Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citroen Berlingo 1.9d DW8 2003 rok
Autor Wiadomość
Wacholek

Mój samochód: Citroen Berlingo
Poj. silnika (cm3): 1900
Paliwo: Diesel
Wersja:: FL 1
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 11 Maj 2023
Posty: 2
Skąd: Łomianki
Wysłany: 20 Sierpień 2023, 21:47   Citroen Berlingo 1.9d DW8 2003 rok

Witam
Od pewnego czasu mam problem ze swoim Berlingo 2003 rok, 1.9d DW8. Po zatankowaniu na przykład do połowy zbiornika olejem napędowym, wskazówka wskazuję połowę zalanego zbiornika. Po przejechaniu kilku kilometrów wskazówka opada do pewnego momentu i stoi.... Zdarzały się sytuacje, że wskazówka pokazywała, że jest jeszcze dużo paliwa w zbiorniku, ale po przejechaniu kilku kilometrów samochód gasł, co oznaczało brak paliwa. Dzisiaj po zatankowaniu go za 30zł (dla sprawdzenia rzeczywistego stanu paliwa w zbiorniku) wskazówka będąc przed zatankowaniem w górze, opadła do stopnia gdzie tego tak naprawdę paliwa było (prawie na rezerwie).
W samochodzie został wymieniony licznik, czujnik poziomu paliwa w zbiorniku (stary czujnik wymieniłem na nowy nieorginalny, a potem na używany od Berlingo 2006r też 1.9d DW8) oraz moduł BSM (ponieważ miałem problem taki, że po odkręceniu kluczyka ze stacyjki... silnik dalej pracował). Bardzo bym prosił o pomoc w tej sprawie.
Dzięki, Pozdrawiam

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 22 Sierpień 2023, 21:02   

Podobne oszustwa spotkały ze wskazaniem xsare po 23 latach,potrafiła pokazać rezerwe mimo paliwa w baku oraz po jakimś czasie znowu pokazać stan,zgaszenie silnika,popukanie w korpus pompy pod siedzeniem pasażerów na tylnej kanapie,przekręcenie kluczyków i pokazuje pół baku w przypadku opadnięcia wskazówki i kontrolki rezerwy-terapia wstrząsowa mnie mówi że zawiesza się wskazanie w baku..długi czas jeździłem na zasadzie wlane do baku ,kasowanie licznika i mając wiedze ile pali po jakim czasie na CPN;) Przyszły właściciel może sobie to zrobi :-D bo na razie jeździ na mojej metodzie jak go oszukuje :-P

 
 
Dariusz 1500290
Dariusz

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 3000
Paliwo: benzyna
Wersja:: V6 Exlusive
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 07 Gru 2023
Posty: 15
Skąd: łódzkie
Wysłany: 7 Grudzień 2023, 18:30   

Za dużo kosztów by sprawdzić wszystkie opcje tego błędu. Tankowanie na maksa i zerowanie licznika....najtaniej wyjdzie.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA