Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
AX 1.0 gaźnik - problem z odpalaniem na letnim silniku.
Autor Wiadomość
Deep Nothingnes


Mój samochód: Citroen AX
Poj. silnika (cm3): 954
Paliwo: PB
Wersja:: Gaźnik
Rok prod.:: 1993
Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 10
Skąd: Grudziądz
  Wysłany: 17 Lipiec 2016, 11:57   AX 1.0 gaźnik - problem z odpalaniem na letnim silniku.

Witam.

Odkąd mam auto borykam się z problemem odpalania auta na letnim silniku. Na zimnym oraz ciepłym nie ma problemu. Nagrzany silnik potrafi mi odpalić od pół obrotu podczas gdy letni (ok 40 - 60 sotpni - mam zainstalowany cyfrowy termometr biorący sygnał z obudowy głowicy) odpala po kilkusekundowym kręceniu zostawiając za sobą chmurę nieprzepalonej benzyny. Gaźnik jest po remoncie oraz regulacji. Kolor świec jest poprawny, tj kawa z mlekiem. Filtr paliwa jak i powietrza wymieniany był w lutym tego roku. Zawory niedawno ustawiane, przy czym mam szczeliny mniejsze o 0,05 od zalecanych ze względu na wytarte krzywki wałka rozrządu, które stukają.
Jeszcze jedno. Przy odpalaniu zimnego silnika muszę go delikatnie przegazować, gdyż czasem gaśnie. Ale to może być wywołane zbyt małym ssaniem, jakie mu zwykle ustawiam.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

_________________
Prawdziwy mechanik nie klnie. On tylko używa specjalnych zaklęć ułatwiających odkręcanie śrub.
 
 
Deep Nothingnes


Mój samochód: Citroen AX
Poj. silnika (cm3): 954
Paliwo: PB
Wersja:: Gaźnik
Rok prod.:: 1993
Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 10
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 19 Listopad 2016, 14:57   

Wprawdzie sporo czasu minęło, przyznam się szczerze, że wypadło mi to z głowy. Generalnie problem rozwiązany. Okazało się, że winowajcą była nowa (sic!) iglica. Pływak za późno zamykał dopływ paliwa przez co przy każdym odpaleniu silnik był zalewany. Zimy i gorący jakoś to przepalały, ale na letnim występował już problem. Obecnie mam założoną starą i auto śmiga.

_________________
Prawdziwy mechanik nie klnie. On tylko używa specjalnych zaklęć ułatwiających odkręcanie śrub.
 
 
audikom
Mechanik


Mój samochód: Xsara Picasso/XantiII /Citroeny XM,ZX,
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: B / B , G
Wersja:: van,AL4
Rok prod.:: 2004
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 1228
Skąd: Puławy
Wysłany: 19 Listopad 2016, 21:25   

Tu należy się uznanie , mimo że pomocy od forumowiczów nie uzyskałeś , problem rozwiązałeś .
Raczyłeś też opisać rozwiązanie co by było dla potomnych .
Gratuluje odpowiedniej postawy i podejścia do podstawowych zasad forum .
Ps.
Prosiłbym mocarzy tego forum aby nadzorowali czy wszyscy podają opis rozwiązania swoich problemów z autem aby baza tej fachowej wiedzy się poszerzała a forum ożyło .
Pierwszy z brzegu przykład braku opisu rozwiązania dość częstego problemu to: http://citroen.org.pl/forum/viewtopic.php?t=12496

_________________
KK
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 20 Listopad 2016, 12:15   

audikom, Bo GOŚĆ jest dociekliwy i wtedy można wiele..a doDeep Nothingnes, :one: ZUCH:)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA