Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
C5 X7 2.0 16V drgania wibracje
Autor Wiadomość
jacekp

Mój samochód: Citroen C5
Paliwo: benzyna + LPG
Wersja:: X7
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd: Jarosław
Wysłany: 9 Kwiecień 2017, 00:20   C5 X7 2.0 16V drgania wibracje

Witam wszystkich, jestem na forum nowy nie znalazłem tematu powitalni także z góry przepraszam jeżeli takowa istnieje, a się tam nie przedstawiłem.

Od czerwca ubiegłego roku jestem szczęśliwym posiadaczem C5 X7 2.0 16v z założonym LPG, wersja hydro ze skrzynią AL4.
Z moją choinką mam problem od końca roku i nikt mi nie potrafi pomóc.
Chodzi o drgania / wibrację.
Wygląda to tak:
Wibrację czuć na podłodze, kierownicy, również jak położę rękę na karoserii czuje mrowienie na dłoni.
Silnik pracuje równo, obroty nie spadają, nic nie faluje, skrzynia normalnie zmienia biegi.
Cały silnik na wolnych obrotach dosłownie drży, a wygląda to tak:
https://www.youtube.com/watch?v=PEVioLovTHI
Wymieniłem dwie poduszki silnika:
- pionową od strony rozrządu
- skrzyni biegów

dolna i ta pozioma (górna) od strony rozrządu wyglądają ok nie są zerwane.
Wibrację pojawiają się dosłownie caly czas, na każdym biegu przy każdej prędkości. Raz są większe, raz mniejsze. Wpływ na drgania podczas jazdy mogą mieć tarcze hamulcowe przednie bo już są zużyte delikatnie, ale w przyszłym tyg je zmienię.
Główny problem to to jak pracuje a w zasadzie wibruje silnik podczas pracy na postoju, myślę, że to powoduje moje uciążliwe doznania.
Zaznaczę, że czasem pojawia się błąd zestarzenia katalizatora ( przez 50 000 km 2 razy, kasuje go lexią), również ostatnio słychać, ze w wydechu coś brzęczy więc niedługo pewnie też go trzeba będzie wymienić.
Ma ktoś pomysł co to moze być ? może zle zamontowane poduszki ? może same poduszki są złe/wadliwe/słabej jakości ( założone febi).

Druga sprawa to moze ktos orientuję się od czego jest ta wtyczka ?


proszę o pomoc, pomysły bo uwielbiam ten samochód ale jest to dosyć uciążliwe, z góry dziękuje :)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA