Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: pedro
24 Styczeń 2018, 12:39
Problem z elektroniką
Autor Wiadomość
kankarankan

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Diesel
Wersja:: Dynamique
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 8
Skąd: Nmaysłów
Wysłany: 16 Październik 2017, 19:22   Problem z elektroniką

Witam.

Mam spory problem z moim Citroenem 2.0 hdi 138 KM 2010 rok manual. przebieg 125 000 km

Pierwszy objaw pojawił się jakieś 3-4 miesiące temu, samoczynnie zaczęło mi się restartować radio z losową częstotliwością, wyłącza się i włącza. Później wyskoczył mi błąd ładowania akumulatora, wystraszyłem się zgasłem auto odpaliłem i nie było zadnego problemu, jednak codziennie przed wyjazdem do pracy sprawdzałem czy jest ładowanie z alternatora (wszystko jest ok ładowanie na poziomie 14,2).
Zaczęłam też zauważać dziwne szarpnięcia przy ruszaniu na pierwszym biegu, po tym zawieszał się tempomat, mrugał i nie reagował dopiero po wyłączeniu auta wszystko wracało do normy.
2 tygodnie temu padł mi akumulator ale miałem go od nowości więc myślałem, że to stąd były te wszystkie problemy, niestety w ten piątek znowu zapaliła mi się ikonka i wyskoczył jakiś komunikat charger fault.
pojechałem do kolegi który podpiął pod komputer. to o zwróciło jego uwagę to błędy

P0337 - sygnał prędkości silnika, brak sygnału
P0338 - sygnał prędkości obrotowej silnika elektronicznego modułu sterującego pracą silnika - nieciągły

do tego wyskoczyły jeszcze błędy

P1671 - tempomat niezgodna informacja
P0215 - obwód przekaźnika zasilania układu wtrysku (1 stopień). zbyt szybkie otwarcie lub przekaźnik nadal zablokowany po wyłączeniu silnika - nieciągły
P1694 - ponowna aktywacja zdalnego sterowania ECU odłączenie przewodu sterowania rozrusznika - nieciągły.

mówił że on się na tym nie zna ale może coś szwankuje z układem bezpieczników (BSI?) Podobno ostatnio miał kogoś kto przez zwarcie spalił całą elektrykę w Peugocie.
Nie wiem co myśleć. szukam jakiegoś kumatego człowieka który by mi to ogarnął zanim coś padnie. może wiecie co się dzieje, albo znacie kogoś z okolic Wrocławia lub Opola kto mógłby pomóc?

będę wdzięczny za pomoc

 
 
kankarankan

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Diesel
Wersja:: Dynamique
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 8
Skąd: Nmaysłów
Wysłany: 17 Październik 2017, 06:31   

Update z dzisiejszego ranka.

auto szarpnęło i nie chciało odpalić za 10 -11 razem zapaliło ale wyskoczył błąd anti polution system faulty

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA