Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
C5 2003r z LPG. Brać?
Autor Wiadomość
Luke16

Mój samochód: Berlingo
Poj. silnika (cm3): 1360
Paliwo: LPG
Wersja:: MULTISPACE
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 14
Skąd: KNZ
  Wysłany: 21 Maj 2017, 17:58   C5 2003r z LPG. Brać?

Dzisiaj znajomy do mnie dzwonił że ktoś przyprowadził mu C5 z LPG z 2003 roku 287 tyś km przebiegu bo cieczy z czegoś płyn chłodniczy. Okazało się że z trójnika od LPG. Pod maską siedzi silnik 1.8, wersja liftback. Zapytany o cenę powiedział 2500zł do negocjacji. Zrobiłem jedno foto... Brać to?

 
 
audikom
Mechanik


Mój samochód: Xsara Picasso/XantiII /Citroeny XM,ZX,
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: B / B , G
Wersja:: van,AL4
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 1223
Skąd: Puławy
Wysłany: 21 Maj 2017, 18:31   

Cena super , jak reszta znośna to brać .

_________________
KK
 
 
Luke16

Mój samochód: Berlingo
Poj. silnika (cm3): 1360
Paliwo: LPG
Wersja:: MULTISPACE
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 14
Skąd: KNZ
Wysłany: 21 Maj 2017, 18:37   

Nie mogę dodać foto z telefonu Później dodam z komputera auto jest delikatnie przerysowany z prawej strony ale ogólnie wszystko z nim jest OK Martwi mnie tylko przebieg. Co w nim dokładnie sprawdzić żeby nie wpakować się na minę?

 
 
audikom
Mechanik


Mój samochód: Xsara Picasso/XantiII /Citroeny XM,ZX,
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: B / B , G
Wersja:: van,AL4
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 1223
Skąd: Puławy
Wysłany: 21 Maj 2017, 21:23   

Przebieg , zapewne wiesz że auto jest po to żeby jeździło i stąd ten przebieg .
Jak by Ci przekuł na 198.000 byś był zapewne bardziej zadowolony .
Patrz na stan, weź go na dobrą ścieżkę diagnostyczną (dziś nie kosztuje to wiele ) i tam się dowiesz dużo więcej .

_________________
KK
 
 
Luke16

Mój samochód: Berlingo
Poj. silnika (cm3): 1360
Paliwo: LPG
Wersja:: MULTISPACE
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 14
Skąd: KNZ
Wysłany: 22 Maj 2017, 22:55   

Niestety silnik zgon, strasznie go telepalo i nie równo pracował, olej smoła, dodatkowo puszczal małą chmurę olejową, akumulator do wymiany, gaz ponad 11 lat w aucie i to jeszcze średnio zamontowany... temat odpuscilem totalnie, ale zakochałem się w tym zawieszeniu. Tym autem się płynie a nie jedzie a takie kanapowce lubię. :-D z racji tego że w moim zawodzie czyli weterynarz taki samochód by był idealny z racji podnoszonego zawiasu na polne drogu, ale nie ukrywam że polift bardziej mi się podoba i rozum mówi kombi serce liftback i chyba przy nim zostanę. Który silnik do LPG bylby lepszy? 1.8 czy 2.0? Na wyścigi nie jeżdżę zależy mi na małym spalaniu. Są jakieś rzeczy na które warto szczególnie zwracać uwagę przy oględzinach?

 
 
Pitcarn

Mój samochód: Citroen C5 break
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: HDI
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 170
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Maj 2017, 18:43   

Szukaj 2.0 16V ew10j4 w polifcie ew10a. Mocy więcej jak w 1.8 a spalanie bardzo podobne.
Ja kupiłem auto mocno zaniedbane, choć na pierwszy rzut oka było w porządku. Porobiłem w zasadzie wszystko co było do poprawy i mam wygodną furmankę (oczywiście kombiacz) do jazdy na co dzień.
Gazu pali w mieście (korki we Wro + klima) do 13 litrów w trasie przy spokojnej jeździe ( 90-100km/h) potrafię zejść do 9,3-9,5 L/100km a mam automat . Spalanie dla lpg mierzone od tankowania do tankowania na jednej i tej samej stacji. Niestety u mnie silnik dość mocno chlapie olejem, muszę wymienić simmering wału, puszczają też uszczelniacze zaworowe. Czytałem gdzieś na forach że wymiana uszczelniaczy pomaga tylko na około pół roku/ 50tys. km. Dlatego wymienię tylko uszczelniacz wału.

Anyway, c5 w kombiaczu z benzyniakiem polecam a mam nalatane myślę minimum 350tys. (licznik był cofany, jak kupiłem miał 236tys. teraz wskazuje 326tys.) Ja ostatnio zachorowałem nie uleczalnie na C5 z 3.0 V6 polift. Co prawda bardziej mi się podoba c5 mk1 ale w polifcie fałka sprzęgnięta jest z automatem 6biegowym.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA