Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
problem ze skrzynią mcp
Autor Wiadomość
luis954

Mój samochód: Citroen c5
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 31 Sie 2022
Posty: 7
Skąd: kalisz
Wysłany: 31 Sierpień 2022, 20:09   problem ze skrzynią mcp

witam panowie mam problem ze skrzynią.pacjent c5 1,6 ehdi zwykłe zawieszenie bez pneumatyki.
wiec tak.od czasu do czasu pojawia sie problem z wrzuceniem biegu odpalam auto wyskakuje alarm serwis skrzyni i nie da się włączyć biegu,kiedy zgaszę auto zamknę i otworze problem znika i można wrzucić bieg auto jedzie normalnie.Zaparkuje gdzieś auto chce odjechać po paru minutach i to samo.Byłem u mechanika na komputerze i stwierdził błąd szóstego elektrozaworu.Szukam coś w internecie na ten temat ale nic nie znalazłem.Może ktoś z was cos podpowiedzieć,lub polecić kogoś kto się orientuje w citroenach.najlepiej z Kalisz w Wielkopolsce.
Z góry dzięki za pomoc.

 
 
waldek40

Mój samochód: citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: benzyna/lpg
Wersja:: MK2 LIFTBACK
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Wrzesień 2022, 05:02   

jeśli jest już zdiagnozowany błąd elektrozaworu to chyba trzeba kupić elektrozawór i go wymienić ?elektrozawory

 
 
luis954

Mój samochód: Citroen c5
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 31 Sie 2022
Posty: 7
Skąd: kalisz
Wysłany: 1 Wrzesień 2022, 19:03   

ok zastanawia mnie tylko ile tych elektrozaworów jest w skrzyni MCP.

 
 
luis954

Mój samochód: Citroen c5
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 31 Sie 2022
Posty: 7
Skąd: kalisz
Wysłany: 1 Wrzesień 2022, 21:30   

dokładnie wyświetla taki błąd.
755 elektrozawór sekwencyjny 6.
zwarcie obwodu do plusa.
nieciągły.
ktoś miał taki przypadek.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 1 Wrzesień 2022, 23:42   

Zwarcie do plusa oznacza brak polaczenia. Moze oznaczac tez brak kontaktu w ktorejs z wtyczek na skrzyni. Zaczalbym od tego, a potem sprawdzilbym ten elektrozawor 6. Byc moze trzeba go wymienic, ale na pewno sprawdzic.

 
 
luis954

Mój samochód: Citroen c5
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 31 Sie 2022
Posty: 7
Skąd: kalisz
Wysłany: 2 Wrzesień 2022, 18:30   

Dzięki za zainteresowanie tematem ,zacznę od sprawdzenia instalacji będzie najtaniej. a potem zobaczymy.a możesz podpowiedzieć jak sprawdzić ten elektrozawór, i który to jest ten szósty. :-D

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 2 Wrzesień 2022, 23:12   

Traktuj moja odpowiedz jako teoretyczna. Nie mam dostepu do instrukcji napraw, a ostatni raz mialem do czynienia z taka skrzynia z dziesiec lat temu. Bardzo wazny jest w tej skrzyni prawidlowy poziom oleju w zbiorniczku na skrzyni i stan polaczen elektrycznych.

 
 
luis954

Mój samochód: Citroen c5
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 31 Sie 2022
Posty: 7
Skąd: kalisz
Wysłany: 2 Wrzesień 2022, 23:28   

ok dzieki widzisz nawet nie wiedziałem że jest tam jakiś zbiorniczek,zaobserwowałem jeszcze że przy włączaniu biegu do jazdy do przodu od czasu do czasu jest takie jakby uderzenie jak by było sprzęgło do połowy wciśnięte i ktoś wrzucał bieg,na wstecznym to nie występuje. czyżby sprzęgło się kończyło.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 3 Wrzesień 2022, 16:38   

Ta skrzynia jest sterowana hydraulicznie. Na sterowniku jest pompa i akumulator cisnienia oraz zbiornik oleju. Caly blok sterownika mozna wymontowac. Na nim sa elektrozawory sterowania skrzynia. Nie mam zadnego manuala z jakielkolwiek naprawy sterownika. Ta skrzynia teoretycznie jest niezniszczalna. Problemem jest sprzeglo mechaniczne , ktorego zuzycie wymaga przyuczania punktu styku. Inaczej skrzynia pracuje zle, czesto powodujac tez kangury przy ruszaniu. Srednio sprzeglo wytrzymuje od 120 do 150 tys.km . Po tym przebiegu sprzeglo trzeba wymienic, czesto w komplecie z kolem dwumasowym. Czesto sprzeglo jest SAC , co wymaga specjalnego przyrzadu do montazu - ostroznie z tym - bo montaz bez przyrzadu niszczy docisk sprzegla. Spotkalem w praktyce tez juz normalne sprzegla , nie SAC, dlatego uczulam na ten punkt.
Szarpniecie przy wlaczaniu biegu moze byc spowodowane usterka poduszki silnika, szczegolnie tej dolnej , czy tez tej reakcyjnej przy gornej.

 
 
luis954

Mój samochód: Citroen c5
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 31 Sie 2022
Posty: 7
Skąd: kalisz
Wysłany: 5 Wrzesień 2022, 22:26   

dzięki wielkie.więc planuje oddać do jakiegoś mechanika niech ogarnie przyuczenie sprzęgła jak sie da.Mam najechane 180tyś. Ogólnie silnik pracuje ładnie bez żadnych dziwnych dźwięków z okolic dwumasy. Myślę jeszcze nad wymianą oleju w skrzyni.Może orientujesz się jaki podejdzie.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 6 Wrzesień 2022, 08:36   

Nie myl tej skrzyni z automatem. To jest normalna skrzynia , mechaniczna. Olej w niej nie ma zadnego znaczenia dla jej pracy, pomijajac obecnosc oleju, jako srodka smarnego. Leje sie normalny olej przekladniowy. Natomiast cala automatyka (sterowanie sprzegla i zmiana biegow) to oddzielny mechanizm i tu wlewa sie specjalny olej https://www.youtube.com/watch?v=bsNvuUMNxxE.

 
 
luis954

Mój samochód: Citroen c5
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 31 Sie 2022
Posty: 7
Skąd: kalisz
Wysłany: 6 Wrzesień 2022, 21:49   

widzisz a myślałem że wszystko chodzi na jednym oleju.rozmawiałem z mechanikiem i powiedział że najpierw zrobi przyuczenie sprzęgła i zobaczymy,dzieki za zainteresowanie i cenne info.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA