Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Demontaż wahacza tylnej belki
Autor Wiadomość
matt81

Mój samochód: Berlingo ( 90 PS)
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: ON
Wersja:: Multispace
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 12
Skąd: Siedlce
Wysłany: 22 Listopad 2012, 21:50   Demontaż wahacza tylnej belki

Witam,tak jak w temacie ,czy ktoś z kolegów demontował wahacz w Berlingo/Partner /Picasso/206/405 w celu wymiany ułożyskowania? Pytam się bo zabrałem się do roboty, ale wahacz jak zespawany ,ani drgnie :-( .Jakie czynności trzeba wykonać aby zdemontować wahacz tylnej belki.Dysponuję jakimś w miarę warsztatem (domowym) i jakąś tam wiedzą w mechanice :-/ ,ale temat tylnej belki to na razie dla mnie "fizyka kwantowa" ;-) bo to mój pierwszy wóz Francuski .Wcześniej było łatwiej...Chodzi mi głównie o to czy bez specjalistycznego sprzętu da się zdemontować wahacze i ustawić je ponownie w odpowiedniej sprężystości .No i przede wszystkim jak zdjąć te wahacze? Podobno drążki skrętne trzeba wybijać w jedną stronę ,demontując tym samym oba wahacze,pytanie w którą stronę je wybijać i czy tak wogóle się to robi...Pytam się jako laik :oops: bo w naprawie zawieszenia poprzednich aut nie miałem większego problemu (Vw GolfIII,Mitsubishi LancerVI),a tutaj mam nie lada zagwozdkę...nie chcę ,aby mi się te wszystkie magiczne elementy nie posypały :-?
Pozdrawiam i dzięks za wszelkie rady...


Ps.Wiem że wszyscy radzą regenerację belki ,ale umnie leży na razie prawa strona i jeśli będzie to możliwe (czopy i wahacz w miarę dobrym stanie) to chciałbym uzdrowić ją na jakiś czas bo cienko hajsem ostatnio,a ręce, kawłek głowy mechamika i chęci mam... :cry:

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA