Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
C3 1.1 60KM - temperatura robocza
Autor Wiadomość
Piasek
Aktywny



Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1124
Paliwo: benzyna
Wersja:: HB
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 536
Skąd: CRA
Wysłany: 6 Grudzień 2017, 10:56   C3 1.1 60KM - temperatura robocza

Jak szybko powinien się nagrzewać silnik w tym aucie ?
Garażuję na dworzu, odpalam i wyjeżdżam z posesji na drogę wojewódzką gdzie bujam auto do 80-110km/h w zależności jak warunki pozwalają.
Po ok 3km takiej jazdy dopiero zaczyna lecieć letnie powietrze z nawiewów ale wskaźnik temp. na desce nie zapalił jeszcze ani jednej kreski.
Po ok 4km zapalają się od razu dwie i jedzie tak z tymi dwoma kolejne 4km zanim zaświeci się trzecia czyli tyle ile normalnie trzyma. Ale 8km to moim zdaniem sporo za dużo jak na benzynowy piecyk o tak małej pojemności. Mało tego - to że się trzy kreski palą nie oznacza że z nawiewów bucha gorące powietrze, leci ciepłe choć ogrzewanie na max ustawione. Dopiero gdzies po kolejnych 2km zaczyna grzać na tyle mocno że trzeba skręcać ogrzewanie.
A nie mamy mrozów. Rano prawie zawsze dodatnie temperatury.
Po mojemu uwalony termostat - czy po waszemu również ?
Kolejna sprawa: termostaty katalog podaje mi dwa do tego modelu: jeden taki z wtyczką z boku (bardzo drogi) i temp. roboczą 103*C a drugi bez wtyczki, dużo tańśzy o temp. roboczej 89*C.
Który ja mam ?
Czy termostat w tym silniku znajduje się w króćcu który wychodzi na górny wąż chłodnicy czy w tym drugim pod filtrem powietrza z którego potem wąż biegnie na dół chłodnicy ?
Bo jak pierwszy wariant to mam termostat bez tego czujnika, a jak drugi - to muszę wymontować filtr powietrza aby podejrzeć czy aby nie jest ten model z wtyczką.
Zauważyłem że już latem tak ta temperatura silnika skokowo wskazywała: długo, długo nic, ok 3km i od razu dwie kreski wskakiwały. Mam drugiego identycznego i tam kreski zapalają się po kolei.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA