Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekręcony licznikik w C4 g picasso
Autor Wiadomość
urzendnik

Mój samochód: Citroen C4 Picasso
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2016
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 2
Skąd: Zgierz
Wysłany: 9 Maj 2016, 14:49   Przekręcony licznikik w C4 g picasso

Witam,
zalogowałem się do Waszego forum, żeby ostrzec potencjalnego klienta C4 GP o nr VIN VF7UARHJHAJ508703.
Miałem go kupić, już prawie się w nim zakochałem a okazał się przekręcony o ponad 100 tys.
To auto jest sprowadzone z Dani i można sprawdzić na stronie trafikstyrelsen (ichnia stacja kontroli). Pono handlarz potem go wystawił jako sprowadzony z Niemiec :)

Do moderatora: jeśli w złym miejscu wystawiłem - sorki. Proszę przenieść go w dobre miejsce - grunt żeby nikt się nie nabrał na to auto.
Do Cytrynki pewnie i tak wróce, bo bardzo mi się auto spodobało ale chyba juz do nówki

 
 
ROBSON1976
Aktywny


Mój samochód: Peugeot Partner /VW Golf II
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: ON /ON
Wersja:: Tepee /GTD
Rok prod.:: 2014
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 893
Skąd: Głogowo k/Torunia
Wysłany: 9 Maj 2016, 15:36   

Lepiej zgłoś na policję - zaczęli trochę bardziej poważnie podchodzić do tematu.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 9 Maj 2016, 18:50   

spójrzcie na przebieg i licznik na jednym z foto! stare ogłoszenie:przekręt

 
 
urzendnik

Mój samochód: Citroen C4 Picasso
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2016
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 2
Skąd: Zgierz
Wysłany: 11 Maj 2016, 09:02   

Zgłosić można ale jak się już kupi. Poza tym rozmawiałem ze znajomym prokuratorem twierdzi, że sprawa jest do wygrania ale batalie o liczniki trwają latami bo trzeba udowodnić winę - a to nie jest proste. Jak się zmieni prawo - na wzór zachodniego, że sprzedający odpowiada za stan licznika, to może będzie lepiej.

 
 
MarcinLbn
Aktywny



Mój samochód: Megane III / Clio II
Poj. silnika (cm3): 1.2, 1.6
Paliwo: 2 x Benzyna
Wersja:: Dynamique / Campus
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 696
Skąd: Lublin
Wysłany: 11 Maj 2016, 09:10   

W temacie przebiegu ale nie w temacie Citroena. Cofnięcie stanu licznika jest proste i łatwe w takich elektronicznych. Ale jak wygląda sytuacja gdy przebieg (między innymi) jest także zapisywany w karcie (w Clio IV). Czy tam jest kodowany przebieg przy każdym włożeniu karty czy jak? Bo jeżeli zostanie cofnięty na liczniku to może zostaje stary (prawdziwy) na karcie i tam nie ma możliwości go "skorygować"?

_________________
Cytryna się sprzedała...
 
 
wojtis1990
Mechanik
Kudyba Wojciech



Mój samochód: Citroen XM / Xantia /C5 / Picasso
Poj. silnika (cm3): 2.1TD 2.0HDI 1.8
Paliwo: ON/PB/LPG
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1992
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 4381
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 11 Maj 2016, 21:28   

Na każde jedno zabezpieczenie znajdą się 2 osoby które je złamią także to jest raczej walka z wiatrakami. Przebieg jest już zapisywany w 3 a nawet 4 pamięciach i są tacy ludzie z komputerami, przejściówkami i lutownicami że i na to mają sposoby.

_________________
Google album XM
Google album Picasso
Google album Mitsubishi MT1601D 4X4
Google album TZ4K14
 
 
Piasek
Aktywny



Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1124
Paliwo: benzyna
Wersja:: HB
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 536
Skąd: CRA
Wysłany: 12 Maj 2016, 10:02   

Przebiegi - zwłaszcza w dieslach z zachodu to fikcja.
Jeżeli nie chcesz się rozczarowywać zbędnymi wyjazdami na które zmarnujesz kolejny dzień, przez telefon zadaj mu 2 pytania:
1. Czy wystawi dokument sprzedaży na pełną kwotę jaką ustalicie za auto
2. Czy wpisze w dokument sprzedaży stan licznika widniejący w ogłoszeniu/na liczniku

I jakkolwiek to drugie jeszcze wielu spełni, bo w dalszej części dok. sprzedaży będą punkty mówiące o tym iż sprzedający nie ponosi żadnej odpowiedzialności za autentyczność widniejącego przebiegu (Gniezno np - co drugi komis bez problemu wpisze ci w przebieg) tak z punktem pierwszym już na dzień dobry jest mlaskanie i teksty że się dogadamy na miejscu (czyt. absolutnie nie wpisze). Czyli wiesz że szkoda twojego życia na wyprawę po to auto bo mina jak większość.

Takie auta (miny) są prawie zawsze sprzedawane "na nabywcę" czyli płacisz kasę i wracasz autem do domu (pomijam fakt że autem które nie ma prawa poruszać się po drogach) a papiery dosyła ci w ciągu tygodnia albo dwóch z których jednoznacznie wynika że to TY kupiłeś auto od jakiegoś "niemca".

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA