Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
słabe chłodzenie kabiny Citroen DS4 1,6 VTi 2014r.
Autor Wiadomość
Marylek


Mój samochód: Citroen DS4
Poj. silnika (cm3): 1,6 VTi
Paliwo: benzyna / gaz
Wersja:: .
Rok prod.:: 2014
Dołączył: 17 Gru 2022
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Grudzień 2022, 16:24   słabe chłodzenie kabiny Citroen DS4 1,6 VTi 2014r.

Witam, od 3 lat posiadam Citroena DS4 1,6 VTi 2014r. Mam w nim słabe ogrzewanie kabiny a kiedyś było ono znacznie lepsze. Z tego co pamiętam kiedyś wymieniałem termostat bo wcześniej był " smalec" pod korkiem wlewu oleju. Teraz go nie ma, więc krótki obieg cieczy powinien dobrze przepływać przez nagrzewnicę (nie mam wskaźnika temperatury na desce rozdzielczej). Dziś wymieniłem filtr kabinowy, poprawiło to wentylację ale bardzo długo trwa zanim choć trochę odczuję ciepłe powietrze z nawiewów w kabinie. Jest grudzień, teoretycznie lekko ciepłe powietrze powinno się pojawić już po przejechaniu 2 km a dziś zrobiłem ponad 10km zanim cokolwiek poczułem z nawiewów. Zastanawiam się czy klimatyzacja może mieć z tym coś wspólnego (dawno jej nie serwisowałem). Czy na przykład zbyt małe ciśnienie w klimatyzacji może wpływać nie tylko na chłodzenie ale też na ogrzewanie kabiny?

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 17 Grudzień 2022, 18:16   

Radzilbym raczej podlaczenie jakiegos testera w celu sprawdzenia temperatury silnika podczas jazdy. Mozliwe, ze termostat jest niedomkniety i silnik potrzebuje duzo czasu do uzyskania chociaz temp. pozwalajacej odczuc dzialanie ogrzewania. Mozna to bardzo latwo sprawdzic sprawdzajac stan przewodow od chlodnicy po paru km jazdy- w zadnym wypadku nie powinny oba robic sie cieple, co swiadczy o uszkodzeniu termostatu. Nie wiem , ktory silnik masz w aucie, gdyz byly tez silniki z odlaczana pompa wodna, ktora wlacza sie powyzej , bodajze 60°C i jesli silnik nie osiaga takiej temp. , to po prostu pompa nie tloczy plynu w ukladzie i brak ogrzewania. Innym powodem moze byc zle odpowietrzenie ukladu chlodzenia, obecnosc powietrza w ukladzie i tez brak prawidlowego obiegu i slaba wydajnosc ogrzewania. Warto to wszystko dobrze obejrzec i odkryc przyczyne braku ogrzewania, bo moze to tez byc niebezpieczne dla silnika. Powodzenia

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA