Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
XP2003 HDI 2.0 niewidoczny emulator zmieniarki po aktywacji
Autor Wiadomość
Jedrusia

Mój samochód: XP HDI 2.0
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: ON
Wersja:: VAN
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Rzeszów
  Wysłany: 22 Styczeń 2016, 08:00   XP2003 HDI 2.0 niewidoczny emulator zmieniarki po aktywacji

Witam.
Mam problem jak poniżej.
Zakupiłem zmieniarkę Yatour YT-M06 do radia VDO RD3 (do mojej Xsary).
Podłączyłem ją wcześniej do radia, zgodnie z instrukcją a dzisiaj byłem u elektryka w Rzeszowie żeby mi ją aktywował w BSI.
Problem w tym, że po pomimo przeprowadzonej aktywacji (w dwóch miejscach: LCD i w kalkulatorach) w dalszym ciągu nie jest widoczna.
Nie mogę w żaden sposób dotrzeć do tej zmieniarki, gdy przyciskam przycisk "zmieniarki" w radiu nic się nie dzieje. Kasę zapłaciłem a efektu żadnego nie ma.
Moje pytanie brzmi, w czym może być problem ?
Czy od razu po odkodowaniu w BSI urządzenie powinno być widoczne, czy trzeba odłączyć i ponownie załączyć zasilanie auta (akumulator).
Poradźcie, coś.
Może ktoś w Rzeszowie sprawdzić mi poprawność ustawień w BSI, czy rzeczywiście zmieniarka została odblokowana ?
Pytanie, co powinno się stać po naciśnięciu klawisza zmieniarki na radiu, gdyby funkcja zmieniarki została odblokowana, a fizycznie zmieniarki by nie było?

Proszę napiszcie mi gdzie (w których miejscach) powinno się odblokować w BSI funkcje zmieniarki ?
Może spece którzy odblokowywali mi ... o czymś zapomnieli ?

Jeśli byłaby taka możliwość to proszę zamieścić screeny z Lexii lub wskazać opisem ścieżkę do konkretnych opcji które należy zmienić w ustawieniach lexii.

 
 
stanley01


Mój samochód: Citroen Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: diesel
Wersja:: SX
Rok prod.:: 2002
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 36
Skąd: Poland
Wysłany: 22 Styczeń 2016, 17:00   

Niestety nie wszystkie radia obsługują emulator zmieniarki. Też miałem taki przypadek tylko z inną marką sprzętu Nvox czy jakoś tak. Reklamowałem więc przysłali drugi egzemplarz na zamianę i też nie zaskoczył. W końcu sprzedawca stwierdził że jest dużo typów radia (oczywiście fabrycznych i określonego producenta) i często zdarza się że niektóre nie działają. Ja mam dwa radia oba fabryczne i oba nie współpracowały z emulatorem.

 
 
Jedrusia

Mój samochód: XP HDI 2.0
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: ON
Wersja:: VAN
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 22 Styczeń 2016, 17:07   

A jakie radia masz jeśli można wiedzieć ?
Co do Nvoxa, to z sprzet rzeczywiście jest mniej kompatybilny niż Yatour

 
 
stanley01


Mój samochód: Citroen Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: diesel
Wersja:: SX
Rok prod.:: 2002
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 36
Skąd: Poland
Wysłany: 22 Styczeń 2016, 17:23   

też RD3 VDO. (jedno robione przez Siemensa a drugie nie wiem jaki producent ale też RD3 VDO).

 
 
Jedrusia

Mój samochód: XP HDI 2.0
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: ON
Wersja:: VAN
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 22 Styczeń 2016, 18:27   

Ja właśnie sprawdzałem działanie na dwóch identycznych VDO RD3-01 (nie Siemens):
I na żadnym z nich nie melduje się emulator zmieniarki. To są oryginalne radia montowane w cytrynach. Co ciekawe wsadziłem pendrive i widzę że dioda miga, więc dane są czytane. Sprawdziłem wszystkie połączenie elektryczne i są w porządku.
Dalej nie wiem w czym jest problem.

Mój model radia powinien być obsługiwany: http://www.carinterface.n...adios_ytm06-rd3

 
 
Jedrusia

Mój samochód: XP HDI 2.0
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: ON
Wersja:: VAN
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 25 Styczeń 2016, 18:03   

Właśnie wróciłem od elektryka, funkcja zmieniarki jest na 100% aktywowana w BSI, ale samej zmieniarki (emulatora) w dalszym ciągu nie da się uruchomić. Radio nie widzi zmieniarki, klawisz zmieniarki nie działa w dalszym ciągu.

 
 
stanley01


Mój samochód: Citroen Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: diesel
Wersja:: SX
Rok prod.:: 2002
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 36
Skąd: Poland
Wysłany: 25 Styczeń 2016, 19:21   

Ja mam własną lexię więc nie musiałem nigdzie jeździć ale sprzętu i tak nie dało się uruchomić też radio nie widziało zmieniarki. W tym "moim" Nvoxie jest dioda sygnalizująca prawidłowość połączenia - wtedy powinna się palić ciągle a u mnie cały czas mrugała. I nic nie pomogło - oddałem sprzęt tylko poniosłem koszty dwukrotnej przesyłki bo kasę za sprzęt sklep oddał.

 
 
Jedrusia

Mój samochód: XP HDI 2.0
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: ON
Wersja:: VAN
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 25 Styczeń 2016, 19:33   

W Yatourze chyba nie ma diody, bo nie widziałem żadnego "świecenia".

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA