Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: robson
23 Czerwiec 2010, 19:23
Czy wiecie, że...?
Autor Wiadomość
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 30 Maj 2010, 18:27   Czy wiecie, że...?

Jako, że technologia postępuje w coraz to szybszym tempie, dobrze jest aby być na bieżąco. Wszystko po to aby nie być wykluczonym ze społeczeństwa, które dziś jest coraz bardziej oparte na nowych technologiach. Właśnie dlatego będę co nieco nowości i ciekawostek przytaczał w tym miejscu. Wykluczenie technologiczne już postępuje. Już dziś, większość z nas korzysta z internetu. Gro ludzi ma konta bankowe i wszystkie przelewy i zakupy robi nie wychodząc z domu. Nie wiem ile procent jest także ludzi, którzy korzystają z "plastikowych" pieniędzy i wybierają się do sklepu "bez pieniędzy" i robią mimo to zakupy. Zatem już dziś, którzy z tego nie korzystają, prędzej czy później będą zmuszeni. Być może wkrótce będą królować tylko nowe technologie i nikt nie będzie używał przestarzałych metod płatności, jakimi wkrótce stanie się gotówka.
A teraz trochę statystyki:
Dostęp do sieci zależy głównie od wykształcenia i wieku, a także (w mniejszym stopniu) statusu społeczno-zawodowego, miejsca zamieszkania, i dochodów.
* Wiek

Osoby młodsze korzystają z Internetu o wiele częściej. Z Internetu korzysta 77% osób w wieku 16-24, 32% w grupie osób w wieku 45-59 i jedynie 14% w wieku 60-64 lata.

* Wykształcenie (z wykluczeniem osób uczących się)

Z Internetu korzysta tylko 4% osób z wykształceniem podstawowym, 20% z zawodowym i aż 77% z wyższym i policealnym.

* Status społeczno-zawodowy

W najgorszej sytuacji są rolnicy (tylko 13% korzysta z Internetu), renciści (17%), emeryci (9%), osoby bierne zawodowo (34%) lub bezrobotne (27%).
Najczęściej z Internetu korzystają studenci i osoby uczące się (85%), pracujący w sektorze publicznym (66%), przedsiębiorcy (69%) oraz pracujący w sektorze prywatnym (52%).

* Wielkość miejsca zamieszkania

Z Internetu korzysta 63% mieszkańców dużych miast, 55% mieszkańców miast o 200-500 tys mieszkańców, 50% mieszkańców miast o 20-200 tys mieszkańców. Najgorsza sytuacja jest na wsiach - tu z Internetu korzysta tylko 26% mieszkańców.

* Wysokość dochodów

Choć dochody mają znaczenie, to jednak nie są one tak znaczące jak wykształcenie i wiek (40% gospodarstw z najniższego kwartyla dochodów ma komputer, co oznacza, że jeśli jest silna motywacja, możliwe jest zdobycie sprzętu).

Niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na posiadanie komputera w domu i dostęp do Internetu jest posiadanie dzieci w wieku szkolnym (w gospodarstwach, gdzie mieszkają osoby uczące się komputery z Internetem są dwukrotnie częściej niż w gospodarstwach bez osób uczących się).

Nie tylko dostęp, także umiejętności

Mimo poprawy dostępności komputerów i Internetu w Polsce problemem pozostają umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii osób mających do tych technologii dostęp. Z „Diagnozy społecznej 2007” wynika, że Polacy mają bardzo niskie umiejętności korzystania z komputerów.

* Tylko 7,5 % Polaków potrafi korzystać z podstawowych programów biurowych i z Internetu.
* Większe umiejętności mają osoby, młodsze, lepiej wykształcone, uczące się lub pracujące, mieszkające w większym miejscowościach.
* 16% dorosłych Polaków ma w domu komputer jednak z niego nie korzysta, a prawie 11% ma dostęp do Internetu i z niego nie korzysta (brak motywacji, umiejętności, przekonania, że to może czemuś służyć).

Zatem od dziś, w tym miejscu będziemy wrzucać to, co może pomóc w pojęciu i ogarnięciu tego świata nowoczesnych technologii.
Co o tym myślicie?

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 20 Wrzesień 2010, 16:41   Jak zapobiec biały plamom w internecie?



_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA