Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Wentylator chłodnicy na najwyższym biegu spadek mocy
Autor Wiadomość
Borciu

Mój samochód: Citroen C5 1.6 THP 155km
Poj. silnika (cm3): 115
Paliwo: Benzyna
Wersja:: MK3
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 02 Lip 2023
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Lipiec 2023, 18:36   Wentylator chłodnicy na najwyższym biegu spadek mocy

Witam.
Citroen C5 1.6 THP 155 km 2010r.
Problem polega na tym że po odpaleniu silnika wentylator chłodnicy włącza się na najwyższym biegu i chodzi przez cały czas oraz ok 10 min po wyłączeniu silnika. Samochód również ewidentnie stracił moc i szarpie. Zakupiłem sobie prywatnie Diagboxa i takie komunikaty wyskakują. Ktoś może poradzić czy da się to jakoś samemu naprawić i co konkretnie może się dziać? Czy tylko warsztat? Z góry wam dziękuję.
Na chwile obecną odpiąłem wentylator i jakoś zamułowato jeździ.
Link do zdjęcia z Diagboxa:


 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 3 Lipiec 2023, 23:02   

Dwie rzeczy do sprawdzenia: Odma silnika, bo mozliwe, ze padla membrama i silnik dostaje falszywe powietrze do kolektora ssacego oraz turbo, bo moze okazac sie, ze skonczylo zycie. Zachowanie wentylatora jest normalnym objawem wystapienia bledu w sterowniku silnika. Na poczatek sprawdz, czy zyje podcisnienie sterujace turbina, czy porusza sie sztanga po odpaleniu silnika, bo uszkodzenie gdzies systemu podcisnienia moze zanizac cisnienie doladowania. Moze tez byc uszkodzony gdzies obieg intercoolera (weze dolotowe). A moze samo turbo.
Jesli uszkodzona bedzie odma (P2279) konieczna wymiana pokrywy zaworow. Natomiast (P2262) to blad zwiazany ze zbyt niskim cisnieniem doladowania.
Aby sprawdzic wentylator , wystarczy skasowac bledy i powinien sie uspokoic. Uszkodzenie czujnika temp silnika tez powoduje takie sensacje. Mozna sprawdzic testerem, jaka temp. pokazuje.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA