Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana stacyjki - zablokowany kluczyk
Autor Wiadomość
RafałW

Mój samochód: Citroen Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: 1.8i 16V
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 6
Skąd: Police
Wysłany: 26 Maj 2014, 21:28   Wymiana stacyjki - zablokowany kluczyk

Cześć,
Zablokował mi się kluczyk w stacyjce w pozycji "zapłon" i w tym samym momencie zakończyła swoją prace dmuchawa. Chciałbym wymienić stacyjkę o ile uda mi się wymontować starą. Pytanie moje jest takie: czy warto kupić zamiennik (na allegro widziałem w cenie ok 100zł), i czy immo się odblokuje, jeżeli będę woził ze sobą stary kluczyk?

Może zna ktoś inne rozwiązanie problemu?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 26 Maj 2014, 22:25   

Wkładkę chyba mogą Ci dorobić do klucza według tego co znalazłem w sieci, poza tym już jedni samą pastylkę przełożyli do nowego klucza jeśli możliwe w danym przypadku .Starym kluczykiem odblokujesz(już taki przypadek postu był ;-)tylko nie wiem jak blisko musi być i czy cały czas :-) Co do zamiennika to i tak nie wiadomo co się trafi a oryginał w jakiej cenie?A najlepiej zrób wywiad tam gdzie robią takie naprawy jak stacyjki i zamki:)

 
 
RafałW

Mój samochód: Citroen Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: 1.8i 16V
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 6
Skąd: Police
Wysłany: 27 Maj 2014, 08:44   

Nie znalazłem nowego oryginału, tylko używane często sprzedawane z kompletem wkładek i z BSI. W warsztatach powiedziano mi, że koszt naprawy to "200-300 złotych lub trochę więcej" do tego dojdzie wymiana kostki (ok 90zł na allegro) bo wentylator przestał dmuchać.
Zamiennik kosztuje około 100 złotych i jest razem z kostką. Stary kluczyk wisiałby razem z nowym bo i tak otwieram auto kluczykiem. Sam nie wiem na co się zdecydować. Wiem, że awaria stacyjki to typowy problem Citroenów, więc może ktoś z forum przerabiał taki sam temat?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 27 Maj 2014, 19:26   

RafałW, ja (gdyby się trafiło..tfu tfu) biorę zamiennik bo zawsze to nowe a imo możesz ze starego przełożyć jak się da do nowego kluczyka.dlaczego taki wybór? bo nowe to nowe a stare albo śmiga latami albo padnie po miesiącu(stare szukam tylko w dwóch przypadkach-jak nie idzie dostać nowego albo jest piruńsko drogie :lol:

 
 
RafałW

Mój samochód: Citroen Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: 1.8i 16V
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 6
Skąd: Police
Wysłany: 27 Maj 2014, 21:39   

Dzisiaj zdecydowałem się wymontować stacyjkę. Ciężko było bo kluczyk będący w pozycji "zapłon" blokował "ząbki" zabezpieczające wyjęcie stacyjki. Po wyjęciu i wypięciu kostki okazało się, że stacyjka mechanicznie jest w porządku, to kostka blokowała ruch kluczykiem.
Nie obracała się bo była nadtopiona. To by było na tyle.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA