Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
C3 1.4 VTi nie odpala
Autor Wiadomość
Bartek6364246

Mój samochód: Citroen c3
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna / gaz
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 18 Paź 2023
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Październik 2023, 18:43   C3 1.4 VTi nie odpala

Witajcie, mam problem, może w jakiś sposób pomożecie. Sytuacja jest następująca. W sobotę kupilem C3 1.4 VTi. Samochód jechał normalnie. W niedzielę również. W poniedziałek, miał problem z zapaleniem, kręcił lecz nie odpalał, udało się dopiero za którymś razem, poza tym było Ok. Wieczorem sytuacja się powtórzyła, podpięty komputer wyrzucił wypadanie zapłonu na 3 cylindrze, oraz błąd w rodzaju wypadanie zapłonu spowodowane niskim stanem paliwa. Zajrzałem do cewek, rzeczywiście 3 jakby była zaolejona, wyczyściłem i samochód jechał w miarę normalnie. Czasami odpalał za którymś razem, ale jechał. Teraz, gdy silnik wystygł odpala z wielkim trudem, a gdy już, chodzi na 3 cylindry, trzęsie całym samochodem. Nie wywala żadnych błędów. Może podpowiecie co mogę jeszcze sprawdzić, nie dojadę nawet do mechanika, ręce mi opadły i w sumie nie wiem od czego zacząć. Z góry dziękuję za każdą pomoc.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 18 Październik 2023, 18:53   

Bartek6364246, Zorientował bym się co na to prawo ,czy czasem nie ,,rasowany ''na sprzedaż z wadą ukrytą,kolega kiedyś wygrał z potopielcem..Druga sprawa akumulator jest ok,spadek napięcia przy ciężkim rozruchu też zrobi błędy..Bo sterowniki mają za małe wartości prądu..Miałem kiedyś taki dzień z Peugotem ze z dnia na dzień problem z rozruchem i wymiana na nowy akumulator załatwiła sprawę ,może warto Ci podmienić na inny w celu diagnozy.A dodam ze akumulator wyglądał na w miarę nowy ale żaden markowy..

 
 
Bartek6364246

Mój samochód: Citroen c3
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna / gaz
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 18 Paź 2023
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Październik 2023, 18:59   

No dobra, ale samochód za którymś razem odpala, z tym że wtedy chodzi ewidentnie na 3 cylindry, a na to chyba akumulator nie ma wpływu.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 18 Październik 2023, 19:11   

Bartek6364246, Może pech-wszystkie świece do przeglądu lub nowe -był ostatnio podobny temat a świeca może namieszać ;) Warsztat rozebrał silnik a dopiero trzeci komplet nowych świec naprawił auto.. https://citroen.org.pl/forum/viewtopic.php?t=16942

 
 
Bartek6364246

Mój samochód: Citroen c3
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna / gaz
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 18 Paź 2023
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Październik 2023, 19:24   

Zauważyłem jednak pewną zależność. Po włączeniu zapłonu, sprawdzając czy jest prąd na bezpieczniku pompy paliwa, jest różnie. Raz razem z zapłonem jest, a czasem nie, mimo to auto odpali i wtedy pojawia się prąd na próbniku. To normalne?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 18 Październik 2023, 19:46   

Bartek6364246, To już pytanie do kogoś z elektroniką zaznanego bo może błąd a może działanie sterownika-i kolejna rzecz widzę auto z gazem-zaczął bym od kontroli/wymiany świec bo szybciej padają i kolejna rzecz problemy tylko na PB czy na obu te same..im więcej danych tym jeden kolega może pomoże..I znam przypadek szukania dlaczego oba światła mijania nie świecą w kopaniu po bezpiecznikach,przekażnikach zamiast wymiany spalonych obu żarówek;) Tak że diagnoza od świec zanim dojdzie do cewki itd..A co do świec to miałem wuja z polonezem gdzie silnik szarpał itd..a po wykręceniu się okazało że elektrody były dosłownie upalone ,no i własna historia z palcem rozdzielacza który po prostu pękł i nie było dobrego kontaktu w fiacie 125p gdzie były świece z potrójnymi elektrodami boscha a chodził pięknie aż do pewnego dnia kiedy nie szło jechać szybciej niż 80/h,padła myśl -cóż pewnie świece więc powrót do starych które były w bagażniku-po założeniu standardowych miało wyrwać silnik z ramy;)

 
 
Bartek6364246

Mój samochód: Citroen c3
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna / gaz
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 18 Paź 2023
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Październik 2023, 09:40   

Temat do zamknięcia. Standardowe uszkodzenie dwóch cewek zapłonowych plus do tego cewka immo w kluczyku która uniemożliwiala zapłon.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 28 Październik 2023, 10:48   

Bartek6364246, Ważne ze poznaliśmy powód dla pokoleń z problemem;)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA