Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
...będziemy inwigilowani nawet przez liczniki energii?!
Autor Wiadomość
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 26 Marzec 2013, 11:49   ...będziemy inwigilowani nawet przez liczniki energii?!

Inteligentne liczniki energii mogą wiele powiedzieć o stylu życia domowników. Nowe Prawo energetyczne może je upowszechnić, nie zabezpieczając jednak naszej prywatności. Rząd zrezygnował z tego pomysłu, ale w Sejmie po cichutku idea wróciła.

Dziennik Internautów raczej rzadko podejmuje temat prawa energetycznego, ale również w tym obszarze czeka nas technologiczna rewolucja, która może wpłynąć m.in. na naszą prywatność.

Chodzi o inteligentne liczniki energii, które są czymś więcej niż tylko licznikami rejestrującymi zużycie prądu. Urządzenia te komunikują się z systemami operatora, umożliwiając przekazywanie bardzo wielu danych o poborze energii elektrycznej, nawet kilka razy na godzinę.
Tutaj dochodzimy do wady inteligentnych liczników - umożliwiają one inwigilację. Naukowcy wykazywali już, że na podstawie tych danych można ocenić, ile osób przebywa w mieszkaniu/domu i jakie specjalistyczne urządzenia są używane, a nawet jaki serial ogląda dana osoba.

Inteligentne liczniki energii są fantastyczne, mogą ułatwić nam życie, ale staną się zagrożeniem dla prywatności, jeśli będą obowiązkowe i prawo nie zapewni stosowania ich wyłącznie w celach związanych z dostawą energii.

Więcej na ten temat na stronie
Fundacji Panoptykon

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
henryxm
Mechanik


Mój samochód: XM2,1 C4 Picasso Hatchback C5 X7 Sedan :
Poj. silnika (cm3): 2088 1.6 2.0
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive, Hatchback, Sedan Exclusive
Rok prod.:: 2010
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 1034
Skąd: okolice Głogowa
Wysłany: 26 Marzec 2013, 12:35   

Czeka nas również "zacipowanie" na amen bo...... tak będzie sobie "chcieć" Unia czyli my bo jesteśmy w tej "równej wspólnocie".
W moim zakładzie właśnie trwa czipowanie,na razie przepustek a potem ....
Wszystko przecież dla naszego dobra ? Gdzie jesteśmy,co robimy,czy byliśmy na obowiązkowym "zaczepieniu" itd... by pokonać ich szczepionką wirusa , z "hodowli" firm farmaceutycznych.
Trzeba będzie chyba zrobić własną "wyspę" bez "pomocnej zachodniej " dobrotliwej Unii.
Jakich mamy przyjaciół pokazała nam II wojna światowa, nie pomogli a potem również sprzedali w objęcia "dobrotliwego" Józefa.
Teraz sprzedani zastaliśmy bez wojny,umiejętnie ,niby coś za coś.Mamy teraz raj, "hale" (Biedronka,Tesco itd) pełne pracujących robotników,możność wyjazdów "za chlebem".


Kary dla Polski

 
 
FeTTo

Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1398
Paliwo: diesel
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Lipiec 2013, 10:46   

Prawda jest taka, że za kilkanaście lat inwigilować będzie nas wszystko. Wokół będą kamery (już z resztą ich pełno), do komputera też już jest dostęp przez Windowsa, do rozmów telefonicznych również. Inteligentne liczniki to tylko kolejny element.

_________________
promocje
 
 
henryxm
Mechanik


Mój samochód: XM2,1 C4 Picasso Hatchback C5 X7 Sedan :
Poj. silnika (cm3): 2088 1.6 2.0
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive, Hatchback, Sedan Exclusive
Rok prod.:: 2010
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 1034
Skąd: okolice Głogowa
Wysłany: 3 Lipiec 2013, 12:16   

FeTTo napisał/a:
że za kilkanaście lat inwigilować będzie nas wszystko

Mylisz się, już jesteś.

 
 
brownskin
[Usunięty]

Wysłany: 7 Listopad 2015, 16:10   

Mnie też to przeraża :/

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 7 Listopad 2015, 19:10   

Ja już mam licznik z odczytem radiowym dla prądu i wody,ajent już nie chodzi i wiedzą kiedy jestem w domu ;) druga sprawa mobing Energi o tańszy prąd staje się już nieznośny...

 
 
duglo

Mój samochód: golf 5
Poj. silnika (cm3): 1900
Paliwo: benzyna
Wersja:: KTL
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 1
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 23 Listopad 2015, 15:17   

coraz większa inwigilacja. za niedługo trzeba bedzie się do afryki wyprowadzić żeby nas nie inwigilowali

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA