Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Jacoll
4 Lipiec 2016, 20:37
zakup C5
Autor Wiadomość
mrezmer

Mój samochód: Seat
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: benzyna
Wersja:: hb
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 0
Skąd: Świecie
Wysłany: 4 Lipiec 2016, 19:47   zakup C5

Witam serdecznie kolegów z forum.
Kusi mnie zakup C5 z 2003. Do tej pory nie miałem okazji wożenia się Citroenem i nie mam doświadczenia w technicznych zagadnieniach.
Zerknijcie proszę na link do ogłoszenia z autem i na komorę silnika, czy tam nie powinno być osłony nad pokrywą zaworów?

http://olx.pl/oferta/citr...html#7117843df0

Auto fajne, cały oryginał, kusi trochę.

Michał

_________________
Widzę same plusy, rzekł optymista wchodząc na cmentarz.
 
 
__Robert__
Aktywny



Mój samochód: Citroen C5 X7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Pb + LPG
Wersja:: Kombi
Rok prod.:: 2008
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 1409
Skąd: Szczecin
Wysłany: 4 Lipiec 2016, 20:34   

Dość ładna, osłony w tym modelu nie ma.

_________________
Zapraszam na diagnostykę komputerową - LEXIA
Pozdrawiam
Robert
 
 
Piasek
Aktywny



Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1124
Paliwo: benzyna
Wersja:: HB
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 536
Skąd: CRA
Wysłany: 6 Lipiec 2016, 11:46   

Kolejny... zero papierów ale "można wracać na kołach".
Strzelać do nich powinni z zardzewiałego śrutu żeby konał długo i boleśnie za to w co pakują nieświadomych nabywców.

 
 
Rafal_93
Aktywny
LHM w żyłach


Mój samochód: Citroen C1
Poj. silnika (cm3): 998
Paliwo: PB
Wersja:: 5d
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1096
Skąd: Brodnica
Wysłany: 7 Lipiec 2016, 09:45   

Piasek, rozwiń temat. Może komuś się przyda.

_________________
Diagnostyka komputerowa w kujawsko pomorskim:
- LEXIA/PP2000
- VOLVO VIDA/DICE
- Uniwersalny diagnoskop
- Serwis i regulacje instalacji LPG
 
 
Piasek
Aktywny



Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1124
Paliwo: benzyna
Wersja:: HB
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 536
Skąd: CRA
Wysłany: 7 Lipiec 2016, 11:07   

Nie ma czego rozwijać: legalnie po polskich drogach można się poruszać tylko na trzech rodzajach tablic:
- właściwych
- tymczasowych, tzw. czerwonych polskich
- zjazdowych z kraju nabycia tzw. celnych
poz. druga i trzecia to tablice czasowe.
i do wszystkich trzech wymagany jest ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie.
To co oferowane jest do sprzedaży w ogłoszeniu NIE MA NIC z w/w.
Tablice są lewe, nie ważne czy zgodne z ostatnim wpisem w Brief`ie czy nie - są lewe i nielegalne ponieważ pojazd został WYREJESTROWANY ZA GRANICĄ i nie figuruje w żadnym rejestrze pojazdów.
Nawet gdyby miał zrobiony polski przegląd techniczny dopuszczający do ruchu - bez polskich tablic właściwych bądź tymczasowych również nie może się poruszać po drogach publicznych.
Ten który jest oferowany nie ma nawet opłaconej akcyzy co już jest grubym przestępstwem bo opłaty podatku akcyzowego dokonuje podmiot sprowadzający towar na terytorium RP - tak mówi przepis. Koleś przycina na czysto pewnie koło 2 tyś zł i nigdzie nie figuruje. Nowy nabywca w świetle dokumentów jest tym który przyprowadził samochód. Jak się wysypiesz w Celnym to masz postępowanie że ci się samochodu odechce. To po pierwsze.
Po drugie: na tych tablicach zdejmie cię pierwszy patrol policji jaki cię zauważy na drodze. Na wejście masz 500zł za poruszanie się takim autem po drodze i zakaz kontynuowania jazdy. Laweta. Dalej masz kolejne kary za:
- brak przeglądu technicznego
- OC do weryfikacji (bo nie ważne i oni o tym wiedzą) mimo iż przed chwilą handlorz online jakieś wam wepchnął. UFG natychmiast zweryfikuje polisę u gwaranta a ten wyprze się że taką gwarantuje (bo pojazd nie spełnia wymogów)
Elaboratu na 3 kartki A4 możnaby napisać nt. konsekwencji. Mówiąc krótko: samochodu braknie na pokrycie kosztów.
Na biznesie wyszedł dobrze tylko handlorz który przyciął 2 tyś zł na czysto a po waszym wyjeździe za pierwszy zakręt wyrzucił kartę SIM (zdrapkę) za 5zł w kosz na śmieci i w życiu was na oczy nie widział ani żadnego auta wam nie sprzedał.
Takie ogłoszenie powinno być zgłoszone do Urzędu Celnego żeby się tym zajęła odpowiednia komórka.
NIGDY NIE KUPUJCIE TAKICH SAMOCHODÓW !!!!!
Nawet jak wam w komisie dają do ręki kpl dokumentów (a nie dają nigdy, akcyza jest zawsze płacona dopiero jak sie klient znajdzie, reszta dokumentów podobnie), że ma tłumaczenia, pierwszy przegląd, OC gratis i można wracać na kołach.
NIGDY NIE WYJEŻDŻAJCIE ZA BRAMĘ KOMISU na innych tablicach niż pierwsze trzy typy jakie wymieniłem.

 
 
Marcivo

Mój samochód: Citroen C5 FL
Poj. silnika (cm3): 1749
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 92
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Lipiec 2016, 22:46   

Tak czytam te wasze komentarze i się z nimi zgadzam w 100%.
Tylko czemu do tej pory nikt nie napisał aby nie kupować tego auta?
5.400 za auto 2003 świeżo sprowadzone :P To ile dał za nie handlarz na złomie turkowi z 2tysiące ? Jak nie za samą wagę złomu 0.o

PS. Numer telefonu z ogłoszenia kieruje nas do firmy mechaniczno/blacharskiej
Ciekawe w jakim stanie ten ktoś to sprowadził :P

 
 
Piasek
Aktywny



Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1124
Paliwo: benzyna
Wersja:: HB
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 536
Skąd: CRA
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 07:35   

Przedlifty w całości chodzą po 800-900 euro, każdy ma minimum 300 tyś km najechane, przeważnie koło 360 tyś km i sprzedawany bo już dymi na niebiesko i nie przejdzie TUV`u. Jak poszukasz dwa dni to w tych pieniądzach nawet z gazem znajdziesz. I to jest cena wyjściowa, z tego jeszcze te 100-150 euro urwali. Jak stuknięty (kosmetycznie) no to i za 400 euro go wyrwał. 400 euro koszt auta, kolejne 300 koszt transportu i naprawy i masz 3100-3200zł koszt całkowity auta. Reszta kosztów czyli wszystkie opłaty od A do Z już po stronie nabywcy. Handlorz przycina 2 tyś.

 
 
MoonWalk

Mój samochód: Citroen C5
Paliwo: B
Wersja:: MK1
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 28
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 8 Sierpień 2016, 15:36   

Piasek napisał/a:
Nie ma czego rozwijać: legalnie po polskich drogach można się poruszać tylko na trzech rodzajach tablic:
- właściwych
- tymczasowych, tzw. czerwonych polskich
- zjazdowych z kraju nabycia tzw. celnych
poz. druga i trzecia to tablice czasowe.
i do wszystkich trzech wymagany jest ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie.
To co oferowane jest do sprzedaży w ogłoszeniu NIE MA NIC z w/w.
Tablice są lewe, nie ważne czy zgodne z ostatnim wpisem w Brief`ie czy nie - są lewe i nielegalne ponieważ pojazd został WYREJESTROWANY ZA GRANICĄ i nie figuruje w żadnym rejestrze pojazdów.
Nawet gdyby miał zrobiony polski przegląd techniczny dopuszczający do ruchu - bez polskich tablic właściwych bądź tymczasowych również nie może się poruszać po drogach publicznych.
Ten który jest oferowany nie ma nawet opłaconej akcyzy co już jest grubym przestępstwem bo opłaty podatku akcyzowego dokonuje podmiot sprowadzający towar na terytorium RP - tak mówi przepis. Koleś przycina na czysto pewnie koło 2 tyś zł i nigdzie nie figuruje. Nowy nabywca w świetle dokumentów jest tym który przyprowadził samochód. Jak się wysypiesz w Celnym to masz postępowanie że ci się samochodu odechce. To po pierwsze.
Po drugie: na tych tablicach zdejmie cię pierwszy patrol policji jaki cię zauważy na drodze. Na wejście masz 500zł za poruszanie się takim autem po drodze i zakaz kontynuowania jazdy. Laweta. Dalej masz kolejne kary za:
- brak przeglądu technicznego
- OC do weryfikacji (bo nie ważne i oni o tym wiedzą) mimo iż przed chwilą handlorz online jakieś wam wepchnął. UFG natychmiast zweryfikuje polisę u gwaranta a ten wyprze się że taką gwarantuje (bo pojazd nie spełnia wymogów)
Elaboratu na 3 kartki A4 możnaby napisać nt. konsekwencji. Mówiąc krótko: samochodu braknie na pokrycie kosztów.
Na biznesie wyszedł dobrze tylko handlorz który przyciął 2 tyś zł na czysto a po waszym wyjeździe za pierwszy zakręt wyrzucił kartę SIM (zdrapkę) za 5zł w kosz na śmieci i w życiu was na oczy nie widział ani żadnego auta wam nie sprzedał.
Takie ogłoszenie powinno być zgłoszone do Urzędu Celnego żeby się tym zajęła odpowiednia komórka.
NIGDY NIE KUPUJCIE TAKICH SAMOCHODÓW !!!!!
Nawet jak wam w komisie dają do ręki kpl dokumentów (a nie dają nigdy, akcyza jest zawsze płacona dopiero jak sie klient znajdzie, reszta dokumentów podobnie), że ma tłumaczenia, pierwszy przegląd, OC gratis i można wracać na kołach.
NIGDY NIE WYJEŻDŻAJCIE ZA BRAMĘ KOMISU na innych tablicach niż pierwsze trzy typy jakie wymieniłem.


Mam kilka pytań:
* nie znam przepisów w Niemczech, ale czy tam sprzedając samochód od razu jest on wyrejestrowany? z tego co wiem wymeldowanie w małym briefie nie jest obowiązkowe dla poprzedniego właściciela, a przynajmniej nie każdy to robi
* z jakiej racji każdy pierwszy lepszy patrol policji miałby od razu go zatrzymać? Przecież to tak jakby polska policja z automatu kontrolowała każdego niemieckiego kierowcę. Chyba, że w tej jest coś nie tak, bo się nie orientuję?

Dobrze, że jest ktoś na forum, kto otwiera oczy tak btw. :)

 
 
Kacperek44

Mój samochód: Audi A4
Paliwo: benzyna
Wersja:: A4
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 0
Skąd: Kalisz
Wysłany: 6 Wrzesień 2016, 12:59   

A ja mam pytanie co sądzicie o tym samochodzie? Wygląda bardzo dobrze, i cena też dobra, jestem zdecydowany w 80% ale chciałbym usłyszeć co wy o tym sądzicie ? :)

http://olx.pl/oferta/citr...html#58415e9baf

_________________
Jestem Kacper moją pasją są smochody i mechanika. Pracuje jako księgowy Kaliszewski. Po pracy dorabiam pracując u znajomego mechanika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA