Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Trochę statystyki....
Autor Wiadomość
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5042
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 20 Lipiec 2011, 22:45   Trochę statystyki....

85 proc. dorosłych Polaków ma telefon komórkowy. Komputer z dostępem do internetu posiada w domu 73 proc. Polaków w wieku powyżej 16. roku życia. Barierą w zostaniu internautą nie jest jednak brak sprzętu czy dostępu do sieci - 20 proc. osób, które mają w domu komputer z dostępem do internetu, w ogóle z sieci nie korzysta.

Nieco częściej z internetu korzystają mężczyźni (62 proc.) niż kobiety (58,1 proc.), jednak ze względu na większą liczbę kobiet w społeczeństwie to ich jest więcej wśród internautów.

Korzystanie z internetu jest mocno związane z wiekiem. Internauci to przede wszystkim ludzie młodzi - wśród osób w wieku 16-24 lat z sieci korzystają prawie wszyscy (93,1 proc.). W grupie wiekowej 16-49 lat jest ich 82 proc., w wieku powyżej 50 lat - 29 proc., natomiast w wieku powyżej 60. roku życia - zaledwie 10,6 proc.

Częściej z internetu korzystają osoby lepiej wykształcone - wśród osób z wykształceniem podstawowym internautów jest 10,2 proc., zaś wśród tych, którzy legitymują się wykształceniem wyższym - 88,6 proc. Najliczniejszą grupę użytkowników internetu stanowią osoby uczące się - z sieci korzysta 96,9 proc. z nich.

Niewielu internautów jest też wśród emerytów (19,7 proc.) i rolników (33 proc.), choć to właśnie na wsi w ostatnich latach przybyło najwięcej osób korzystających z sieci. Spośród dorosłych mieszkańców największych polskich miast (powyżej 500 tys. mieszkańców) z internetu korzysta 76,7 proc., wśród mieszkańców wsi jest ich 48 proc.

Korzystanie z internetu związane jest także z osiąganymi dochodami. W 25 proc. polskich gospodarstw o najniższych dochodach z sieci korzysta tylko 41,6 proc., w 25 proc. najbogatszych - ponad 80 proc.

Podczas konferencji, na której zaprezentowano wyniki Diagnozy podkreślono, że korzystanie z nowych technologii w coraz większym stopniu staje się warunkiem pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, zawodowym i kulturalnym. Osoby, które z takich technologii nie korzystają, w coraz większym stopniu są zagrożone wykluczeniem społecznym i ekonomicznym, choćby ze względu na to, że coraz więcej firm prowadzi rekrutację pracowników wyłącznie w sieci. Osoby te mają też mniejsze szanse na uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych, co zdaje się potwierdzać fakt, że wśród internautów więcej jest osób, które chodzą do kina i na koncerty. Częściej też bywają w restauracjach i na spotkaniach towarzyskich.

Korzystanie z internetu ma też przełożenie na osobistą sytuację na rynku pracy. Ci, którzy korzystają z internetu, rzadziej tracą pracę i częściej ją znajdują. Częściej też podnoszą swoje kwalifikacje i częściej awansują. Do szukania pracy przez internet w ostatnim okresie przyznało się kilkanaście procent użytkowników internetu - 25 proc. z nich było osobami bezrobotnymi, a 11 proc. posiadającymi pracę obecnie.

Internauci deklarują też wyższą frekwencję wyborczą - udział w wyborach parlamentarnych w 2007 r. wzięło o 8,5 pkt proc. więcej użytkowników sieci niż tych, którzy z niej nie korzystają. Wyższą frekwencję wyborczą odnotowano tez w ostatnich wyborach samorządowych, jesienią ubiegłego roku. Obecnie wśród internautów jest o 5 pkt proc. mniej osób, które mają wyrobione zdanie i wiedzą, na kogo chciałyby głosować.

Spośród Polaków powyżej 16. roku życia 41 proc. aktywnie korzysta z serwisów społecznościowych i posiada na nich swój profil. Zdecydowanie najpopularniejsze serwisy w kraju to NK.pl (korzysta z niej 57,5 proc. użytkowników tego typu portali) oraz Facebook (34 proc.), przy czym 80 proc. osób, która ma konto na Facebooku, ma również profil na jego polskim odpowiedniku.

Korzystanie z serwisów społecznościowych silnie związane jest z wiekiem internautów - są one zdecydowanie popularniejsze wśród młodszych użytkowników. Z Diagnozy wynika, że NK.pl jest popularniejsza wśród mieszkańców mniejszych miejscowości i wsi, słabiej wykształconych i osiągających niższe dochody. Facebooka wybierają przede wszystkim ludzie młodzi, mieszkający w dużych miastach i osiągający wysokie dochody.
[PAP]

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Ralol

Mój samochód: Opel Vectra
Paliwo: benzyna
Wersja:: B
Rok prod.:: 1996
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Lipiec 2011, 14:51   

Trzeba przyznać, że są to bardzo ciekawe informacje :D

_________________
samochody Forda
 
 
grigori333
Aktywny
Janusz



Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / BOXER
Poj. silnika (cm3): 20151425
Paliwo: diesel / diesel / Bp / diesel
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Pomógł: 107 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3601
Skąd: Olkusz
Wysłany: 23 Lipiec 2011, 10:42   

A ja przeczytałem i mam pytanie , co to jest internet ? bo to może być ciekawe też bym spróbował.

_________________
niech moc będzie z DS
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 23 Lipiec 2011, 10:58   

Internet w dosłownym tłumaczeniu to międzysieć(internetwork), w wolnym międzynarodowa sieć komputerowa.
Internet to sieć komputerowa oparta na protokole IP.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
grigori333
Aktywny
Janusz



Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / BOXER
Poj. silnika (cm3): 20151425
Paliwo: diesel / diesel / Bp / diesel
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Pomógł: 107 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3601
Skąd: Olkusz
Wysłany: 23 Lipiec 2011, 11:02   

robert napisał/a:
internet to sieć komputerowa oparta na protokole IP

A gdzie tego szukać ?

_________________
niech moc będzie z DS
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 23 Lipiec 2011, 11:11   

Jest wiele miejsc gdzie możesz go znaleźć, a obecnie można powiedzieć że nawet jest w każdym z nas, oddychamy nim (mowa o dostępie bezprzewodowym), chociaż tak naprawdę nie jest nam niezbędny do życia.....
Obecnie internet jest już prawie wszędzie, podobnie jakt energia elektryczna, nie widać go a jest.
;-)

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5042
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 27 Wrzesień 2011, 09:26   

Płaca minimalna w UE: KLIK

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA