Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Po zmianie filtra powietrza zaczął kopcić
Autor Wiadomość
andzior70

Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1200
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2018
Dołączył: 25 Lut 2023
Posty: 2
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 25 Luty 2023, 23:10   Po zmianie filtra powietrza zaczął kopcić

Witam, zakupilem dla żony Citroena C3 1.2 68km, samochod praktycznie nowy 9000przebiegu jako że dużo stał postanowiłem wymienić olej i filtry i po wymianie filtra powietrza auto zaczęło strasznie kopcić. W kompie wyświetlił się błąd silnika po podłączeniu elm wyszedł błąd P0420. Po skasowaniu błąd nie powrócił ale zaczęło kopcić przy redukcji biegów i przyspieszaniu.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 26 Luty 2023, 10:48   

Przy szukaniu przyczyn problemow, bardzo wazny jest dokladny opis! Nic nie piszesz o charakterze dymienia: jaki kolor dymu? Bialy, czarny, czy moze niebieski? I co znaczy strasznie?

 
 
andzior70

Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1200
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2018
Dołączył: 25 Lut 2023
Posty: 2
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 26 Luty 2023, 21:37   

Dym przy dodawaniu gazu jest gęsty jak mgła, kolor w sumie lekko niebieski i występuje na zimnym i gorącym silniku, jednak nie czuć spalanego oleju, błąd ogólnie określa problem z katalizatorem ale problem z dolotem powietrza też może występować, zastanawia mnie dlaczego pojawił się po wymianie filtra powietrza, czy może być jakaś nieszczelność i cały układ spalania wariuje?

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 26 Luty 2023, 22:14   

To sproboj wyjac filtr powietrza i odpalic bez filtra. Moim zdaniem wymiana filtra nie ma nic wspolnego z dymieniem. Blad z katalizatorem pojawi sie rowniez wtedy, gdy spalanie nie bedzie w porzadku. Moze byc rowniez problem z dostawaniem sie oleju, albo plynu chlodzacego do wydechu. Obserwuj uwaznie, czy np. nie zmniejsza sie poziom plynu , albo czy nie ubywa oleju. Wyglada na to, ze masz ten bardzo udany silnik z mokrym paskiem? Moze lepiej podjedz do kogos, kto moze ocenic na zywo, co dzieje sie z silnikiem? Przegapienie czegos moze miec duze konsekwencje finansowe. Auto niby nowe, ale takie dymienie raczej nienormalne jest. Zima silnik moze dymic para wodna , ale powinno to zmiejszyc sie wyraznie po rozgrzaniu . Intensywne dymienie na goracym, co juz niezdrowy objaw.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA