Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ze spalaniem 2.0 hdi
Autor Wiadomość
kikan82

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: xsara
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 68
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 28 Październik 2017, 11:26   Problem ze spalaniem 2.0 hdi

Witam,
koledzy jak jest w Waszych cytrynkach (2.0 hdi 90km ) ze spalaniem?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4244
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 28 Październik 2017, 16:45   

Latem :trasa dam radę zejść do 5 litrów na dobrym paliwie a na miejscu do pracy max 6.5litra/100 (do pracy 6km;)),a zaś zima w zależności od mrozu w koło domu;) to od 7-8.5 jak mróz przyzoluje :lol: no i wersja kombi-cięższa;)

 
 
kikan82

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: xsara
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 68
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 28 Październik 2017, 21:05   

czyli u mnie jest coś nie tak;/
w trasie przy mojej jeździe to jest 100-150 to tak miedzy 7 a 8 miasto niby 7,5 nawet do 12 litrów( np, dzisiaj lekka noga żadnych fantazji bardzo łagodna jazda 12l), na trasie wujo raz xsarka jechał na Rawę to najniższy wynik to był 5,7 litra przy 90-100.
Więc nie wiem co się może dziać czy te silniki tak mają czy jak bo ja rozumiem ze Hdi to nie TDi czy zwykły diesel no ale tam litrami się może różnić a nie 2-4 litrów od chyłu

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4244
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 29 Październik 2017, 11:44   

kikan82, A propo spalania ja koło domu poza terenem ganiam setką chodź czasem tez poniesie;) a w trasach to z rodziną te 120 na dobrej drodze bo więcej to nie ma sensu..Zakładam że spaliny z rury ok więc bym spróbował na płaskim przepchnąć auto czy lekko da się je ruszyć czy też hamulce trzymają bo matiz w ten sposób sąsiada palił 10-12 litrów na miejscu :mrgreen: Druga sprawa jak wtryski nie leją to filtr powietrza może brudny i awaria przepływomierza bo takim spalaniem objawił się koledze pasat jak przepływomierz padł ale to już jaki elektromechanik by musiał sprawdzić podpinając pod kompa-u mnie podpięcie pod komp to koszt od 50-100zł. Jak znajdzie usterkę to wróci się paliwem;)

 
 
kikan82

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: xsara
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 68
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 29 Październik 2017, 22:28   

kolego wiesz co no z przeplywka jest taki temat ze ona wczesniej byla ruszana juz i w ogole i nie bylo problemu w sensie ze dzialalo bo kiedys byl problem z bledem silnika sie okazalo ze wtrysk do wymiany ale reszta raczej ok.
Kumpla taka sama xsara ten sam silnik i te sam przebieg pali mu kolo 7 w miescie a 5 w trasie.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 30 Październik 2017, 08:07   

Na zuzycie paliwa wplyw ma duzo czynnikow. Przede wszystkim stan silnika, ale rowniez hamulcow, geometria samochodu, ogumienie i oczywiscie kierowca.
Najwazniejszy jest stan silnika, jego sprawnosc. Na poczatek stan wtryskiwaczy - radze wyslac je do zbadania w serwisie Boscha, tylko tak mozna okreslic ich stan, zadne inne badania nie sa miarodajne. To jest podstawa. Oczywiscie stan kompresji silnika, jego kondycja ma rowniez wplyw, brak bledow stalych w pamieci. Wbrew pozorom rowniez prawidlowe ustawienie rozrzadu ma bardzo wielkie znaczenie dla zuzycia paliwa (silnik bedzie pracowal przy odchylkach w ustawieniu do 30%, ale bedzie spalal wieksze ilosci paliwa). Generalnie : silnik ma najnizsze spalanie, gdy jego sprawnosc jest najwieksza. Mialem kiedys kolege z ktorym kupilismy identyczne modele C5. Ja na poczatku zregenerowalem wtryskiwacze, samochod palil wzorcowe ilosci, a jego spalal srednio 10 i wiecej . Ja osiagalem w trasie ponizej 5.0, a jemu zuzycie nigdy nie zeszlo ponizej 8,0. Nowoczesne diesle sa bardzo uczulone na sprawnosc wtryskow. Na nic cala zaawansowana elektronika, jesli wtryski leja, tym bardziej, ze w HDI Twojej generacji brak pomiaru jakosci spalin. Jedynie wzrokowo mozna ocenic, po zadymieniu jakosc spalania w silniku. Jesli tak bardzo dokucza Tobie zuzycie paliwa zacznij od wtryskiwaczy, od ich kontroli i ewentualnie od kontroli ustawienia rozrzadu. Zapewniam , ze zmiana bedzie odczuwalna.

 
 
kikan82

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: xsara
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 68
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 3 Listopad 2017, 22:55   

znaczy hmm dokucza pod względem tym ze jak na 2.0 trochę przy dużo miałem 1,9 tdi 110 km i fajnie było ze spalaniem a TU mocy mniej a spalanie z kosmosu i to przy naprawdę normalnej jeździe, wiadomo ze hdi to nie tdi i róznica może być no ale nie aż taka to 3 litrowki przy oszczednej jezdzie tyle biora

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA