Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
zawieszenie w C8
Autor Wiadomość
dareka

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 2000 ccm
Paliwo: benzyna
Wersja:: mini van
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 9
Skąd: Trojanowice
Wysłany: 7 Listopad 2022, 20:39   zawieszenie w C8

witam ponownie, no i przyszedł czas na kolejny problem z C8. tym razem podczas ostrego skrętu kół i jazdy ku przodowi lub do tyłu słychać coś w rodzaju "terkotania" po stronie koła prawego. wstępnie podejrzewam prawy, przedni przegub ale nie jestem pewien a nie chcę tego rozbierać i dopiero weryfikować. chyba że nie ma innego sposobu. bardzo proszę Was o pomoc. może ktoś miał taki przypadek i potwierdzi moje przypuszczenia lub wskaże inny wadliwy element.
z góry dziękuję za wsparcie
darek

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4265
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 7 Listopad 2022, 21:06   

Jak sprawdzam przeguby to robię to powoli w skręcie w lewo i prawo przy czym w przód i w tył dla danego skętu.Jak na rocznik to trochę młode jak na przeguby,,chyba że kilometrówka.Bo Xsara 2000 rok ma nadal oryginał...mógłyby ktoś obok auta iść i słuchać podczas skrętu 1km/h

 
 
dareka

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 2000 ccm
Paliwo: benzyna
Wersja:: mini van
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 9
Skąd: Trojanowice
Wysłany: 7 Listopad 2022, 21:21   

no tak. przy maksymalnym skręcie i bardzo powolnym poruszaniu się do przodu słychać takie jakby "przeskakiwanie". Do tyłu bardziej i zaczęło się czasowo wcześniej. Przejechane mam około 220 tyś. Na początku byłem przekonany że to jakiś element zawieszenia. Postanowiłem wymienić całe, no prawie. Wymieniłem wahacze dolne łącznie ze sworzniami, wymieniłem drążki kierownicze i końcówki drążków, wymieniłem łączniki stabilizatorów bo naprawdę klekotały. I myślałem że będzie ok bo to "terkotanie" na początku słychać było tylko przy ostrym skręcie i cofaniu. Tak wiec zawieszenie nowe i problem jest. Teraz właśnie podejrzewam przegub ale już nie chcę działać w ciemno. Koszt części pewnie nieduży ale roboty jest trochę ;-)

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 8 Listopad 2022, 12:38   

Moze na poczatek sprawdz , czy jest smar pod oslona. To jego brak, albo zbyt mala ilosc jest powodem takiego halasu. Po czasie dochodzi do powstania luzu w elementach przegubu i jest coraz gorzej, zaczyna terkotac nawet przy jezdzie na wprost.
Wymiana przegubu nie jest ciezka, problemem jest znalezienie pasujacego zamiennika. Czasami lepiej poszukac uzywki z oryginalu.

 
 
dareka

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 2000 ccm
Paliwo: benzyna
Wersja:: mini van
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 9
Skąd: Trojanowice
Wysłany: 8 Listopad 2022, 16:56   

smar jest bo jak wymieniałem wahacze to zsunęła mi się osłona więc to zweryfikowałem. ale masz rację, to może byc koniec przegubu. Najpierw było podczas cofania na max skręcie, teraz jest dodatkowo podczas jazdy do przodu na max skręcie więc usterka eskaluje ;-) nic ...szukam zamiennika (chociaż do C8 widziałem kilka w internecie) i wymieniam.
poinformuję na forum jak poszło.
na potem mam inna ciekawą usterkę: na wolnych obrotach dmuchawy słuchać terkotanie, no raczej coś w rodzaju "ćwierkania" na wyższych obrotach cichnie i jest OK. Ale tu mam najlepsze ;-) na wolnych obrotach ćwierczy ale jak skręcam w prawo to cichnie. I tego nie mogę zrozumieć???? Miałeś coś takiego lub słyszałeś????? :-)

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 8 Listopad 2022, 17:26   

W dmuchawie masz lisc , albo cos innego, co zaczepia o wirnik. Przy wiekszych obrotach ped powietrza ugina lisc i halas niknie. Przy skrecie pojazdu moze zachodzic podobne zjawisko. Zeby to usunac wypadalpby wymontowac dmuchawe. W wirniku znajdziesz rozne dziwne smieci, najczesciej jednak uschniete liscie.

 
 
dareka

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 2000 ccm
Paliwo: benzyna
Wersja:: mini van
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 9
Skąd: Trojanowice
Wysłany: 8 Listopad 2022, 18:46   

też przyszło mi to do głowy ale w tym przypadku przeraża mnie dostanie się do dmuchawy. Nawet nie wiem jak do tego się zabrać. Jeżeli trzeba rozbierać przysłowiowe "pół"deski do chyba odpuszczę temat. wole rozbierać mechanikę niż "plastiki" ;-)

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4265
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 8 Listopad 2022, 18:46   

dareka, Dmuchawa to udręka Xsary ,wymieniłem na inną to aby zmieniło hałas na świerszcza i zmienia sie przy temperaturze i obciążeniu akumulatora na łożyskach typu ,,buksy'' -przywykłem :-D Co do przegubów wymieniałem w escorcie kiedyś ,same przeguby bez zarzutów ale gumy w komplecie rozpadły sie po 2 tygodniach :shock: Przeprosiłem gumy przegubów oryginalnych których nie wywaliłem i dożyły szrotowania pojazdu ze względu na przypadłość,gnicie ,,ramy'' tylnego zawieszenia..tak że była dwa razy robota.A co do Twojej dmuchawy zobaczyć filtry o ile tam są a miały być ;) i może zassać odkurzaczem z ich strony gdyby był liść bo może blisko..

 
 
dareka

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 2000 ccm
Paliwo: benzyna
Wersja:: mini van
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 9
Skąd: Trojanowice
Wysłany: 8 Listopad 2022, 18:50   

no to cenna uwaga. stare gumy mam całe i nie popękane a maja 200 tyś więc jak tak mówisz to chyba nie skuszę się na nowe bo to faktycznie - ich wymiana to ta sama robota.

Co do dmuchawy to denerwuje mnie ten "świerszcz" ale bardziej boję się rozbierania deski. W tym wieku samochodu to jak znam życie poczynię więcej uszkodzeń niż to warte ;-) więc chyba jak i Ty będę musiał zaprzyjaźnić się ze "świerszczem" jako pasażerem ;-)

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4265
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 8 Listopad 2022, 21:40   

dareka, Nowe gumy oceń ale z tym ciężko bo czasem są fajne aby jako nowe ,trudno kupić coś wartego uwagi w tym aspekcie..jak nie ma pęknięć i żużycia mogą przetrwać te nowe..Ale to już pozostawiam ocenie i własnej decyzji :-) Jeśli o ogumienie chodzi prze lata nabrałem zaufania aby do FEBI-inne czy to zawieszenie czy sworznie padały jak muchy :-D

 
 
dareka

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 2000 ccm
Paliwo: benzyna
Wersja:: mini van
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 9
Skąd: Trojanowice
Wysłany: 9 Listopad 2022, 18:20   

no właśnie i tu jest problem co wybrać. podjadę do autoryzowanego serwisu i popytam jaka była by cena oryginalnych przegubów a potem zdecyduję co mi się opłaca włożyć.
dzięki i pozdrawiam

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA