Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygotowanie auta do garażowania
Autor Wiadomość
Marcivo

Mój samochód: Citroen C5 FL
Poj. silnika (cm3): 1749
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 92
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Maj 2017, 14:05   Przygotowanie auta do garażowania

Witam,
Może głupie/dziwne pytanie, ale zastanawiam się czy powinienem jakoś przygotować auta które jak mi wiadomo od nowości stoją pod chmurką do garażowania.

Wiele ludzi mówi że auto po wstawieniu do garażu diametralnie zaczyna rdzewieć...
Ale jak to jest w kwestii garażu nieocieplanego?
W internecie brak porad o garażowaniu ;) , czy też przygotowań aut.

 
 
MarcinLbn
Aktywny



Mój samochód: Megane III / Clio II
Poj. silnika (cm3): 1.2, 1.6
Paliwo: 2 x Benzyna
Wersja:: Dynamique / Campus
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 696
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Maj 2017, 15:09   

Marcivo napisał/a:
Wiele ludzi mówi że auto po wstawieniu do garażu diametralnie zaczyna rdzewieć...


Gdzie wyczytałeś takie wierutne bzdury? Moja Xsara przez pierwsze cztery lata stała w garażu (ocieplanym) i ponownie zaczęła parkować w garażu (zwykły, wielostanowiskowy jak to w nowych blokach) dwa lata temu. Przez okres pomiędzy nocowaniem w pomieszczeniu stała cały czas na dworze. W upale, w cieniu, w deszczu, w mrozie, pod śniegiem... Rdzy brak, matowienia lakieru brak, innych negatywnych skutków brak.
Na potęgę rdzewiała Xantia i nie wiem czy ten typ tak miał, czy moja była trzymana w akwarium.
Ergo: nie, nie przygotowujesz do garażowania. Wjeżdżasz i już.

 
 
Jęmoraw

Mój samochód: audi a4
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna
Wersja:: sedan
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 31 Sty 2018
Posty: 0
Skąd: warszawa
Wysłany: 31 Styczeń 2018, 15:34   

Przygotowując swoje cztery kółka do dłuższego postoju, warto zacząć przygotowania od wizyty na stacji paliw. Zatankowanie do pełna ochroni bak przed zbierającą się w nim wilgocią i rozwojem rdzy, czyli stalowe zbiorniki i pompy paliwa. Jeśli samochód ma stać nieużywany przez wiele miesięcy, to można do paliwa dodać dodatek stabilizujący. Jeśli nie ma takiego na stacji paliw, to będzie w każdym sklepie ze sprzętem ogrodniczym w wersjach do silników dwu- i czterosuwowych.

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 1 Luty 2018, 23:24   

Jęmoraw, Nie widziałem blaszanego baku od 30 lat chyba nie montują w Citroenie. Chyba tylko w Audi montują blaszaki...
Po drugie paliwo się starzeje i rozwarstwia po długim leżakowaniu. Nie wszyscy wiedzą, że benzyna starzeje się - potrafi wręcz zgnić, jak często określają to zjawisko mechanicy. Wytrącające się składniki benzyny, woda oraz inne osady doprowadzają do zamulenia układu paliwowego.

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA