   

sasun71 napisał/a:
mapsensor ma wbudowany termometr powietrza


Jest to prawidlowa odpowiedz. Widac to wyraznie na drugim zdjeciu , no i rowniez po wtyczce.

 
 
sonar

Mój samochód: Citroen Berlingo First
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: PB+LPG
Wersja:: Kombi
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 26 Gru 2020
Posty: 8
Skąd: Pomorze
Wysłany: 9 Lipiec 2022, 21:26   

sasun71 szacun :564: Prosto i na temat, strzał w dziesiątkę:) Oszczędziłeś mi kupę czasu na zastanawianiu się co to może być. Zamówię czujnik i dam znać co i jak, na wypadek gdyby ktoś inny miał podobny problem z autem

 
 
czesany

Mój samochód: Citroen Berlingo
Poj. silnika (cm3): 1,4
Paliwo: Benzyna+LPG
Wersja:: 1 FL
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 18 Lut 2022
Posty: 6
Skąd: Janów Lubelski
Wysłany: 14 Wrzesień 2022, 22:19   

sonar napisał/a:
sasun71 szacun :564: Prosto i na temat, strzał w dziesiątkę:) Oszczędziłeś mi kupę czasu na zastanawianiu się co to może być. Zamówię czujnik i dam znać co i jak, na wypadek gdyby ktoś inny miał podobny problem z autem


Wymieniłeś ten czujnik?

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA