Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerwa lub zwarcie do plusa
Autor Wiadomość
maniekkm

Mój samochód: citroen xsara
Paliwo: hdi
Wersja:: HATCHBACK
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Grudzień 2010, 21:53   Przerwa lub zwarcie do plusa

witam
jakiś czas temu auto straciło moc , kopciło . odpiąłem EGR i auto przestało kopcić ale moc mu nie wróciła. byłem u elektryka na balickiej i mówi że przepływka. Zmieniłem przepływomierz i znowu sprawdził wyszło to samo. Wczoraj byłem u jednego z klubowiczów podpinaliśmy xsare pod lexie i pokazało stare błędy dość sporo i jeden aktualny który cały czas wychodzi. komunikat:''przerwa lub zwarcie do plusa''. Elektryk na balickiej mówił że sprawdził wszystkie kable i nie ma przerwy w kablach sygnał z kompa jest. Dzisiaj przyszedł mi następny przepływomierz. zmieniłem ale efektu brak jak było tak jest. domyślam się że bład jest ten sam. Ktoś ma jakiś pomysł? Do kompa idą 3 wtyczki. Może mi ktoś powiedzieć które kable mam sprawdzić czy jest ciągłość miedzy wtyczką przepływomierza a kompem. Mam schemat i oznaczenia na bsi ale na wtyczce do kompa nie ma opisu i nie wiem gdzie wpiąć. Patrzyłem na przewody i ich kolorystykę ale wchodzi kilka takich samych i nie wiem na którym mam sprawdzić. Nie wiem czy tak ma byc ale ustawiłem sobie miernik na piszczałkę i zetknąłem we wtyczce od przepływomierza styk 2 i 5 a później 2i 6 i piszczało na tych kombinacjach. na innych milczało znaczy przejścia nie ma . czy ktoś wie czy to tak ma być?

Dodam jeszcze ze auto jest mułowate wkręca sie normalnie na obroty na każdym biegu. na 5 jedynie nie mogę przekroczyć 3000 obr. i prędkość do 160 z wielkimi bólami. Dodam jeszcze że jak dodam mu gazu na luzie to z zakresu 2500 do 2000 bardzo wolno schodzi z nich. oleju nie bierze nie kopci.

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5042
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 21 Grudzień 2010, 01:17   

maniekkm napisał/a:
przerwa lub zwarcie do plusa
To pewnie świadczy o jakimś uszkodzonym lub nie stukającym czujniku. Zobacz może czy czujnik temperatury, który zawiadamia kompa jest po prostu walnięty? Sprawdź wszystkie pozostałe elementy, zawiadamiające komputer, o stanie silnika. Może to po prostu zwykła śniedź na konektorkach?

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA