Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Gasnie na "dojezdzaniu do swiatel"
Autor Wiadomość
adamadam

Mój samochód: citroen c5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: BP + LPG
Wersja:: sedan
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 08 Maj 2023
Posty: 1
Skąd: Kielce
Wysłany: 8 Maj 2023, 21:41   Gasnie na "dojezdzaniu do swiatel"

Witam forumowiczów,

Mam problem z moim citroenem c5 x7 140km bp + lpg 2008 rok

Samochód gaśnie po wciśnięciu sprzęgła i dojeżdżaniu na luzie do świateł, obroty spadają jakbym zwyczajnie wyłączył silnik, nie dzieje sie to zawsze, czasem zrobie 50 km i nie zgasnie ani razu a czasem gasnie na co drugim skrzyżowaniu, bywa że po wcisnieciu sprzegła obroty spadają ale samochód je sobie "podbije" i silnik dalej pracuje, silnik gasnie tylko na LPG a na benzynie tylko czasem "zafaluje obrotami" lexia nie pokazuje żadnych błędów, byłem u mechanika jak i u gazownika, gazownik stwierdził ze problemów z instalacją gazową nie widzi, sprawdził szczelność reduktora, czasy wtrysków, szczelność ukladu.

Mechanik wymienił mi przednią sonde lambda, czujnik położenia wałka rozrządu, świece oraz mapsensor na nowe dobrej jakości, została również wyczyszczona przepustnica + adaptacja diagboxem, został sprawdzony również zawór wietrzenia paliwa? otwiera sie i zamyka, została sprawdzona również szczelność wydechu. Skończyły mi się pomysły co mógłbym zrobić dalej a nie chce płacić znowu za wymiane połowe osprzętu silnika co nic nie daje, macie jakieś sugestie?

Aha... instalacja gazowa to kotlec necam? holenderska

Jeśli znacie kogoś w świętokrzyskim co dałby rade ogarnąć temat to chętnie się do niego udam

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 9 Maj 2023, 07:35   

Radzilbym zrobic dobra diagnoze. Mozliwe, ze rozjechaly sie mapy silnika i po prostu sa zle parametry mieszanki, szczegolnie na wolnych. Sprawdz korekcje dlugoterminowe silnika. Tutaj moze tkwic problem. Warto tez sprawdzic stan ogolny silnika, stan swiec i rownomiernosc pracy silnika na wolnych obrotach. Mozliwe tez, ze instalacja gazowa sprawia klopot, ale pan gazownik nie widzi problemu. Sam mam w identycznym samochodzie LPG Stag i wszystko w idealnym porzadku. Panuje nad instalacja gazowa.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA