Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Rajd Japonii
Autor Wiadomość
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 11 Wrzesień 2010, 08:54   Rajd Japonii

Po pierwszym dniu rajdu Japonii - na czele stawki znów Citroen. Tym razem należący do prywatnej stajni Pettera Solberga, za kierownicą którego zasiada sam właściciel zespołu. Drugie miejsce w rajdzie zajmuje Mikko Hirvonen z zespołu BP Ford AbuDhabi WRT, ze stratą 9,4s. Trzecie jadący tym razem w fabrycznym zespole Citroena - Sebastien Ogier ze stratą - 21,3s. Broniący tytułu mistrz świata Sebastien Loeb jest szósty i ma 54,5s straty.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 12 Wrzesień 2010, 02:05   

Drugi dzień Rajdu Japonii nie przyniósł większych zmian w klasyfikacji kierowców. W dalszym ciągu prowadzi Petter Solberg, przed Mikko Hirvonenem -strata 3,7s i Sebastienem Ogier - strata 5,4s. Na czwartą pozycję awansował Dani Sordo - strata 15,3s. Na piątą pozycję spadł J. M. Latvala - strata 30,7s. Szóstą pozycję zajmuje Sebastien Loeb ze stratą wynoszącą 37,9s. Kolejny zawodnik ma do czołowki ponad dwie minuty straty.
Na mecie 2 etapu powiedzieli:
Petter Solberg: - jestem zadowolony z mojego tempa, biorąc pod uwagę, że byliśmy pierwsi na trasie. Jutro też mogę jechać pierwszy. Nie dbam o to...;
Sebastien Loeb: - Nie jest dobrze i nie wiem dlaczego. Niektóre partię jadę na maksa, na innych zaś tracimy czas...;
Dani Sordo: - Samochód dobrze się spisuje i jestem zadowolony z dnia...;
Mikko Hirvonen: - Jazda z przodu nie jest dobrym pomysłem. Myślę, że my nie będziemy mieli najgorzej...;
Sebastien Ogier: - Jestem zadowolony z dnia. Jutro będę walczył o zwycięstwo.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
elv1sone

Mój samochód: citroen xsara
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: VTS
Rok prod.:: 2000
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: dolnyśląsk - obecnie Szczawno
Wysłany: 12 Wrzesień 2010, 20:45   

Czytałem dzisiaj że rajd wygrał Ogier. Bardzo mnie to cieszy, bo to młody i zdolny kierowca, który ma wielki talent. Pewnie pójdzie w ślady swojego starszego, sławnego imiennika.

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 12 Wrzesień 2010, 22:37   

W końcu to ogier! ;)

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 12 Wrzesień 2010, 23:49   

Dokładnie. Cały rajd wygrał Sebastien Ogier, który na mecie miał przewagę 15,7s nad Petterem Solbiergiem i 26s nad Jari Matti Latvalą. Czwarty na mecie zameldował się Dani Sordo ze stratą 35,2s, a piąty, broniący tytułu mistrz świata, Sebastien Loeb ze stratą 53,3s. czołową szóstkę zamknął Mikko Hirvonen mający 1min 13s straty.
Na mecie zwyciężca powiedział: "Jestem bardzo szczęśliwy. Wiedziałem, że czeka mnie ciężki rajd. Nie lubię jeździć po zniszczonych odcinkach. Na szczęście od startu mieliśmy dobry rytm i udało się wygrać. Teraz dobrze stoimy w punktacji sezonu".

Teoretycznie na zdobycie tytułu mistrza świata ma szansę już tylko 3 kierowców:
- Jari Matti Latvala - szansa czysto teoretyczna, ponieważ musiałby wygrać wszystkie eliminacje pozostałe do końca a przy tym, Loeb mógłby zdobyć maksymalnie 6 pkt w 3 rajdach, a jest to mało prawdopodobne.
- Sebastien Ogier - ma 43 pkt straty do Loeba, ale jego czas prawdopodobnie dopiero ma nadejść,
- Sebastien Loeb - ma 43 pkt przewagi nad Ogier i 69 pkt. przewagi nad Latvalą. To bardzo doświadczony kierowca i jest mało prawdopodobne że roztrwoni taką przewagę. Po za tym Ogier będzie jego partnerem w przyszłym sezonie, więc raczej nie pozbawi go tytułu. Jednak świat WRC, nie takie rzeczy widział.

Wygrane OS:
7 - P. Solberg,
5 - S. Ogier,
4 - S. Loeb, J. M. Latvala,
3 - M. Hirvonen,
2 - D. Sordo,
1 - H. Solberg

Oto klasyfikacja kierowców po 10 z 13 eliminacji:
1. Sebastein Loeb - 201 pkt.
2. Sebastien Ogier - 158 pkt.
3. Jari Matti Latvala - 132pkt.
4. Petter Solberg - 118 pkt.
5. Dani Sordo - 107 pkt.
6. Mikko Hirvonen - 94 pkt.

Klasyfikacja konstruktorów:
1. Citroen Total WRT - 345 pkt.
2. BP Ford Abu Dhabi WRT - 250 pkt.
3. Citroen Junior Team - 183 pkt.
4. Stobart M-Sport Ford RT - 130 pkt.
5. Munchi's Ford WRT - 46 pkt.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
elv1sone

Mój samochód: citroen xsara
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: VTS
Rok prod.:: 2000
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: dolnyśląsk - obecnie Szczawno
Wysłany: 15 Wrzesień 2010, 06:46   

Chciałbym dodać, że Ogier jeździ samochodami WRC od niecałych 2 lat, więc drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata to jego wielki sukces. Jest kierowcą, który robi szybko postępy. A wygrana w Rajdzie Japonii, gdzie startował pierwszy raz, potwierdza jego wielki potencjał.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA