Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: grigori333
12 Październik 2022, 08:30
Wymiana rdzenia turbiny w C5x7
Autor Wiadomość
dawidd

Mój samochód: Citroen C5 2.0 HDi 163 km
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 04 Paź 2022
Posty: 32
Skąd: KODRĄB
Wysłany: 11 Październik 2022, 09:58   Wymiana rdzenia turbiny w C5x7

Witam
Przymierzam sie do wymiany turbiny a właściwie jej rdzenia bo cena nowej w sklepie to 3,5 tys, a rdzenie chodzą po 500zl.
Pytanie mam takie - jaka dokładnie turbina siedzi w Citroen C5x7 2.0 HDI 163km z 2012r? Szukam na necie, ale nic pewnego znaleźć nie mogę, a chce znać typ zanim ja wypruje zeby wiedzieć co kupić i skrócić czas naprawy do minimum
Drugie pytanie - czy polecacie jakaś konkretna firmę/producenta rdzeni turbin? A może jakiejś firmy unikać?
pozdrawiam


Proszę zwracaj uwagę gdzie zakładasz temat.
/ swoje 3 grosze doda: grigori333
 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 12 Październik 2022, 11:33   

Nie chce byc brutalny, ale zastanow sie dobrze, zanim cokolwiek zrobisz! Turbina w tym silniku jest VTG i jej sprawnosc polega rowniez na jej dokladnym wyregulowaniu. Dobieranie przypadkowych elementow moze tylko zaszkodzic w pracy silnika. Druga sprawa to te rdzenie czesto sa chinskiej jakosci, co nie sluzy ich trwalosci. Oddawanie do naprawy takiej turbiny jest loteria, a Ty chcesz byc lepszym od fabryki? Powiem szczerze, ze zaimponowales mi. Powodzenia.

P.S. Kupujac diesla chyba wiedziales, ze czesci sa bardzo drogie?

 
 
dawidd

Mój samochód: Citroen C5 2.0 HDi 163 km
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 04 Paź 2022
Posty: 32
Skąd: KODRĄB
Wysłany: 15 Październik 2022, 16:55   

Nie wiem co chcesz udowodnić ironicznymi postami, chce wymienić turbinę bo moja juz słychać, wole to zrobić zanim silnik się rozbiegnie. Nie poprawiam i nie chce być lepszy od fabryki.
"Oddawanie do naprawy takiej turbiny jest loteria, a Ty chcesz byc lepszym od fabryki? Powiem szczerze, ze zaimponowales mi. Powodzenia." - nie wiem co to zdanie ma wnosić.
Nie jestem zawodowym mechanikiem ale dla siebie juz niejeden silnik rozebrałem i złożyłem i sa trudniejsze rzeczy niz prosta turbina w 2.0 hdi wiec nie wiem, co to ze jest zmienna geometria lopatek turbiny ma niby utrudnić - bez przesady - młynki w 1,8 vcc - to sa rzeczy trudne do złożenia a nie prosta turbawka

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 15 Październik 2022, 23:49   

To po co zadajesz durne pytania, skoro jestes takim wyjatkowym osobnikiem? Rob tak dalej , a daleko zajdziesz. Spasowanie turbiny to cala nauka, a jej ustawienie (VTG) to faktycznie proscizna! Autentycznie to mam juz dosyc szukania powodu zlej pracy silnika, bo komus sie wydaje, ze da rade wszystko sam zrobic! Proscizna! Powodzenia! Co druga turbina naprawiana przez "profesjonalistow" pracuje zle, a Ty chcesz ja naprawic samemu? Jeszcze raz powodzenia!

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4280
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 16 Październik 2022, 14:05   

Nie wspomne :-P o wywarzeniu gdzie tysiące obrotów zrobią swoje..Rozumiem że kolega posiada profesjonalną wyważarkę :shock:

 
 
dawidd

Mój samochód: Citroen C5 2.0 HDi 163 km
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 04 Paź 2022
Posty: 32
Skąd: KODRĄB
Wysłany: 19 Październik 2022, 14:21   

gotowe rdzenie przeznaczone do montażu sa juz wyważone - ale nie było tematu. Widzę ze na forum nowych userow traktujecie z góry, bo co on tam może wiedzieć - pewnie dlatego aż roi się od nowych użytkowników na forum marki co jest niewiele mniej popularna niz passat

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 19 Październik 2022, 15:40   

Nikt nikogo nie traktuje z gory. Bardzo chetnie pomagam innym, ale skoro wiesz lepiej to chwala Tobie, tyle, ze marnujesz nasz czas. Jesli myslisz, ze przeskoczysz problemy z ktorymi inni maja trudnosci, to przeciez droga wolna. Masz prawo robic , co tylko sobie wymyslisz, tyle, ze ... Momentami zadajesz tak dziwne pytania, ze juz przestalem traktowac to powaznie, bo przeciez lepiej wiesz! Niech i tak bedzie. Odnosnie turbiny, sam tez wstawialem taki rdzen, ale na wyrazna prosbe klienta i w turbinie bez VTG. No coz, pracowala. Ale mialem tez pare przypadkow, ze silnik zle pracowal, sypal bledami , a powodem byla tylko zle naprawiona turbina. Wszyscy wymieniali inne elementy, a turbina byla omijana, bo przeciez nowa. VTG wymaga ustawienia dynamicznego, a tego nie zrobisz w domu, a stare nastawy wcale nie musza pasowac, pomijajac spasowanie wirnika z korpusem turbiny. Male wytarcie profilu obudowy moze znaczaco zmniejszyc wydajnosc, ale przeciez to wiesz i jeszcze podnosisz glos. To po co zadajesz takie pytania? To forum to nie jest kolko wzajemnej adoracji, to forum to kompedium wiedzy i tak ma byc. Zycze Tobie powodzenia, ale zrozum, ze pewnych problemow nie ominiesz przez oszczedzanie za wszelka cene. Jestes na dobrym kursie, aby stworzyc sobie problemy. Sadze, ze jednak jestes amatorem bez wiedzy technicznej, a w internecie nie wszystko jest prawda. Tu tez trzeba miec wiedze, aby ocenic co jest prawda, a co tylko poboznym zyczeniem . Pierwsze slysze, ze jest marka "Passat".

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4280
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 19 Październik 2022, 16:45   

Każdy robi błedy :-D Ja swoje widzę właśnie wyżej i nie wiem jak jedno wpisałem dobrze a drugie nie :-P .Jedno jest pewne -biorę się za rzeczy którym sprostam ;-) albo próbuje więc powodzenia w temacie turbiny-jest coś takiego jak Fuks;)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA