Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
c-crosser czujnik temperatury powietrza dolotowego
Autor Wiadomość
cichy1966

Mój samochód: C-CROSSER
Poj. silnika (cm3): 2200
Paliwo: DIESEL
Wersja:: SUV
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 24
Skąd: OSTRÓDA
Wysłany: 27 Listopad 2022, 16:29   c-crosser czujnik temperatury powietrza dolotowego

Cześć!

Przyszła zima i ujemne temperatury - i co dziwne w moim C-crosserze diesel2,2 HDI 2008 zaczęły załączać się wentylatory chłodnicy - i to oba wiatraki jednocześnie. Na zimnym silniku startuję bez wentylatorów - ale po krótkiej jeździe włączają się. Dziś podpiąłem się pod gniazdo diagnostyczne OBD2 - nie ma żadnych błędów silnika - ale co ciekawe aplikacja pokazuje niezmienną wartość 200 stopni celcjusza dla "temperatury powietrza zasysanego" (tak pokazuje aplikacja na komórkę dołączona do OBD2 po bluetooth). Wyszukałem z necie czujnik temperatury powietrza dolotowego -
https://allegro.pl/oferta/czujnik-temperatury-powietrza-citroen-fiat-ford-12734934079?reco_id=3fbf1471-6e66-11ed-92b7-da19c5ca6921&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020
- pytanie gdzie on się znajduje w silniku i jak sprawdzić poprawność mojego aktualnego czujnika?

Pozdrawiam
S/C/

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4266
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 27 Listopad 2022, 17:36   

Aplikacja może Cię wprowadzać w błąd, w xsarze miałem automatyczną skrzynie biegów gdzie ich nie było i awarię wyłącznika stop na pedale hamulca który był dobry..A że skleroza to nie pamiętam co było naprawdę :-D ,Tylko prawdziwy sprzęt do kontrolowania,a dlaczego? bo kumpel przyjeżdża zimą i wiatraki chodzą 15minut mimo że silnik zimny-podejrzenie na elektroniczny EGR i Fap przy którym nikt nic nie robił od 2004 roku..Jeden gość nawet na 100% powiedział że to świece żarowe-wymienił i na kosztach się ten ,,sukces'' skończył a wentylatory dalej swoim życiem,że auto stare a zawieszenie skrzypi tak że auto ma kąpiel w oleju zalecaną na tydzień :-P To nie warto mu inwestować a zmienić auto..A patrząc na czujnik będzie gdzieś za filtrem powietrza raczej ,xsara ma to w przepływomierzu za filtrem powietrza.Za te cenę możesz ryzykować kupno i podmianę..

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA