Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citroen C4 Picasso 2017r. Zawór odpowietrzania zbiornika
Autor Wiadomość
Barthez

Mój samochód: C4 Picasso II
Poj. silnika (cm3): 1200
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2017
Dołączył: 16 Mar 2023
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Marzec 2023, 15:56   Citroen C4 Picasso 2017r. Zawór odpowietrzania zbiornika

Witam wszystkich, mam taki problem a informacji w tej sprawie jak na lekarstwo. Mam citroena c4 z silnikiem 1.2 benzyna 130. Mój problem polega na tym, ze jak zatankuje do pełna to wywala mi błąd silnika „zbyt bogata mieszanka” i strasznie szarpie i buja na obrotach. Rownolegle z tym jak poziom paliwa w zbiorniku spada to i objawy maleją a kontrolka silnika znika. Jedyne co znalazłem to ze odpowietrzanie zbiornika jest uszkodzone i tu niespodzianka, jedyna opcja wymiana zbiornika, nie ma zamienników tylko ASO 4150 zł 🤯. Jestem pewny, ze to odpowietrzanie bo jak zaczyna nim mocno szarpać i się zatrzymam podnoszę klapkę od wlewu paliwa i objawy po 5 sekundach ustają. I teraz moje pytanie czy jest tu jakich geniusz co wymyślił jak obejść ta wymianę zbiornika? Pozdrawiam was serdecznie

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 17 Marzec 2023, 17:48   

Czasem nie będzie pasował ? https://allegro.pl/oferta/zbiornik-paliwa-c4-picasso-grand-2-ii-benzyna-2018-10643139329

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 17 Marzec 2023, 18:07   

Nie znam tej konstrukcji, ale problem polega pewnie na tym, ze zawor jest otwarty i caly czas podcisnienie z silnika zaciaga opary , a moze i benzyne ze zbiornika , wzbogacajac dawke paliwa , wpadajaca kolektorem ssacym do zbiornika i falszujac wskazania sondy Lambda. Ot i wymyslili , jak podniesc koszty naprawy - zawor wsadzili do zbiornika! Wynalazek niesamowity! Mysle, ze smialo mozna wpiac w szereg na przewodzie zawor od filtra weglowego do sciagania oparow benzyny ze zbiornika. Zasilanie mozna podac z przewodow idacych do zaworu w zbiorniku. Powinno to dzialac, a sam zawor kosztuje duzo mniej niz zawor ze zbiornikiem. Brak zaworu (odlaczony przewod) bedzie sial bledem i powodowal niepotrzebne alarmy. Ten zawor powinien dzialac na wolnych obrotach po zagrzaniu silnika i przy hamowaniu silnikiem, a wiec przy schodzeniu z obrotow. Tak to chyba ( w uproszczeniu ) powinno dzialac. Ostatnio bylo pare tematow o problemach z odpowietrzeniem zbiornika, wzglednie zapachu paliwa w samochodzie. Bylo, ale tematy nie zostaly zakonczone, a przynajmniej brak wiesci o finale. Szkoda, ale tak to jest na forum, gdy temat zalatwiony, cisza, bo po co inni maja wiedziec.

 
 
Barthez

Mój samochód: C4 Picasso II
Poj. silnika (cm3): 1200
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2017
Dołączył: 16 Mar 2023
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Marzec 2023, 21:37   

Logiczne to co mówisz. Jeśli zawór cały czas jest otwarty to wstawienie na jego wiązce innego zaworu który będzie się zamykać kiedy trzeba powinno rozwiązać problem. Dziekuje również za ogłoszenie na Allegro przynajmniej wiem jak to wyglada i z czym to się je. Muszę tylko teraz zlokalizować ten zawór który to jest 🤔 i kupić odpowiedniej wielkości zawór. Będę próbował. I na pewno podzielę się info czy pomogło bo to co citroen proponuje to jakiś absurd.

 
 
Barthez

Mój samochód: C4 Picasso II
Poj. silnika (cm3): 1200
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2017
Dołączył: 16 Mar 2023
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Kwiecień 2023, 17:47   

No to tak okazało się, ze zawór odpowietrzania jest przy przepustnicy i jest elektroniczny, wymiana złagodziła tylko objawy. Żeby nie było kupiłem oryginał nie ma zamienników. Do tego wymieniłem świece i tak naprawdę dalej falują obroty po zatankowaniu auta do pełna. Już nie tak mocno jak wcześniej i nie zapala się już błąd silnika ale dalej cos jest nie tak. Ma ktoś jakies pomysły. Tankuje 98 na Orlenie.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 18 Kwiecień 2023, 17:38   

Barthez, Wlej do paliwa na czyszczenie wtrysków dla benzyny-buteleczka około 10zł(stosowane w autach jakie posiadałem i posiadam)...ja w peugeot 207 nie miałem falowania ostatnio,ale rosły obroty nawet do 2500 zimą przy rozruchu,teraz około 1500...wymiana świec bo od zakupu nie było ruszane 5lat i mapsensora bo zalany olejem a od nowości w aucie, a jeszcze czujnik temperatury wbudowany więc też ulany olejem i kurzem,ale najwięcej poprawy od wymiany filtra powietrza-niby nie brudny a robiło różnice z pomiaru ciśnienia dolotu i efekt jak na ssaniu;) .Oczywiście po tych zabiegach obroty rano jak zimno na chwile 1200-1300/min przy starcie.

 
 
Barthez

Mój samochód: C4 Picasso II
Poj. silnika (cm3): 1200
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2017
Dołączył: 16 Mar 2023
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18 Kwiecień 2023, 17:49   

sasun71, dzieki za odpowiedz ale płyty do czyszczenia wtrysków już zalałem, świece nowe i filtr powietrza ma 15 tys km. Odma czysta bez grama oleju. Ale zobaczę ten map sensor czy nie uwalony olejem jest. Jak nic nie znajdę przez weekend to za tydzień wstawię do warsztatu na diagnozę komputerem, bo sam nie mam takiej możliwości.

 
 
Barthez

Mój samochód: C4 Picasso II
Poj. silnika (cm3): 1200
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2017
Dołączył: 16 Mar 2023
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Maj 2023, 10:15   

Aktualizacja. Auto oddałem do warsztatu jedyne co znaleźli to nie działała Sonda za katalizatorem. Po wymianie obroty dalej falują tylko zadziej, i nie w dół tylko w górę. Mi już ręce opadają.

 
 
Barthez

Mój samochód: C4 Picasso II
Poj. silnika (cm3): 1200
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2017
Dołączył: 16 Mar 2023
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Maj 2023, 10:15   

A tak to według komputera wszystkie parametry w normie :cry:

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 12 Maj 2023, 23:58   

Barthez napisał/a:
A tak to według komputera wszystkie parametry w normie


Czegos nie rozumiem : komputer melduje, ze parametry w normie? Czy moze ktos twierdzi, ze wszystko w normie? Mozesz podac wartosc korekcji dlugoterminowej? I moze rowniez wartosc podcisnienia w kolektorze ssacym na wolnych obrotach? Temp. silnika i temp. powietrza w kolektorze. Bardzo prosze.

 
 
Barthez

Mój samochód: C4 Picasso II
Poj. silnika (cm3): 1200
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2017
Dołączył: 16 Mar 2023
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15 Maj 2023, 17:41   

No i cała zagadka się rozwiązała. Znowu musiałem poprawiać po mechanikach. Odebrałem samochód z warsztatu z wymieniona Sonda obroty zamiast falować w dół to falowała do góry. Dojechałem do domu i postanowiłem sprawdzić czy naprawdę wymienili sondę i czy ogólnie wszystko ok ( jak mi w innym aucie inny warsztat wymieniał sprzęgło to nie odkręcili mi picowania sprzęgła gdybym tego nie zobaczył i się nie cofnął to bym zgubił je po drodze do domu). I sonda wymieniona ale w poszukiwaniu przyczyny problemu doradzali mi filtr powietrza i odme. I paprochy złe złożyli dolot powietrza rura za filtrem nie była w ogóle wsadzona a odma złe założone. Wszystko podkładałem jak trzeba i jeździ jak nowy.

 
 
Barthez

Mój samochód: C4 Picasso II
Poj. silnika (cm3): 1200
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2017
Dołączył: 16 Mar 2023
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15 Maj 2023, 17:43   

Podsumowując nie wiem czemu komupter nie pokazywał mi ze sonda nie działa, oprócz błędu mieszanki nie było żadnej innej informacji. Podejrzewam że był i zawór odprowadzania oparów ze zbiornika i sonda uszkodzona. Tak czy siak wszystko znowu działa.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 15 Maj 2023, 20:27   

Przepraszam, ale musze to powiedziec. Sonda byla w porzadku. To problem z odma powodowal te wszystkie anomalie. Sonda tylko meldowala zly sklad mieszanki, powodowany falszywym powietrzem ze zle zmontowanej, albo niezczelnej odmy. Naprawde nie wiem co dzieje sie z warsztatami w Polsce, ale jest to nie do przyjecia. Rozumiem, ze musza miec przerob, ale obowiazuje ich tez rzetelnosc. Czy moze myle sie?
Dobrze, ze wreszcie opanowany problem.

 
 
Barthez

Mój samochód: C4 Picasso II
Poj. silnika (cm3): 1200
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2017
Dołączył: 16 Mar 2023
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15 Maj 2023, 20:49   

Przepraszam, może złe mnie zrozumiałeś. Oddałem auto do warsztatu bo po wymianie tego zaworu od zbiornika problem z obrotami zmalał ale nie zniknął. Nie mailem odpowiedniego komputera wiec stwierdziłem ze resztę pozostawię „zawodowcom” Sonda nie dawała w ogóle żadnego sygnału i dlatego trzeba było ja wymienic. Oni sprawdzając filtr i odme nie złożyli tych elementów tak jak powinni ( sam tez je sprawdzałem wcześniej wiec jestem pewny ze były dobrze złożone) ja im auto zabrałem po 5 dniach bo ile można szukać. A ze doświadczeniem nauczony sprawdzać po innych zajrzałem
pod maskę i musiałem po nich poprawić. Gdyby zrobili wszystko rzetelnie to bym odebrał naprawione auto 100% a nie w 70%

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA