Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Urocze pudełko
Autor Wiadomość
pestka
[Usunięty]

Wysłany: 22 Luty 2009, 20:48   Urocze pudełko

Przez lata citroen kojarzył się z hydropneumatycznym zawieszeniem. W ostatnim czasie kolejną specjalnością francuskiej firmy stały się różnego kalibru minivany. Pozycja lidera sprzedaży takich aut na europejskim rynku tylko to potwierdza. Teraz Citroen postanowił zamieszać w segmencie minivanów, długością nadwozia odpowiadających klasie małych aut osobowych. Jednym z założeń, jakimi kierowali się twórcy C3 picasso, było uzyskanie jak największej przestronności wnętrza. Nie da się ukryć, że im nadwozie ma bardziej zbliżony kształt do prostopadłościanu, czyli inaczej mówiąc do pudełka, tym lepsze wyniki pod tym względem można osiągnąć. Wyboru więc nie było. Styliści zadbali jednak o to, by pudełkowaty C3 picasso wyglądał niezwykle sympatycznie.

Jak nietrudno się domyślić, wnętrze małego minivana Citroena kryje najlepsze parametry w tej kategorii aut. Przykładem może być szerokość na poziomie łokci wynosząca odpowiednio 1,43 m z przodu i 1,40 m z tyłu. Zadziwiać może również pojemność bagażnika. Wyjątkowo przestronne wnętrze daje się łatwo i szybko przystosować do aktualnych potrzeb. Dzielone tylne siedzenia przesuwają się niezależnie w zakresie 150 mm. Każde z nich można złożyć jedną ręką za pomocą przycisku umieszczonego w górnej części oparcia. Jedna ręka wystarczy także do operowania ruchomą podłogą bagażnika. Może być ona umieszczona w dwóch pozycjach. W górnej sprawia, że płaska powierzchnia ładunkowa po złożeniu tylnej kanapy rozciąga się aż do pierwszego rzędu siedzeń. Natomiast w dolnym położeniu powiększa pojemność bagażnika.

Transportowe możliwości C3 picasso uzupełnia funkcja złożenia oparcia fotela pasażera. Po takim zabiegu i opuszczeniu kanapy długość ładunkowa między otworem bagażnika a deską rozdzielczą przekracza 2,41 m. Wewnętrzną funkcjonalność podnoszą różne schowki.

Oprócz licznych parametrów użytkowych, wnętrze C3 picasso może poszczycić się doskonałym doświetleniem. W wersji z panoramicznym dachem łączna powierzchnia przeszklona może osiągać do 4,52 mkw. Zadbano też i o to, żeby podróżującym jak najmniej przeszkadzał zewnętrzny hałas. W tym celu zastosowano grubsze niż u konkurencji szyby, a drzwi i okna chroni podwójny układ uszczelek.

Paleta silników w C3 picasso obejmuje dwa nowej generacji motory benzynowe opracowane we współpracy z BMW oraz dwie jednostki wysokoprężne ze znanej i sprawdzonej rodziny HDI. Powodzenie C3 picasso na rynku w dużej mierze uzależnione będzie od jego ceny. Ile będzie kosztował u nas nowy minivan Citroena, dowiemy się pod koniec marca. We Francji najtańsza wersja kosztuje 14 500 euro, ale w obecnej sytuacji nie ma sensu przeliczanie jej na złotówki. Za kilka tygodni wszystko się wyjaśni.



CITROEN C3.jpg
Plik ściągnięto 3498 raz(y) 9,54 KB

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 26 Luty 2009, 19:07   

Bo są zrobione nad Sekwaną?

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
wuwuzela
[Usunięty]

Wysłany: 26 Luty 2009, 22:18   

Przez szurniętych ludzi dla ludzi innych (pozytywnie innych :D )

 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 28 Luty 2009, 18:17   

Ogólnie to bardzo fajne autko, ale brakuje nawiązania C3 picasso, do zwykłej C3.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
baksowaty
Mechanik
baksowaty



Mój samochód: citroen c-crosser
Poj. silnika (cm3): 2,2
Paliwo: diesel
Wersja:: exlusive
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 149
Skąd: wrocław
Wysłany: 15 Czerwiec 2009, 20:50   

Witam powierzchownie to fajne autko lecz zastanówmy się nad rozwiązaniami technicznymi które to nie zawsze są dobre.

_________________
baksowaty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA