Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citroen C4 - który to plus w głośnikach
Autor Wiadomość
gadek80

Mój samochód: Citroen C4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 07 Lis 2023
Posty: 11
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 7 Listopad 2023, 21:29   Citroen C4 - który to plus w głośnikach

Witam,
Wymieniam głośniki tylne w Citroenie C4, lecz kable w drzwiach nie są opisane który to minus a który to plus, kolory również tego nie mówią (jeden jasny fiolet drugi żółty) jedynie mają numery Zółty A10 2513 1596 Fiolet F10 2188 7566 Czy wie ktoś z was jak sprawdzić który to plus a który minus? Opisuję kable prawych tylnych drzwi
Dziękuję

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 8 Listopad 2023, 17:26   

gadek80, Czasem głośnik ma znaki na stykach plus i minus.. Przyjrzyj się fabrycznemu.Większość obejrzanych w necie ma po prawej patrząc od strony magnesu + na materiale tłoczonym gdzie mocuje się końcówki kabla ,lub szersza końcówka ma plus(czerwony kabel) a wąska minus..

 
 
gadek80

Mój samochód: Citroen C4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 07 Lis 2023
Posty: 11
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 8 Listopad 2023, 22:11   

sasun71 Jakbyś przeczytał uważnie to pytam się o kable w drzwiach a nie w głośniku a po drugie głośnik nie ma kabli tylko wtyki, gdzie głośnik ma plus i minus to wiem.
Sprawdziłem sam ostatecznie. Wymieniłem pierw jeden głośnik i sprawdziłem czy przy moim podpięciu jest bas taki sam na dwa głośniki jak na jeden. Nie był, więc obróciłem kable i wtedy było OK. Fioletowy to minus, żółty to plus.
Pozdrawiam

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 8 Listopad 2023, 22:40   

gadek80, A o czym niby ja pisze? szukasz plusa i minusa na głośnikach, a teraz zarzucasz mnie o kablach w drzwi? i pisze na stykach na głośniku/wtykach w zależności od wersji..I wystarczyło spojrzeć na kabel przed demontażem gdzie przypadał symbol na głośniku i tak samo podłączyć nowy głośnik,takie trudne do zrozumienia?! chyba se na to konto coś w weekend bo ręce opadają :roll: Chyba że pozostali zrozumieją to lepiej.. :shock: Bo żeby było śmieszniej głośniki też mają kable gdy montujemy adaptery by połączyć się z wtyczką oryginalną w systemie kabli auta ponieważ nie pasują do tych ze sprzedaży gdy usuwamy oryginalne fabryczne głośniki..

 
 
gadek80

Mój samochód: Citroen C4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 07 Lis 2023
Posty: 11
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 11 Listopad 2023, 00:48   

Po raz kolejny przeczytaj od początku. Znajdź mi jedno zdanie, słowo gdzie napisałem, że szukam plusa na głośnikach.
Więc skoro jesteś taki mądry a jak głupi, przepraszam i pytam Cię wprost.
Który kabel do głośników wychodzący z tylnych drzwi odpięty od oryginalnych głośników to plus a który minus? Ani oryginalne kable ani oryginalne głośniki nie miały żadnego opisu.
Tak miało być?
Zapewne w poniższym oryginalnym tekście pytałem o plusy i minusy w głośnikach
cyt.
Witam,
Wymieniam głośniki tylne w Citroenie C4, lecz kable w drzwiach nie są opisane który to minus a który to plus, kolory również tego nie mówią (jeden jasny fiolet drugi żółty) jedynie mają numery Zółty A10 2513 1596 Fiolet F10 2188 7566 Czy wie ktoś z was jak sprawdzić który to plus a który minus? Opisuję kable prawych tylnych drzwi
Dziękuję

 
 
wojtis1990
Mechanik
Kudyba Wojciech



Mój samochód: Citroen XM / Xantia /C5 / Picasso
Poj. silnika (cm3): 2.1TD 2.0HDI 1.8
Paliwo: ON/PB/LPG
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 230 razy
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 4384
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 11 Listopad 2023, 05:49   

Baterią spróbuj sprawdzić od strony głośnika, tak jest najprościej.

_________________
Google album XM
Google album Picasso
Google album Mitsubishi MT1601D 4X4
Google album TZ4K14
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 11 Listopad 2023, 10:49   

gadek80, Tytuł postu?! ;-)Druga Sprawa wszyscy pracujemy w ASO ,posiadamy Schematy,pracujemy w fabryce i idziemy do kupla z drugiej linii na wiązce kablowej i mówimy :..TY który to plus-ten fioletowy czy ten drugi?Starałem się pomóc po głośniku który kabel odpowiada za plus a dostałem odpowiedź :czytaj uważnie pytam o kabel ..Miłęgo dźwieku z głośników-też lubię jak pięknie gra :-) Kiedyś muszę się zająć w Peugocie bo dzieci kiedyś przesadziły z basem i są do wymiany..I w swoim własnym tekście który cutujesz pytasz który to plus a który minus-kto się gubi?Zarzucasz mnie że pytasz o kabel w drzwiach..spoko głośniki mogły być w dachu.. Pozdrawiam i kończę bo do niczego nie prowadzi-za długo tu jestem i coraz częściej zastanawiam się jak jeden kolego po co pomijając w tekście aluzje że się wymądrzam..mogę być ten głupi....Powodzenia z autem.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 11 Listopad 2023, 17:14   

gadek80 napisał/a:
lecz kable w drzwiach nie są opisane który to minus a który to plus,


Meczycie temat, a wystarczy wziasc miernik w reke i po prostu pomierzyc. Generalnie znaczenie ma tylko jednakowe sfazowanie glosnikow , to czy jest plus , czy minus nie ma zadnego znaczenia. Istotne jest , aby wszystkie membramy wychylaly sie w tym samym kierunku.
Wracajac do dyskusji, po raz kolejny dzieja sie nieprzystajace do powaznych ludzi historie. Wydaje mi sie, ze jestesmy powaznymi ludzmi i nie interesuje mnie gownozabawa w przepychanie sie wzajemne. Moze czas najwyzszy na przestrzeganie regulaminu? I tak po ludzku, na zwykly wzajemny szacunek. To, co teraz tu sie dzieje to jakas parodia : proszacy o pomoc atakuje kogos, kto stara sie pomoc? Pretensje do garbatego, ze ma proste dzieci? Masz racje sasun71, to co tu sie dzieje nie nastraja do checi dzialania na forum. Moze lepiej swoja wiedze zachowac dla siebie? I nie dac sie prowokowac ? Tak, wiem swiat sie zmienia, ale sa tez i czarodziejskie slowka , jak i zwykla przyzwoitosc, no i rowniez zasady dobrego wychowania. Tego, niestety tutaj brakuje!!!

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 11 Listopad 2023, 19:57   

dejnekomirek, Jestem tu wiele lat i byłem wiele razy spokojny, ale przestaje mnie bawić jak ktoś mówi że ,,czarne jest białe.''.Wielu takich przeżyłem i z tego powodu tutaj śpię spokojnie -tylko pewnego dnia ktoś nie otrzyma ponownie pomocy bo nie warto poświęcać swojego czasu i jak mówisz i ja pisałem pewne słowa nie istnieją-za to Karma wraca..;)Na dziś mam własne problemy przy których problem z głośnikami to jak zawiązać buty a który by dla zwykłych bywalców Forum nie istniał bo proste pytania mają swe odpowiedzi w necie..Sam już wspomniałem że kiedyś będę wymieniał przy peugocie..Wtedy na spokojnie ogarnę nawet jak by nie było symboli..Mierniki mam ze trzy to sobie pomiar zrobię przed zdemontowaniem bo pewnie coś się da zmierzyć..To Forum to chęć pomocy i na dodatek sponsorowanie jego działania przez wiele osób ,ale są pewne osoby które myślą że po logowaniu nabyli prawa do uzyskania recepty na swe bolączki jak by byli na forum ASO-Zaś ASO zaprasza każdego z portfelem grubym..

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA