Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
... Mikołaj sprawia prezenty także z pieniędzy bogaczy?
Autor Wiadomość
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 27 Grudzień 2011, 13:53   ... Mikołaj sprawia prezenty także z pieniędzy bogaczy?

Chyba najbardziej obecnie znana grupa hakerów - Anonymous - włamała się do systemu amerykańskiego think-tanku Stratford i postanowiła pobawić się w dobroczynność cudzymi pieniędzmi.

To jedna z bardziej wpływowych amerykańskich instytucji, zajmująca się doradzaniem firmom i innym podmiotom w zakresie redukcji ryzyka.

Jak podaje Guardian - z Stratfora korzystają amerykańskie siły powietrzne czy policja z Miami a także Apple.

Anonimowi, jak twierdzą, wykradli ponad 4 tysiące kart kredytowych, haseł, adresów domowych i innych poufnych danych. Niektórzy klienci stwierdzili już nieautoryzowane przelewy, które zrobiono w ich imieniu. Hakerzy przyznali się do wykonania przelewów na cele charytatywne, m.in. na rzecz Czerwonego Krzyża.

Fred Burton, wiceszef Stratfora, przyznał, że jego instytucja nie zgłosiła ataku organom ścigania. Hakerzy sami pochwalili się włamaniem, najpierw publikując w sieci listę jej klientów, a następnie umieszczając w internecie zaszyfrowane pliki z danymi najważniejszych spośród nich. Poinformowali także, że kradzież poufnych danych była niezwykle łatwa, bo nie były w wystarczający sposób zabezpieczone. To policzek dla instytucji zajmującej się sprawami bezpieczeństwa.

Anonimowi zapowiedzieli, że Stratfor to dopiero pierwszy cel ze świątecznej listy.

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
donalehandro
Mechanik



Mój samochód: citroen bx
Poj. silnika (cm3): 1900
Paliwo: diesel
Wersja:: hathback
Rok prod.:: 1987
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 780
Skąd: zabkowice slaskie
Wysłany: 27 Grudzień 2011, 14:12   

wiec ja poprosze o dwie atomowki, jedna na warszawe, a druga na bruksele. i nareszcie zapanuje normanosc i spokoj :mrgreen:

_________________
chwalcie pana i podawajcie amunicje http://www.kortunal.com/news.php nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy
 
 
henryxm
Mechanik


Mój samochód: XM2,1 C4 Picasso Hatchback C5 X7 Sedan :
Poj. silnika (cm3): 2088 1.6 2.0
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive, Hatchback, Sedan Exclusive
Rok prod.:: 2010
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 1034
Skąd: okolice Głogowa
Wysłany: 27 Grudzień 2011, 16:29   

Dołączam się do próśb donalehandro,
...z tym żeby pole rażenia dosięgło tych którzy umilają nam życie ;-)

Ostatnio zmieniony przez henryxm 27 Grudzień 2011, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OrkanA


Mój samochód: Xara
Poj. silnika (cm3): 1587
Paliwo: benzyna
Wersja:: Picaso
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 27
Skąd: żychlin
Wysłany: 27 Grudzień 2011, 16:32   

Dobrze, że jam mam puste konto, nie zabiorą a może coś wpłacą :lol: , tylko, że to już po gwiazdce.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA