Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój obrażalski Kaczor - pomóżcie !!!!
Autor Wiadomość
Kaczor

Mój samochód: Citroen BX
Poj. silnika (cm3): 1900
Paliwo: benzyna/gaz
Wersja:: BX19TZI
Rok prod.:: 1991
Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 77
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Marzec 2013, 20:00   Mój obrażalski Kaczor - pomóżcie !!!!

Dziś mój Kaczor pokazał gdzie moje miejsce Po tygodniowym postoju w niedzielę uruchomiłem silnik . Na benzynie niekoniecznie chciał zapalić, ale na gazie natychmiast. przejeździłem kilkadziesiąt kilometrów na gazie, bo na benzynie nie bardzo chciał jechać. Na benzynie nie zapalał ale na gazie bez problemu. Dziś rano odpaliłem na gazie ale po chwili zgasł i koniec . Na benzynie nie chciał i na gazie też. Pomny poprzednich doświadczeń ogrzewałem parownik by nie dopuścić do zamrożenia.
Po kilku godzinach spróbowałem ponownie i nic. Sprawdziłem - benzynę podaje, iskra na świecach jest , zawór gazowy się przełącza. Co można jeszcze sprawdzić. Teraz ładuję akumulator.

_________________

 
 
Kaczor

Mój samochód: Citroen BX
Poj. silnika (cm3): 1900
Paliwo: benzyna/gaz
Wersja:: BX19TZI
Rok prod.:: 1991
Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 77
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Marzec 2013, 22:02   

Po naładowaniu akumulatora dziś odpalił bez problemów i jest ok. Znów polubiliśmy się :-)

_________________

 
 
henryxm
Mechanik


Mój samochód: XM2,1 C4 Picasso Hatchback C5 X7 Sedan :
Poj. silnika (cm3): 2088 1.6 2.0
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive, Hatchback, Sedan Exclusive
Rok prod.:: 2010
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 1034
Skąd: okolice Głogowa
Wysłany: 19 Marzec 2013, 22:40   

Kaczor napisał/a:
Znów polubiliśmy się

Czyli jak w mBanku
"Poczułeś jak dobro do Ciebie wraca! " :->

 
 
MAX
Mechanik


Mój samochód: XMII
Paliwo: Benzyna
Wersja:: MKII
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 367
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 31 Marzec 2013, 23:47   

Jeśli jeździsz na gazie powinieneś wiedzieć, że gaz stawia większy opór do pokonania do wystapienia iskry na swiecy. Więc po pierwsze akumulator powinien być co jakiś czas dodatkowo doladowany, a szczególnie w złych warunkach atmosferycznych, kiedy zapotrzebowanie na prad jest wieksze - wycieraczki, nawiew itp. Po drugie świece - przerwa na elektrodach. Tu idealnego rozwiązania nie ma, bo parametry spalania dla gazu i benzyny nieco się różnią. Dla gazu dobra jest minimalnie mniejsza przerwa, co nie zawsze jest korzystne dla benzyny. Są wahania pomiędzy opóźnionym lub przyspieszonym zapłonem. Nie są wielkie, a jednak dają sie odczuć. W zależności jak masz ustawioną instalację i jaki stan parownika może byc tak, że samochód lepiej odpala na gazie lub lepiej na benzynie. Zazwyczaj jest to pośrednie rozwiązanie. Wystarczy czasem samodzielnie wymienić świece i będzie to wyraźnie widać co bardziej lubi nasz samochód

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA