Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
C5 2.0 HDi 2002 r. Drży przy ruszaniu (półsprzęgło)
Autor Wiadomość
pablo111l

Mój samochód: citroen c5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: PB
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 22
Skąd: Ostróda
Wysłany: 10 Marzec 2014, 17:01   C5 2.0 HDi 2002 r. Drży przy ruszaniu (półsprzęgło)

Jako nowy uzytkownik forum w pierwszej kolejnosci chciałem się przywitać - CZEŚĆ!

Na poczatek mam 2 bolączki z cytryną.
1. Lekko drży przy ruszaniu, jazdy na półsprzęgle. Czy to wina sprzegła? Dodatkowo sprzęgło ślizga się dosłownie na sekundę - później ok, jednak nie w oczywisty sposób (wysoki bieg i mała predkość) tylko na odwrót przy redukcji głównie na 4 i przyspieszaniu obroty podwyższa się o jakieś 500 i zaraz spadna. Samochód dalej normalnie ciągnie. Wiem, że cały zestaw sprzegła był wymieniany łącznie z dwumasą jakieś 60 kkm temu. Sprzęgło mogę wymienic ale koło dwymasowe to juz niespecjalnie.
2. I druga bolaczka to zacinajacy i ciezko chodzacy gaz. Przyczyną jest rawdopodobnie linka do potencjometru. Smarować ją czy wymieniać? I jak sie dobrać do niej? Od spodu czy środka.
pozdrawam
Paweł

 
 
alekkub672


Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 1749
Paliwo: Benzyna+LPG
Wersja:: X
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 06 Gru 2013
Posty: 23
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 11 Marzec 2014, 11:19   

Mi tez drzalo sprzeglo i musialem je wymienic. ujedziesz jeszcze jakies 3 tys. km jak to sprzeglo. ja na takim sprzegle robilem trase polska belgia polska. Sprzęgło mi siadło po 200 tys. km. Mialem tez taki objaw ze samochod nie mial mocy, po wymianie sprzegla wszystko wrocilo do normy.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA