Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citreon C5 2009r sedan - Suspension fault max 90km/h tylne
Autor Wiadomość
bossman11

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: diesel
Wersja:: sedan
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 16 Cze 2021
Posty: 2
Skąd: Tarnów
Wysłany: 5 Listopad 2022, 19:35   Citreon C5 2009r sedan - Suspension fault max 90km/h tylne

Witam serdecznie wszystkich, poruszam sie citreonem C5 Mk3 z 2009r ,robilem ostatnio trase pojawil mi sie bład "Suspension fault max 90km/h" auto jechało dalej bez wiekszego problemu, dzisiaj wsiadajac do auta zauwazylem ze tyl auta opadl troche, probowalem go podnosic przyciskami od podnoszenia znajdujace sie obok lewarka skryni biegow na ekraniku auta sie podnosi w rzeczywistosci nawet nie drgnie.. przednie zawieszenie wwydaje sie byc w odpowiedniej pozycji ale przy probie podnoszenia wydaje mi sie ze sie tez nie podnosi.Po kilku krotnej probie podnoszenia samochodu na ekranie przestalo nawet sie pojawiac ikona podnoszenia dopiero po wylaczeniu i wlaczeniu auta zaczelo sie to ponownie pokazywac.Sprawdzalem plyn lds wydaje sie byc w normie jest mniej wiecej do polowy zbiorniczka.Bezpiecznikow nie probowalem wymieniac bo juz jest poozno i nigdzie nie dokupie 40a bezpiecznika mam tylko 30 a a nie wiem czy to by cos dalo.Jaka moze byc przyczyna tego ze zawieszenie nie chce sie podniesc?Znacie moze jakiegos dobrego mechanika z Tarnowa badz okolic od zawieszen hydropleumatycznych?z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 5 Listopad 2022, 20:03   

Witaj. Powinenes na poczatku odczytac bledy - one moga szybko wskazac przyczyne usterki. Z mozliwych , najprawdopodobniej problem dotyczy czujnika polozenia nadwozia z tylu, ale zdarzalo sie , ze i przodu. Problem moze dotyczyc czujnika, jego ciegna, kontaktow na wtyczce i uszkodzenie przewodu elektrycznego. Poziom plynu sprawdza sie przy spuszczonym cisnieniu w tym modelu.
Moze jakis kolega z forum mieszka w Twojej okolicy i moze cos pomoze.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA