Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak mocy C4
Autor Wiadomość
rmj

Mój samochód: Citroen C4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Dizel
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 7
Skąd: Tczew
Wysłany: 18 Wrzesień 2017, 14:26   Brak mocy C4

Witam

Posiadam Citroena C4 1.6 HDI 110 km Mój problem polega na braku mocy auta.

Dwa razy była regenerowana turbina za pierwszym razem po 3 tyg usterka kierownicy turbiny ( serwis stwierdził obce ciało ). Zregenerował turbo po raz drugi. Auto dalej nie ma mocy. Mechanik stwierdził zapchany DPF. Niestety nie zajmuje się tym.

Auto oddałem innemu mechanikowi który wywalił filtr cząstek stałych, zaślepił EGR i dalej brak mocy. Zero błędów ( po odłączeniu przepływomierza auto ma moc ale kopci)

Czy macie pomysł co może być powodem, że auto nie ma mocy ?

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 18 Wrzesień 2017, 17:27   

Witam. Mysle, ze ktos wpuscil Cie w maliny, zaczeli od najgrubszych napraw , a tak naprawde nikt sobie nie zadal trudu w porzadna diagnostyke. Te silniki pracuja dobrze z FAPem i nie ma z nimi zadnych problemow. Odnosnie braku mocy, calkiem mozliwe , ze czujnik cisnienia roznicowego pokazywal zle wartosci, albo uszkodzony byl przewod(rurka) od niego i turbo pracuje w trybie awaryjnym, czyli nie pracuje prawie wcale. Mozliwa rowniez usterka w podcisnieniu i sterowanie turbina nie pracuje poprawnie. Mozemy tak pare godzin bawic sie w zgadywanie, a problem moze byc prozaiczny. Brawo dla tych serwisantow i wycinaczy! Oni nawet nie powinni zamiatac warsztatu, bo pewnie nawet tego nie zrobia tego dobrze.
Konieczna dobra i skuteczna diagnostyka, z podgladem wartosci parametrow i troche myslenia. mysle, ze na nowo FAP i EGR. Ten ostatni jest konieczny, bo bierze udzial w regulacji cisnienia doladowania.
Naprawde zal mi tego Twojego samochodu, bo ktos zrobil mu wielka krzywde i to calkiem bezmyslnie.

 
 
rmj

Mój samochód: Citroen C4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Dizel
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 7
Skąd: Tczew
Wysłany: 18 Wrzesień 2017, 18:52   

Dzięki za odp. A może znacie porządnego diagnostyka okolice Tczewa, Trójmiasto ?

 
 
maciusiek130

Mój samochód: Citroen C4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: ON
Wersja:: VTS
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 19 Sty 2019
Posty: 15
Skąd: Lubin
Wysłany: 31 Styczeń 2019, 05:59   

Też miałem podobny przypadek opisywany na forum, auto było słabe, nie kopcilo i dosyć dziwnie pracowało l. Okazało się że rozrząd był przestawiony o 1 ząbek

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA