Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Berlingo 2016 B9 wystrzelone poduszki/pasy i mity wokol tego
Autor Wiadomość
andrewlato

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: Multispace BHDI 100 Auto
Rok prod.:: 2016
Dołączył: 17 Lut 2024
Posty: 2
Skąd: UK
Wysłany: 17 Luty 2024, 22:53   Berlingo 2016 B9 wystrzelone poduszki/pasy i mity wokol tego

Witam forumowiczow,

Pierwszy post tutaj- wiec prosze o cierpliwosc.

Zakupilem Berlingo Muiltispace 1.6 eHDI 100 2016 B9 wersja polifcie automat(pseudo) VIN VF77JBHYMGJ770798, autko jest angielskie, powypadkowe z malym dzwonem w lewy halogen. Wystrzelilo poduszki kierowcy, pasazera i pasy. Standardowe podejscie w grupie PSA(z tego co wiem-prosze mnie poprawic jesli jest inaczej) jest wykasowanie Crash Data z Airbag ECU(przeprogramowanie sterownika), plus wstawienie nowych gratow po identycznych numerach czesci i powinno hulac.

Pytanie moje jest takie- jako ze grupa PSA wprowadzila w okolicy 2016r kodowanie online elementow elektronicznych- czy w moim autku jest to jeszcze do ogarniecia na starych zasadach bez dostepu online przez np dealera?

Pogrzebalem troche po roznych forach, trudno znalezc kogos kto ma wiedze specyficzna i sprawdzona w tym temacie. Moze tutaj ktos sie wypowie kto ma na codzien do czynienie z tym.

Dodam ze airbag ECU to 9803916880/626181200.

Kolejne pytanie - czy te auta maja jeszcze czujniki uderzeniowe, ktore powinny byc wymienione po wypadku? Jesli tak to gdzie sie znajduja?

Auto pali i jezdzi jak nalezy. Na desce choinka : engine check, blad poduszkek.

Niestety posiadam tylko DELPHI ktory nie do konca ogarnia to auto, pokazuje kilka bledow, ale nic nie zwiazane z airbagiem/SRS, raczej z emisja spalin NOX itp

Dziekuje i pozdrawiam

_________________
Endriu
 
 
andrewlato

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: Multispace BHDI 100 Auto
Rok prod.:: 2016
Dołączył: 17 Lut 2024
Posty: 2
Skąd: UK
Wysłany: 14 Marzec 2024, 10:54   

Update dla zainteresowanych:

Po wyczyszczeniu Airbag ECU(crash data) przez elektronika, zamontowaniu nowych poduszek i pasow wszystko smiga. Nie ruszalem czujnikow uderzeniowych.

Znalazlem tez spalone dwa bezpieczniki po maska, po ich wymianie udalo sie skasowac wszystkie bledy.

Pozdrawiam

_________________
Endriu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA